Results 1 to 5 of 5

Thread: Питане за съвместимост на врати при 156

  1. #1
    Младши алфист Кокич's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    25

    Question Питане за съвместимост на врати при 156

    Здравейте, колеги!

    Настоящата тема пускам с молба да се отзоват хората с опит и познавачи по проблема маркиран в заглавието на темата. Понеже сигурно някой може да се подразни от него, пояснявам: имам проблем със задна лява врата на колата от подписа и искам да я сменя (вратата, не колата ). В такъв случай има ли значение дали вратата ще е точно от друга АР 156 - 1,6, серията от 1998 - 2000 или може да е от коя да е друга модификация и година на произвидство на същия модел? И допълнение към въпроса: ако "новата" врата е да речем с ел. стъкло, необходимо ли е да се прави някакво специално приспособяване на ел. инсталацията така, че то да работи, или вратата може да се монтира, а в ел. инсталацията си е предвидено захранване на машинката? Предполагам, че иделаният вариант е да си търся точно същата врата от същата модификация, но след подробно разглеждане на раздел "Продава" се оказа, че в достатъчно добро състояние врата има или в бургаско (която е точно като моята), или в София, където се намирам (която е друга модификация). Моля помогнете със съвети!
    156-1,6-'98


  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Намери си врата от кола 98-03 година. И същата предполагам с дръжка за стъклото. АКо е с ел стъкло отзад ще трябва да сменяшщ цялата инсталация на ел прозорците.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Съвместими са вратите, поне тия до 03 съм повече от убеден, няма значение с ел джамци ли е била или без, желязото е едно и също.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4

    Default

    Преди няколко дни сменях задна дясна на 156 2000г. и новата врата беше от такава със ел стъкла пък колата на която я сложихме беше с ръчки отзад.Всичко си стана точно.Даже бих могъл да ти помогна с твоята, ако съм свободен.От вратата ми останаха някои части, които съм ги пуснал във форума.Не съм сигурен дали ще станат за лявата, но да си го имаш предвид, ако нещо сгафиш.
    мене ме нема, в целата схема........

  5. #5
    Младши алфист Кокич's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Много благодаря на всички колеги, които се отзоваха с мнение и съвет. Тук наистина се чувствам сред приятели ... Особена благодарност към sen7 за готовността да подаде ръка. Ако видя дебелия може да го обезпокоя.
    156-1,6-'98


Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •