Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 54

Thread: Какво означават тия грешки

  1. #31
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Понеже се позаинтересовах вече сериозно и намерих новия каталог на бош за 2009 - 2010 година. Там тази сонда е махната от каталога и за мотора 32201, както и за другите CF2 двигатели дават само универсалната сонда с номер: 0 258 986 615 - LS615

    Ето каталога: http://www.bosch-lambdasonde.de/en/d..._catalogue.pdf

    Вижте страница номер 62.

    И какво се оказва сега, че сме подлъгани и прецакани с уж хубавите сонди на бош?

    Писна ми да си давам парите вече. Бош трябва сега да ми подменят сбърканата сондата с тази от новия каталог.

    П.С. Вие сте пробвали сондата LS05. А дали по-новата LS615 няма да работи също така добре?

    Незнам коя да си купя сега. LS05 или LS615.

    Bobo? Proper? Някой друг в течение на нещата? Съвет?
    Гледам, че тази новата е 200 лв дали тези от бош не се опитват както винаги да ни

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И какви стойности даваше тогава ламбдата при теб?

    Щото при мен си работи някак, но на празен ход е зле. Много играе и то на никъде. И на осцилоскопа е така. Синусоидата е една никаква. Не е права хубава ясна ами... незнам как да я опиша. Веднъж мигва, друг път ре затегля или мигва два пъти последнователно на такт. Друг път направо си дава късо към маса.

    Иначе след 2000 оборота работи долу горе коректно. Но това е лошо. Защото ЕКУ-то си адаптира празния ход по тази никакви параметри параметри и, и то незнае какво става.

    Ами даваше.... разхода на бензин висок, кофти работи на место, "движи" в много стеснени граници и реагира странно/бавно/непостоянно... това ми е спомена.
    При тест на самата сонда (сама за себе си) всичко лети и е перфектно, но не и през ЕКУ-то, когато се чете.

    Т.е. тя си е самата ок, но не подава коректни стойсности към ЕКУ-то.... и проблемите от това тръгват... проблема с масата и пречи да комуникира коректно с компютъра.
    Как да ти кажа...все едно на кабела за LAN на компютъра вкъщи да прекъснеш само едната нишка. Виждаш, че е там мрежата...показва нещо си...ама всъщност нищо не работи, защото няма комуникация по кабела коректна (образно казано само)

    ---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:25 ----------

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    Гледам, че тази новата е 200 лв дали тези от бош не се опитват както винаги да ни
    Мисля, че с добър подход действат коректно хората от Бош директно (не дистрибутори дребни).

    Все пак те са фирмата, която намалиха цената на дебитомера от 300-500лв, на 130лв за моя мотор

    Да е жив и здрав spe4elist, че има огромната заслуга за това!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by proper View Post
    Ами даваше.... разхода на бензин висок, кофти работи на место, "движи" в много стеснени граници и реагира странно/бавно/непостоянно... това ми е спомена.
    При тест на самата сонда (сама за себе си) всичко лети и е перфектно, но не и през ЕКУ-то, когато се чете.

    Т.е. тя си е самата ок, но не подава коректни стойсности към ЕКУ-то.... и проблемите от това тръгват... проблема с масата и пречи да комуникира коректно с компютъра.
    Как да ти кажа...все едно на кабела за LAN на компютъра вкъщи да прекъснеш само едната нишка. Виждаш, че е там мрежата...показва нещо си...ама всъщност нищо не работи, защото няма комуникация по кабела коректна (образно казано само)
    Значи ясно. Аз мислех до сега, че просто сондата ми е дала фира, но тя просто така си работи. Кофти на празен ход. Изобщо не ми е идвало на ума, че може да има проблем. Виждах, че не е наред баш, но все си смилех, че просто така си работи.

    P.S. Колегата spe4elist е много печен, но хайде сега върви му обеснявай по интернет, че сондата не работи коректно. Как да стане.....
    Last edited by oem; 22-10-2009 at 19:35.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34

    Default

    Ами така е..

    То това е едно от малкото хубави неща на форумите, да може да се обменя опит, че да се избегне всеки да минава през същите проблеми..
    Аз тогава също, вече си мислех че другаде е проблема...все пак нова сонда, а проблема си седи.....но добре, че го открихме.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  5. #35
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ти с кой мотор си? Кой ти е номера на мотора, че на ГТВ-то има 3 като гледам. И за твоята ли даваха *****190 сондата по каталог?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #36
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ти с кой мотор си? Кой ти е номера на мотора, че на ГТВ-то има 3 като гледам. И за твоята ли даваха *****190 сондата по каталог?
    Понеже аз бях човека който преди години им каза че сондата е грешна (това дето пропер говори за него но не ме споменава ) и на мен ми се обадиха от тествачите да ме питат кво става да ти кажа че тогава сондата даваше постоянен волтаж около 230мв и грам не работеше с новите сонди в каталога пак са се насрали И пак съм го доказвал с клиентски коли с рекламации в бош
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #37
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Е хубаво де. Моята сонда работи някак си. Само на празен ход ми се струва, че не е наред. Иначе си стига 500 - 600 мв. На празен ход обаче пада до 280 качва до 800 и така се колебае нещо. И понякое време на интегратора като гледам изписва "short circuit to GND", след това сработва и дава Rich, след малко Lean, после пак Rich, после circuit to GND... и така постояно. Докато след 1500 оборота заковава варира м/у 480 - 600 мв и дава точна и ясна синусоида. И примерно ламбда фактора си варира м/у 0,98 - 1,1 като най-често си е 1-ца и само подскача до 1,1 на моменти.

    Каквото и да правя с колата все има подобрения. И не само с моята де. Сега си пали винги, двига обороти. Държи си го стабилно долу горе. Работи, добре както на студено така и на топло. Не се замисля никъде при подаване на газ. Добре се държи. Пъргава е.

    Но само от 800 до 1500 оборота има една ленивост такава. И като отворя дросела до край при потегляне се чува мотора да бучи. Мине ли 1500 и тръгва да набира много тихичко и мазно.

    До мисълта за ламбдата ме довече това че като зануля адаптивните стойности. Няколко дни няма грижи. С чукването на газта мотора подскача веднага. След като се адаптира и се появява тази ленивост от празния ход до около 1500 оборота. И това сигурно се дължи на това, че сондата не работи коректно там и адаптацията се е настроила така кофти. Нямам друго обяснение.

    Но и незнам какво да правя. Друга сонда ли да търся... да я оставям така ли да си карам докато тази изфиряса някой ден....

    Най-хубаво върви без сонда Като я откача и зануля адаптациите и става много готино, но не това е решението за съжаление.
    Last edited by oem; 24-10-2009 at 00:11.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Понеже аз бях човека който преди години им каза че сондата е грешна (това дето пропер говори за него но не ме споменава ) и на мен ми се обадиха от тествачите да ме питат кво става да ти кажа че тогава сондата даваше постоянен волтаж около 230мв и грам не работеше с новите сонди в каталога пак са се насрали И пак съм го доказвал с клиентски коли с рекламации в бош
    Гледай го па сега Никога не съм пестил похвали аз
    Просто тогава моята сонда я монтира Румен и после всички комуникации бяха със сервиза и магазина на Бош, поради това, че е в гаранция сондата. Ако някой от там е имал комуникация с теб, не си е признал и изобщо не го е споменал. Важното беше, че се намери проблема.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  9. #39
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    В най-скоро време трябва да я сменя тая сонда и сега още повече се омотах коя да купя LS05 или LS615. Предлагайте кое да купя ?

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  10. #40
    Запален алфист KaTsArA's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    158

    Default

    моето ГТВ е 97г. 2.0ТС коя сонда е за мен
    ALFA ROMEO GTV 2.0 TS / Punto GT3 8V / BMW 530D E60

  11. #41
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Значи объркал съм се. Ламбдата ми на празен ход дава средно 0.550 волта. Когато тръгна да карам обаче нещата изглеждат така: Ламбдата в повечето случаи седи на 0.100 волта. При ускорение най-вече. И като върна газта пак така седи известно време. Като спра на място или карам по инерция скача до 0.800 волта. На моменти дава и 0 волта (демек на късо), но рядко. И като поседи да речем 20 - 30 секунди на празен ход пак се нормализират нещата.

    Трябва да направя едно видео и да го пусна тук.

    Всъщност мисля, че е безсмислено да ви правя видео от диагностината програма, тъй като тя е бавна... и или ЕКУ-то не пуска често инфо към DLC или програмата се обръща рядко към него. И примерно тези 0,100 волта ми ги показва при ускорене, а те може да се от тогава когато съм карал по инерция....

    Просто ламбдата трябва да се мери с уред. Не с АлфаДиаг.

    И мисля, че сондата дето си я дават по каталог си работи, нормално. Незнам как работи универсалната но тази работи все пак. Нямам възможност да закача осцилоскопа в движение да меря. На място работи добре. 550 мв. всичко е ок.

    Така, че аз няма да я сменям.
    Last edited by oem; 29-10-2009 at 09:22.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #42
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Понеже аз бях човека който преди години им каза че сондата е грешна (това дето пропер говори за него но не ме споменава ) и на мен ми се обадиха от тествачите да ме питат кво става да ти кажа че тогава сондата даваше постоянен волтаж около 230мв и грам не работеше с новите сонди в каталога пак са се насрали И пак съм го доказвал с клиентски коли с рекламации в бош
    Сега колега да разбирам ли, че LS 615 не върши работа и трябва да поръчам LS 05. Трябва да сменям сондата и се чудя кво да бодна.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  13. #43
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    За проба само взех ЛС05 и ЛС 615. Работят също като каталожната. Поне при мен
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #44
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Миналия ден монтирах ls 615 и все още ми дава GND to S.C или нещо подобно в алфадиага и колата въобще я няма след 3000 оборота. Като откача дебитомера ми се оправя набирането след 3000 но тогава пък я няма до 3000. Колеги давайте идеи къде може да е проблема. Възможно ли е и дебитомера да е заминал при положение, че съм го сменил преди 40 или 50 хиляди километра (имам K&N риплейсмънт жъздушен филтър, ако ще е от значение)?

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  15. #45
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    Миналия ден монтирах ls 615 и все още ми дава GND to S.C или нещо подобно в алфадиага и колата въобще я няма след 3000 оборота. Като откача дебитомера ми се оправя набирането след 3000 но тогава пък я няма до 3000. Колеги давайте идеи къде може да е проблема. Възможно ли е и дебитомера да е заминал при положение, че съм го сменил преди 40 или 50 хиляди километра (имам K&N риплейсмънт жъздушен филтър, ако ще е от значение)?
    Напълно възможно колега. Предишния ми дебитомер се спомина на 10 000 км.

    Кога всъщност ти го дава това към маса? Ако караш по инерция е нормално да ти го даде На място като я форсираш не трбява да ти го показва това.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •