Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: SOS TURBO 2.4JTD на Алфа 156

  1. #16
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    има реклама горе на александър ауто. там праат сичко. защо никой не ги споменава немога да разбера?

  2. #17

    Default

    ами предполагам,че не ги споменават заради скъпите цени,незнам така предполагам Но определено темата е полезна,за да се намери решение на тези турбини и да не ни цакат търговците,защото както разбирам тези турбинки явно са бомба със закъснител.А иначи колите са прекрасни!!!! Сега колегата vikoalfa остава да каже за този сервиз в София и малко повече инфо за преправянето и ето ти решение на проблема.Ще има много бира на някоя от срещите
    Last edited by gen_ata; 15-10-2009 at 10:46.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    като питах за мойта турбина казаха 700 лева рециклаж и 1200-1300 нова. верно е скъпо рециклирането ама са ми на 20 км растояние. иначе във варна ми казаха 200-300 лева рециклиране

  4. #19

    Default

    Няма начин заедно да не намерим цаката на тази турбина.Аз тази Алфа ще я взема направо на риск и знам че ще намеря решение на проблема и разбира се после ще го споделя със всички защото този възел на тази кола явно си е проблемен! Ако не успея

  5. #20
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Колеги имам някакъв спомен за заимстване на турбина от Ивеко, но за да не говоря празни приказки нека който е по-наясно да сподели. Ще бъде полезно за всички интересуващи се.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  6. #21
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Рециклирането на 136кс турбина е възможно АКО самия майстор прецени,че може и не всички подлежат на това.
    Ако оста е счупена и много износена,заедно с перките на топлата и студената част НЕ е възможно да се ремонтира.Дали може да се рециклира се преценява на място от човека в сервиза.
    Адресите на сервизите,който аз знам и са проверени са:
    -сервиза до теца до централни гробища.
    -на ул.Симеон посока центъра преди Хр. Ботев в дясно.

    За преправянето незнам,това вече в сервизите познати ни във форума знаят и го правят.Вече те да си кажат.
    Иначе доколкото знам и съм разглеждал има разминаване в топлата част.

    Даже турбо от БМВ 530д е почти еднакво с нашите,но има няква платка.Вариантите за преправяне на друга турбина за 136кс има много,но за съжаление не съм човека ,който разбира и знае по този въпрос.

    Но призовавам всеки,на който се случи това нещастие да не вярва на всичко,което му се казват.Не може просто турбините на АУДИ,БМВ,Мерцедес,който са сходни с нашите Гарет гт2052 и гт2256(не помня точно цифрите) като нови пак са 1800лв,втора ръка са максимум 600лв,нашите 800-1000лв!!!!!!!!!!Това си е чиста спекула и изкуствено надуване на цената.
    Докато звънях по обяви за магазини за турбини втора ръка,всички,ама всички казваха-Ти знаеш ли колко са редки?,ама имаш късмет имам една останала-800лв!!!!!!!
    Last edited by vikoalfa; 15-10-2009 at 23:54.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  7. #22

    Default

    Давайте колеги,всеки който е преминал през този ад и има инфо за проблема,да го сподели.Аз така или иначе ще взема една турбина и ще преправям тъй като от 136 к.с. няма никъде,но искам динамиката на автомобила да си остане,та ако ще да сложа турбина от Икарус.Трябва да има някакво решение на този проблем!!
    Last edited by gen_ata; 16-10-2009 at 09:46.

  8. #23
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by vikoalfa View Post
    Не питай старило,питай патило.
    Преди точно две седмици,ревях като крокодил,че няма турбо за 2.4 жтд 136(моята е такава)Някой колеги говорят на изуст доста.Значи ремонта (ако е възможен) струва 350лв мога да ти дам координати на такъв сервиз в София.Ако се разтърси добре човек намира всичко,което му е необходимо.Аз си намерих турбина за 136кс за 400лв(с луфт),но ми дреме на г..а.Колата си върви на пушка.Гледах турбини и за 600-800лв със същия луфт,като моята.Изобщо това,че не може да се намери турбо и ремонтира е някакъв мит,градска легенда,за да може да ни дерат кожите.Абсолютни спекуланти.Иначе като нова наистина е 1800лв,обаче пак търгашите са тъпи.Взимаш си от 140кс версия нова 1400лв и за около 100лв се преправя и си капитан на кораба.
    Има вариант и от Мареа жтд 136кс,която е по-евтина в пъти,но е без променлива геометрия.
    Казваш,че колата се движела,добре нека се свали турбина и в сервиз за турбо веднага ще ти кажат,дали е възможно рециклирането.
    Ще ти дам и жокер в Ланча форума има Либра 2.4жтд 140кс на части.Момчето има турбо и го дава на цена далече от спекулативните цени 800-1000лв.
    На търговците на италиянски части ще им кажа само едно-картофите не ги вадиме с бомби(вече).
    Омръзна ми да слушам,че видиш ли на Алфа 156 всичко е скъпо.
    Престани да гвовриш глупости Виктореза 136 коньовите турбини,не се внасят части приятелю,инфото е от доверен човек,най-добрия турбо сервиз в БГ.Това че някой ти казва че ти ремонтирал турбината с нови части,значи те е излъгал

    Фиат Мареа 2.4 ЖТД не е 136 коня а е 130 и е с турбина ИХИ без геометрия,както и първите Либри са с такава турбина
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #24
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Mury къде прочете,че съм писал какви части слагат и има ли ремонтни комплекти.Моята не е ремонтирана,а е в насипно състояние в багажника.Купих си друга.Плюс това имам и ИХИто,което коментирахме с тебе в друга тема.Виждал съм как 136кс турбина с голям луфт,след сервиза на ТЕЦА първо,че е почистена,като нова,второ няма луфт никакъв.Сега какво слагат вътре незнам.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  10. #25

    Default

    дай някакви телефони на този сервиз!!

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    И сега кво се оказва -може ли турбината от 140 коньовите да се пригоди за 136кс,и какво по дяволите трябва да се преправи за да стане
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  12. #27
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    има реклама горе на александър ауто. там праат сичко. защо никой не ги споменава немога да разбера?
    Ами защото повечето мнения за тях са отрицателни, вярно е че има и малко положителни, ти май си втория .Е може и да се поправили хората, не знам, аз лично не им се доверявам на тоя етап.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  13. #28

    Default

    Турбото от Фиат Купе е с номер 454154-0001 а турбото на Алфа 2.4 JTD е с номер 454150-0005.Разбрах,че тези цифри след тирето не са важни.Важни са тези първите шест.Сега някой по-компетентен по тези турба да се изкаже има ли разлика и каква.Може ли тази торбина да се насади в Алфата.Между другото тази турбина на Фиат купе е същата и на Ауди А3 дизел.Изчетох всичката литература където е има във нета.Абсолютно същата е така,че явно няма разлика бензин дизел.Офффффффф дано да става де...ба.В момента има две налични турбини на пазара втора ръка в България едната е 700лв а другата1000лв Е това нормално ли е според вас?!?!

    ---------- Post added at 17:32 ---------- Previous post was at 17:14 ----------

    турбо 454158 и 454159 е на Ауди А3 и А4 -110к.с.
    турбо 454155 на Ситроен на всички модели с 2.1 мотор

  14. #29
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by vikoalfa View Post
    Mury къде прочете,че съм писал какви части слагат и има ли ремонтни комплекти.Моята не е ремонтирана,а е в насипно състояние в багажника.Купих си друга.Плюс това имам и ИХИто,което коментирахме с тебе в друга тема.Виждал съм как 136кс турбина с голям луфт,след сервиза на ТЕЦА първо,че е почистена,като нова,второ няма луфт никакъв.Сега какво слагат вътре незнам.
    Само ще ти вметна,че ние точно там при Митко,рециклираме всички турбини,та от него е инфото,от около година насам няма внос на части за тези турбини
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #30

    Default

    www.turbo-product.com/Garrett/TD2503.ASP

    Колеги на този сайт има турбини бол.Ако може го разгледайте!! Ето какво ми отговориха като направих запитване за нашата турвина! Турбините са китайски и са нови,превоза от там по Еконт е 200 лв,остава само да го дооточня,но ме притеснява плащането.Как да стане така,че да съм сигурен,че това не са измамници и ще изпратят турбинката.Ако някой е в час с тези международни пратки да вземе отношение


    hello Sir;how are you.
    thanks for your email.
    we have this TD2503 454150-0003/ the price is $220
    if you need, pls let me know,thanks
    regad!
    mingde

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •