Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 206

Thread: 156-ца с инфаркт

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Остави духането от капачката. Това не ти е проблем.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by vinilov View Post
    Проблема с тоците го оправих сам, за сега, за втори път ръчкам там.
    Проблема беше банален окис по пластините на плюсовата букса, тези пластини които не знам дали са така оригинално бяха направени много калпаво с някаква букса която хващаше 4-5 мм от клемата на акумулатора, когато сменях акумулатора смених и нея и стегнах здраво но сега тези медни пластини се бяха окислили отново. Този път обаче ги калайдисах където можеше даже ти споих и ураа запали.
    Ей само ми изкара акъла, женска му работа.
    Утре ще мога да я заведа на доктор заради маслото.
    Сега като запали и отвих капачката на маслото да проверя дали духа, защото се твърдеше, че не трябва да духа, е при мене духа повече от колкото от ауспуха. Утре ще видим какво ще излезе.
    Ще се опитам да кача и малко снимки.
    Пия кола с картофки!
    А колкото за духането - от картера винаги духа, важното е колко дими.
    Калайдисването не е оптимално, че се окислява. По-добре сложи един вид електрическа грес или я напръскай с хубаво контакт шпрее на Loctite например

  3. #18
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Ясно значи духането от капачката не е проблем.
    Иначе за калайдисването съм съгласен, окислява се и то, но на мен ми беше проблема, че не пускаше напрежение към планката на големите бушони, тая планка направо я запоих за средната, която е вързана за буксата, не би трябвало да имам подобен проблем освен ако не се прецака спойката.
    Иначе за димене, дими бяло, дори и при из форсиране до 5500 оборота.
    Last edited by vinilov; 14-10-2009 at 23:41.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by vinilov View Post
    Ясно значи духането от капачката не е проблем.
    Иначе за калайдисването съм съгласен, окислява се и то, но на мен ми беше проблема, че не пускаше напрежение към планката на големите бушони, тая планка направо я запоих за средната, която е вързана за буксата, не би трябвало да имам подобен проблем освен ако не се прецака спойката.
    Иначе за димене не дими бяло, дори и при из форсиране до 5500 оборота.
    Ако ти яде масло дими в сиво

  5. #20
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Яде масло ама си пуши в бяло, ама май не е само от отдушника на маслените пари. Все още не съм я вкарал в бокса майсторът ми много зает, ще почакам до другата седмица дано поне се и позатопли времето за тогава.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  6. #21
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by vinilov View Post
    Яде масло ама си пуши в бяло, ама май не е само от отдушника на маслените пари. Все още не съм я вкарал в бокса майсторът ми много зает, ще почакам до другата седмица дано поне се и позатопли времето за тогава.

    Ако се закучат нещата обади се
    Успех
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  7. #22
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Мерсир krasy k, дано няма прекалено големи дефекти, ама така или иначе май не ми мърдат поне 5 стотака
    Мале един път да стане тая колица ще и сдера гьона за дето ми се опъва толкова!
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Колега, ако се стигне до основен ремонт в Пловдив в една морга има Alfa 1.8 с двигател на 60 000 km.

  9. #24
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by andon.maslev@abv.bg View Post
    Колега, ако се стигне до основен ремонт в Пловдив в една морга има Alfa 1.8 с двигател на 60 000 km.
    И старият свещенник я карал и без да иска е нацелил камбанарията на заден
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  10. #25
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    andon.maslev@abv.bg мерси за предложението ще го имам предвид, но този вариант не съм го обмислял сериозно, още ми е останала малко надеждица, че не съм си взел прекалено голям дарак,а просто капризна италянка.
    Мислех да и взема ксенон ама ша има да зема!
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    73

    Default

    Ехх, ако знаете как ми тупти сърцето след всяка 156-ца(и не само този модел на алфа), особенно червена

    Ама заради теми като тази май ще си карам 406 HDi-то, кеото също е много красиво, но я няма тази прослувута алфистка страст!
    Преди да си взема Пижо много бях навит на 156, но който питам(говоря за вносители и майстори) ме отказваха. Дори на един джамбазин му направих директна поръчка да ми докара такава, и с огромно учудване от моя страна той ми отказа(да ми взема парите реално) с това, че го било страх дали ще го докара до България! WOW
    Last edited by night_pz; 17-10-2009 at 12:37.

  12. #27
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by night_pz View Post
    Ехх, ако знаете как ми тупти сърцето след всяка 156-ца(и не само този модел на алфа), особенно червена

    Ама заради теми като тази май ще си карам 406 HDi-то, кеото също е много красиво, но я няма тази прослувута алфистка страст!
    Преди да си взема Пижо много бях навит на 156, но който питам(говоря за вносители и майстори) ме отказваха. Дори на един джамбазин му направих директна поръчка да ми докара такава, и с огромно учудване от моя страна той ми отказа(да ми взема парите реално) с това, че го било страх дали ще го докара до България! WOW

    Който го е страх от мечки,не ходи в гората.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #28
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by night_pz View Post
    Ехх, ако знаете как ми тупти сърцето след всяка 156-ца(и не само този модел на алфа), особенно червена

    Ама заради теми като тази май ще си карам 406 HDi-то, кеото също е много красиво, но я няма тази прослувута алфистка страст!
    Преди да си взема Пижо много бях навит на 156, но който питам(говоря за вносители и майстори) ме отказваха. Дори на един джамбазин му направих директна поръчка да ми докара такава, и с огромно учудване от моя страна той ми отказа(да ми взема парите реално) с това, че го било страх дали ще го докара до България! WOW
    Колега, на каква цена беше поръчал да ти докарат колата?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  14. #29
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Тия дето карат коли, повечето са търговци-каквото върви най много това карат,
    Отделно както казва кольо с муха сом не можеш да хванеш, не го е казал, ама на там бие.По моята, когато я взех трябваше само едни носачи , предни,да сменя и свещи, а и те не бяха на зор, всичко друго съм си сменил само и само от краста. 8000 бона ми излезе тогава, можеше да смъкна нещо, но това е минало...
    Last edited by fred; 18-10-2009 at 08:24.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  15. #30
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Тия дето карат коли, повечето са търговци-каквото върви най много това карат,
    Отделно както казва кольо с муха сом не можеш да хванеш, не го е казал, ама на там бие.По моята, когато я взех трябваше само едни носачи , предни,да сменя и свещи, а и те не бяха на зор, всичко друго съм си сменил само и само от краста. 8000 бона ми излезе тогава, можеше да смъкна нещо, но това е минало...
    А колко км си навъртял откакто си я купил?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •