Page 1 of 14 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 206

Thread: 156-ца с инфаркт

  1. #1
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Unhappy 156-ца с инфаркт

    Да ви разкажа за моята Роми, която излезе голяма кучка!
    Родена е февруари месец 2001 година, закупена от първият си собственик март месец същата година в Италия. Бензинов модел 2000 кубика, туинспарк, 150 коня.
    Аз я купих май месец тази година, на 103 000 км. не се знае колко реални ,от дупница от фирма "Руна"-ЕООД, там малко ме прецакаха с транзитните номера щото бяха изтекли, а и аз съм си виновен, че не знаех какво да им гледам, ама както и да е като ме спряха полицаите излязоха печени и се оправихме по български. Ама де да ми беше само това проблема щях да го преживея.
    Много ентусиазиран си я регистрирах в кат, после като добър собственик на кола втора употреба и смених масло(лики моли 10W40), филтри, ролки, ремъци, направих и застраховка, каско. И спокоен, че всичко вече е наред я покарах около 1500 км да видя как върви и дали ще има проблеми, нямаше освен, че долях малко масло и това че пръчката ми на маслото показваше се едно ниво точно по средата между максимум и минимум, но го показваше след като постои 1-2 мин, независимо от това дали е топла или студена. Както се оказа после това се дължеше на това,че тръбата със сондата за маслото беше запушена с нещо и не отчиташе вярно, как става това не знам, така ми каза майстора, който издуха некви буклуци от тръбата пред мен, и това като бях навъртял вече 3000 км и започна да ми свети лампата за маслото, което се оказа че е изгоряло, а междувременно въпреки лъжливите показания на пръчката за маслото и бях налял всичкото масло което ми беше останало от смяната около 1 литър, даже и купих още 1 литър допълнително и долях от него. Когато отпушихме тръбопровода на сондата се оказа обаче, че въобще не стига масло и стои суха колкото и да кисне вътре, като източихме маслото и се оказа, че имам малко над 2 литра в двигателя. Направо ужас! Смених маслото с минерално 15w40 за по-гъсто по препоръка на майстора да видим дали ще го гори. Е изгори го, 3 литра за 1500 км, ама този път с тубичката в багажника и редовно доливане, не я оставих без масълце.
    После четох по форумите да проверя дали хвърля от отдушника на маслените пари откачих го тоя маркуч и го сложих в едно шише и ходих да прибера един приятел от софия и обратно за около 300 км прелях от това шише обратно в двигателя 1,5 литра масло.
    Та ясно беше, че ще трябва ремонт на двигателя и то по-сериозен, разбира се и след консултация с майсторът ми.
    Между временно си сложи и газова инжекцион, който мисля, че бачка супер, а преди да сложа газовата уредба се появяваше от време на време проблем при палене на студено, което вероятно по изчетеното от форумите е заради маслото което изхвърля във въздухопроводите към дроселната клапа, тоя проблем стана доста дебел напоследък ама трябваше да оправя първо проблема с маслото, но в понеделник при палене на студено въртя 1 път не пали, въртя втори път и ми угасна всичко, при акумулатор на 2 месеца показващ (смених и него междувременно) 12,5 V не свети нищо в моята Роми.
    Днес цял ден издирвах бушони и релета, и всичките уж здрави а моята Роми в кома и няма признаци на живот.
    Та утре ще трябва да търся и майстор на ел. инсталации.
    Надявам се да ми дадете УСПОКОЯВАЩИ съвети, защото до сега поне се возих, а сега съм пешеходец, продадох си и колелото!
    Мамка му (с извинение, ама ме разбирате)! Въпреки, че исках първо да си купя BMW, обичам тая моя кучка Алфа 156.

  2. #2

    Default

    Първо честито.....
    Второ, определено не си късметлия, всичко написано не е особенно приятно.....заради това се надяваме майсторите с който работиш да знаят какво правят, че могат да ти убият мерака в марката и модела.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Ако ти трябват нови части - казвай. Ще уредя отстъпка.
    В черната кутия на акумулатора има един бушон червен 50А. Виж да не е изгорял или там да са се окислили нещата като начало

  4. #4
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    ФЕРАРИСТ, Аз съм си направо кърък , добре,че имам черно чувство за хумор иначе щях да беснея и да чупя.
    С такава кола добре, че майсторът ми е приятел.
    Stranger65, мерси за предложението за отстъпка за части, може и да се възползвам, като се има предвид каква недвижима собственост имам.
    Иначе тези бушони, в черната кутия над акумулатора, ги проверих всичките здрави са, иначе утре ще проверя за окис понеже се сещам, че имаха някакви конектори отдолу.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    С таква кола приятелю и да не ти е приятел майстора ще ти стане
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6

    Default

    Спокойно колега може да не е толкова сериозно колкото изглежда!
    Цък тука и тука също!
    Дано е от това, симптомите са почити същите.
    Успех!

    П.П.
    Забравих да питам, има ли аларма колата?
    Last edited by fade; 13-10-2009 at 23:41.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  7. #7
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    fade, мерси за линковете точно на тези теми не бях попадал. Иначе аларма има, фабрична, ама сега не и трябва щото никой не може да я открадне, няма ток
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by vinilov View Post
    fade, мерси за линковете точно на тези теми не бях попадал. Иначе аларма има, фабрична, ама сега не и трябва щото никой не може да я открадне, няма ток
    Това, че алармата е фабрична е добре, защото понякога "алармаджиите" правят такива каскади по ел.инсталацията че...
    Прегледайте добре всички контакти за окиси, под кутията с предпазителите.
    Може да опитате и с откачане на акумулатора за известно време и след това отново да пробвате. Също проверете като дадете на контакт (не на стартер) дали има пад на напрежението на клемите на акумулатора. Обаче най-добре е да повикате човек който разбира от ел-инсталации на автомобили!
    И преди всичко спокойно и без паника... няма страшно това е автомобил като всички останали, не е много по-сложен от един Opel или BMW. Проверете и кой от колегите тук от фурма е от Ловеч, аз примерно се сещам за колегата n_netov човека е много в час и може да Ви насочи към добър майстор във вашия град. Колегата dobromirski мисля е от Плевен и също е много добър майстор, а и отзивчив човек. Така, че спокойно и не бързайте да се хвърляте на първия 'жичкаджия' за да не се вкарате в някой наистина сериозен филм.
    Last edited by fade; 14-10-2009 at 00:53.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  9. #9
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Споко, бе колега. Проблемите ти може и да са супер тъпи и лесни за оправяне. Непаленето има голяма вероятност да е от реле, контакт, маса, нещо такова. А за маслото, чистиш хубаво сепаратора, след като е било задръстено при щеката може би е добре да пуснеш една промивка преди да сложиш новото масло и после си слагаш Селения 20к и се молиш, всичко да е наред(демек да не харчи повече от 2-3 литра на 10000км. ).
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  10. #10
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Аз пък те съветвам да отидеш в някои от сервизите в общ технически в София. Лично мое мнение е да не ползваш услугите на милано моторс , на вносителя/ и ауто италия.
    Last edited by fred; 11-11-2009 at 22:19.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #11
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Проблема с тоците го оправих сам, за сега, за втори път ръчкам там.
    Проблема беше банален окис по пластините на плюсовата букса, тези пластини които не знам дали са така оригинално бяха направени много калпаво с някаква букса която хващаше 4-5 мм от клемата на акумулатора, когато сменях акумулатора смених и нея и стегнах здраво но сега тези медни пластини се бяха окислили отново. Този път обаче ги калайдисах където можеше даже ти споих и ураа запали.
    Ей само ми изкара акъла, женска му работа.
    Утре ще мога да я заведа на доктор заради маслото.
    Сега като запали и отвих капачката на маслото да проверя дали духа, защото се твърдеше, че не трябва да духа, е при мене духа повече от колкото от ауспуха. Утре ще видим какво ще излезе.
    Ще се опитам да кача и малко снимки.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 14102009.jpg   14102009(001).jpg  
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  12. #12
    Младши алфист bobiatanasov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    русе
    Posts
    25

    Default

    определено неприятен проблен с токовете, а провери ли шоковия бутон под шофьорската седалка (голям черен бутон) понякога от големи сътресения на купето той изключва и нямаш никъде захранване по колата. Направен е за да прекъсне ел. захранването в случаи на катастрофа да не се запали колата от ел. инсталцията. Провери може да е от там.
    AR 33 1.4 8V - бивша
    AR 156 2.0 TS. SW

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Увеличават. Тези дето не са поддържани. И най-вече тези дето са им лепили картера със силикон за гарнитура. С времето тоя силикон от вътре се разнищва и всичко отива в цедката на помпата и така. Виждал съм няколко такива спекли мотори. Долу маже, горе няма никой.
    Само да ти вметна,че ТС-а излиза от завода без гарнитура на картера,а със силикон
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Шоковия бутон прекъсва подаването на гориво. Абе днеска да няма магнитни бури? Само яки съвети се пишат днес
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by vinilov View Post
    Сега като запали и отвих капачката на маслото да проверя дали духа, защото се твърдеше, че не трябва да духа, е при мене духа повече от колкото от ауспуха. Утре ще видим какво ще излезе.
    Ще се опитам да кача и малко снимки.
    Това с духането не е ли за щеката....?

Page 1 of 14 12311 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •