Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 196 to 206 of 206

Thread: 156-ца с инфаркт

  1. #196
    започва да се пристрастява franki1's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Nova Zagora
    Age
    52
    Posts
    85

    Smile

    Честито, и да си я караш със здраве...
    Дълго и безаварийно каране.


    Алфа 156/2.0
    Last edited by franki1; 30-09-2010 at 10:23.

  2. #197
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Свещите са еднакви, няма страшно, но не са най-нови, а това е главата преди ремонта, сега пали от четвърт, стига акомулатора да е свесен , а в момента чакам да видя дали ще ми го сменят или ще се направят на ударени.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  3. #198
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Как прецени че са различни? Мен ми се видят 4х4 еднакви.
    На третата снимка едната свещ изглежда по-навита от другите две.Иначе темата е доволно поучителна според мен,изводите всеки може сам да си ги направи.Аз лично отдавна /поне от 7-8 години/ съм спрял да отварям двигатели и кутии,а ако се налага гледам частите едва ли не с лупа и шублер и държа ремонта да го прави човек имащ опит със съответния модел .Преди години присъствах на взимане на решение от сервиз на Пежо когато нова гаранционна кола с повреда в горивната система на нов дизел се натовари на автовоз и замина в Германия за ремонт, като платиха самолетните билети на дойчовеца и семейството му.Шефа на сервиза беше убеден ,че се е оттървал по най-безболезнения начин,явно си знаеше какви специалисти работят при него.
    Last edited by 546; 01-10-2010 at 15:07.

  4. #199
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Малко е размътено. Може да е "цветна" илюзия.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #200
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Първият път като ми сваляха главата я видях и свещите изглеждаха равномерно издадени, сега колата пали без никакви проблеми, предполагам, че едната свещ изглежда така заради снимката, правена е с тел и май няма автофокус или пък се е размътила заради отбясъка от светкавицата.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  6. #201
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Сега след всичките приключения остава да изкараш някоя от свещите и ако е с нормалния керемиден цвят значи край с ремонтите.

  7. #202
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Скопје, Makedoniјa
    Age
    42
    Posts
    30

    Default

    Многу години без проблеми каране ти порчвам колега. Ах да си знаеше и веднага оште началото да си сложеше този двигател со "60.000" km, ште си спештеше време а за пари не знам

  8. #203
    започва да се пристрастява franki1's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Nova Zagora
    Age
    52
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by vinilov View Post
    И така, какво излезе с моята алфичка, оказа се, че са ми продали бутала за старият модел двигател, които са по-висок с 2 мм и резулта е че са опирали в главата, от там 6 криви клапана и дразнещо чукане. Закарах я в Лисан сервиз, смениха ми клапаните, шлайф на главата, по-дебела гарнитура и не мога да си позная двигателя.
    Стоях 3 седмици без кола, но съм доволен от този ремонт.
    Бая време не бях писал, понеже и компютъра ми се спомина и 2 месеца без комп от които 3 седмици и без кола, пък исках да напиша, че алфата ми вече всичко и е ок, но пък ми се спомина и едногодишният акомулатор, та пак продължаваме да се разбираме с мойта алфичка по същият начин.
    Щях да забравя, за тези дето са ти продали буталата за стария модел. Нали всяка част се избира по модел, година, номер на двигател, каталожен номер и т.н.. То бива, АМА чак пък толкоз неграмотност съвсем не бива. Защо се занимават с нещо дето не разбират. Кой ще ти плати допълнителните разходи по майстори, нови части, образуване на нерви и главоболия. Май със старите бутала по главите...затова заслужават.

    Алфа156/2.0

  9. #204
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by franki1 View Post
    Щях да забравя, за тези дето са ти продали буталата за стария модел. Нали всяка част се избира по модел, година, номер на двигател, каталожен номер и т.н.. То бива, АМА чак пък толкоз неграмотност съвсем не бива. Защо се занимават с нещо дето не разбират. Кой ще ти плати допълнителните разходи по майстори, нови части, образуване на нерви и главоболия. Май със старите бутала по главите...затова заслужават.

    Алфа156/2.0
    То затва трябва майстора да си ги купува и да си държи гаранцията като убърка
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #205
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Дам, Бобо е прав, но за Ловеч нямаше такъв майстор. А сега нещо по-голямо ако ми се наложи близо не близо в София. А нервите с тия бутала бяха наистина големи и ми отне 4-5 месеца допълнително, за още неща който ме изнудиха да купя и да платя няма да смятам, че вече ми помина. Иначе да се похваля поне тези дето ми продадоха буталата ми смениха акомулатора с нов.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  11. #206
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by vinilov View Post
    Иначе да се похваля поне тези дето ми продадоха буталата ми смениха акомулатора с нов.
    Кон за кокошка малко работата .
    Важното е да си доволен от последния ремонт и да си сигурен в автомобила че като тръгнеш на някъде няма да те изостави .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •