Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 206

Thread: 156-ца с инфаркт

  1. #46
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    OEM мерси за отговорите, биелните лагери ги сменихме, май забравих да спонена това, та те са ок. Ангренажният ремък е зацепен по предварително направените белези от майсторът и валовете не сме ги разглабяли. Двигателят си пали и работи нормално като изключим траканането, вероятно в понеделник ще покараме за да видим какво ще излезе.
    Благодаря и на другите за мненията, ще се радвам да чуя още!

    ---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

    Да Краси оказа се прав, ама пък и нямат много майстори такива пети, комплекта е над 1000 лв, твърде много са за 2 кила желязо, които трябва да избиеш от такова бедно село и до някъде ги разбирам, пък и повечето майстори правят по-лесните коли. В италянките има големи изгъзици
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  2. #47
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Покарай и ще видиш. Между другото мога да ти помогна с пети. Жената от кога ме врънка да ходим в ловеч на зоопарк Може да се разберем да ти донеса петите. Водиш ме на зоопарка, вземаш петите и до де се разхождаме с жената си свършваш работата

    Виж каква оферта ти вкарах само
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #48
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Няма какво да те води-целия град е зоопарк ,виж как помогнаха на човека....
    А като дойдеш ми се обадете и на мен!
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  4. #49
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Колегата да ме покани и ще дойда
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #50
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    oem, само казваш кога и да видя дали майсторът ми е свободен по това време. Иначе за разходката нямаш проблем когато и да дойдеш, до колкото знам зоопарка в Ловеч е вторият по големина в БГ след софийският.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  6. #51

    Default

    Кво стана, смени ли буталата? До къде стигна?

  7. #52
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Quote Originally Posted by Tiger View Post
    Кво стана, смени ли буталата? До къде стигна?
    Буталата са сменени и още работи, всичко е сглобено, но има нещо дребно за доискусуряване.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  8. #53

    Default

    Quote Originally Posted by vinilov View Post
    Буталата са сменени и още работи, всичко е сглобено, но има нещо дребно за доискусуряване.
    Какво, пиши да ти помагам

  9. #54
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by vinilov View Post
    Буталата са сменени и още работи, всичко е сглобено, но има нещо дребно за доискусуряване.
    Колега сигурен ли си , че не е вариатора, незнам и аз точно как да ти обесня , но при мен най-силно го чувах като палех колата, смених му ремонтния кит 15 лева е някъде и лагера му смених той беше около 45 лева. Колата заспа направо мъркаше, ама нали знаеш всяко чудо за 2 дни. Кажи речи 2-3к км да съм минал и старият филм отново сега пак като запаля колата я чувам как изтраква, което по моя скромен опит ще се засилва и ще става по-продължително. Иначе тракането от него неможеш да го сбъркаш чист дизел слушаш. Нов вариатор е около 300 лева мисля.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  10. #55

    Default

    Quote Originally Posted by vinilov View Post
    OEM мерси за отговорите, биелните лагери ги сменихме, май забравих да спонена това, та те са ок. Ангренажният ремък е зацепен по предварително направените белези от майсторът и валовете не сме ги разглабяли. Двигателят си пали и работи нормално като изключим траканането, вероятно в понеделник ще покараме за да видим какво ще излезе.
    Благодаря и на другите за мненията, ще се радвам да чуя още!

    ---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

    Да Краси оказа се прав, ама пък и нямат много майстори такива пети, комплекта е над 1000 лв, твърде много са за 2 кила желязо, които трябва да избиеш от такова бедно село и до някъде ги разбирам, пък и повечето майстори правят по-лесните коли. В италянките има големи изгъзици
    Коплект пети 1000лв.? Съдират кожа

  11. #56
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Значи вариатора си работеше добре, до преди да сменим буталата, но вариатора работи като соленоида му пускал масло в него над определени обороти и не знам дали не са над 3000 оборота и затова да чука, защото е на сухо. Надявам се да не се е прецакал и той, само той ми липсва! Иначе не спира да чука, ммакар чукането да понамаля, възможно е и да чукат клапаните, поне така предполага майсторът ми.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  12. #57
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by vinilov View Post
    Значи вариатора си работеше добре, до преди да сменим буталата, но вариатора работи като соленоида му пускал масло в него над определени обороти и не знам дали не са над 3000 оборота и затова да чука, защото е на сухо. Надявам се да не се е прецакал и той, само той ми липсва! Иначе не спира да чука, ммакар чукането да понамаля, възможно е и да чукат клапаните, поне така предполага майсторът ми.
    Незнам колега , не ги разбирам и аз много , просто ти споделих моя личен опит, като запалиш колата ако изтраква едно по стабилно така, значи е вариатор поне при мен така стана, и доста хора питаха за вариаторния кит колко време държи. Отговор доста малко даже на моя му смених и лагера.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  13. #58
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Crazy_Element Мерси за мнението, все още се надявам моя вариатор да си е здрав.
    Утре ще си покаже. Ще напиша резултата.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  14. #59
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Наложи ми се да си поръчам и нов вариатор, да ми е честито ! ((( Тая кола ще ме разори тотално!! ;(((
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  15. #60
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Tiger View Post
    Коплект пети 1000лв.? Съдират кожа
    1200 лв.се предлагат комплекти за почти всички модели италиански коли,които се зацепват със специализиран инструмент.Можеби колегата е имал впредвид за цял комплект,а не само за едни пети,защото тяхната цена на дребно е 120-30 лв.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •