Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 59

Thread: Xenon за GTV???

  1. #16

    Default

    колега тук не си прав! не може да мислиме "понеже другите са селяни и аз ще съм селянин". Ако заслепяваш някого по време на движение създаваш предпоставка за ПТП и директно застрашаваш здравето и живота на останалите шофьори. Говоря по приницип. не знам как ти светят фаровете и не мога да коментирам, но понеже тебе са те заслепявали дай сега и ти да сечеш дървета с фарове е малко тъпо изказване... не искам да се заяждам просто констатирам.

  2. #17

    Default

    Заслепяват нерегулирани (високо регулирани къси) фарове, и колите внос от Англия, не се заблуждавайте с цифрата "Келвин".
    Last edited by Доко; 16-11-2009 at 18:54.

  3. #18
    Русия с Черната Alfredo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София , Люлин
    Age
    37
    Posts
    554

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    колега тук не си прав! не може да мислиме "понеже другите са селяни и аз ще съм селянин". Ако заслепяваш някого по време на движение създаваш предпоставка за ПТП и директно застрашаваш здравето и живота на останалите шофьори. Говоря по приницип. не знам как ти светят фаровете и не мога да коментирам, но понеже тебе са те заслепявали дай сега и ти да сечеш дървета с фарове е малко тъпо изказване... не искам да се заяждам просто констатирам.
    Колега в предишния си пост уточних, че съм си регулирал фаровете в най-снижено положение + това всички знаем колко са слаби нашите фарове, да не говорим, че 12000к. са доста по слаби от 4300к. идеята ми е друга.
    Казвам, че според мен не заслепявам никого, но са ме заслепявали и знам какво е и че дори да не сме с ксенон пак може да заслепим някого ако сме си вдигнали фаровете нагоре или ако са нерегулирани !
    Моите са регулирани и не мисля, че заслепявам никого а колкото до това колко келвина са ми - това си е мое мнение, казах в предишния си пост, че всеки си има правото на избор и моя се е спрял на 12 000 к. и си ми харесват и ми дреме, че на някого ми лилавеят - щом са разрешени значи са годни за употреба ...

    GTV 2.0 V6 Turbo Facelift
    Lulin Group Ltd.

  4. #19
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Важните цифри са лумени(светлинен поток) и кандели(интензитет). Келвините са цветова температура-колкото е по-висока,толкова "по-студен" (по-близо до черното) е цвета.Колкото е по-висока цветовата температура,толкова по-слаб е светлинния поток.
    Ето една китайска диаграма която го показва...
    http://www.bolt.co.jp/images/hid_lum_003.jpg
    Но като цяло 12000к дават доста "слаба" светлина,друг е въпроса колко е дразнеща и уморяваща,това е субективно според мен.Подкрепям,че нерегулираните халогенни фарове могат да са доста по-дразнещи от добре регулиран ксенон.А и има голяма разлика между ксенон на рефлекторен фар и на лупа
    Last edited by V_A_N_K_A_T_A; 17-11-2009 at 01:06. Reason: .
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз не казвам, че не са ти регулирани фаровете. А просто това 12 000 е адски дразнеща светлина. Аз съм с 4300 и също като теб съм ги свалил максимално да бият в земята.

    Това ливавото обаче на няколко пъти ме е карало да си затварям очите в движение! Опитвам се да гледам обаче не мога. страшно дразнещ цвят. Представи си някой като мен кара срещу теб по път без осветление със 90 - 100 км/ч, и си затвори очите като мен. И въпреки, че едвам жомя и се опитва да кара в лентата си, се окаже че няма маркикорва на пътя и влезе в твоето платно без да иска заслепен от адски синята светлина?

    Отивате си и двамата директно!

    Между другото ченгетата не ти ли правят проблем? За тези сините светлини мисля, че се заяждат здраво.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Виждал съм на живо светлините на Алфредо, и да ви кажа, в никакъв случай не изглеждат чак толкова сини, колкото на снимката, която съм направил. Там изглеждат така, защото фотоапарата сам си е настроил баланса на бялото в по-синкавата зона, заради тъмния и леко червен бакграунд. Загледах се и как светят, когато ме повози и (поне мен) пъобще не ми дразнеха очите.

    Иначе казано - намерих минимална разлика спрямо ксенон 6000К.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Казах си мнението. Със сигурност това не е само мое мнение.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23
    Запален алфист minkata's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    103

    Default

    Добре хора, ами ще ми кажете ли къде и дали може да се направи регулаж на фаровете защото ми е сменян фара заради удър и имам чувството че нещата не са както трябва?... На тази тема нямам никаква представа за нещата за това се извинявам ако е малпумен въпросът ми... И друго да попитъм защото се забавих със закупуването на ксенон - луксима или HID Bulgaria (http://www.hid.bg/9005-hb3-xenon-kse...o-v-edno-p-223) или нещо друго - какво ще препоръчате?

  9. #24
    Русия с Черната Alfredo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София , Люлин
    Age
    37
    Posts
    554

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз не казвам, че не са ти регулирани фаровете. А просто това 12 000 е адски дразнеща светлина. Аз съм с 4300 и също като теб съм ги свалил максимално да бият в земята.

    Това ливавото обаче на няколко пъти ме е карало да си затварям очите в движение! Опитвам се да гледам обаче не мога. страшно дразнещ цвят. Представи си някой като мен кара срещу теб по път без осветление със 90 - 100 км/ч, и си затвори очите като мен. И въпреки, че едвам жомя и се опитва да кара в лентата си, се окаже че няма маркикорва на пътя и влезе в твоето платно без да иска заслепен от адски синята светлина?

    Отивате си и двамата директно!

    Между другото ченгетата не ти ли правят проблем? За тези сините светлини мисля, че се заяждат здраво.
    Колега - мен не ме дразнят, даже ми харесват и като видя друга кола с по сини фарове ( защото има по сини ) ме хваща яд, че не съм си взел въжможно най-сините, може да има хора които се дразнят от тази светлина, но повечето не им прави впечатление.
    Срещу мен е карал човек с такива светлини и нямам абсолютно никакви проблеми със зрението, не ме заслепява нито ме дразни ...

    Ченгетата никога не са повдигали въпроса за светлините ми.

    ---------- Post added at 00:47 ---------- Previous post was at 00:45 ----------

    Quote Originally Posted by minkata View Post
    Добре хора, ами ще ми кажете ли къде и дали може да се направи регулаж на фаровете защото ми е сменян фара заради удър и имам чувството че нещата не са както трябва?... На тази тема нямам никаква представа за нещата за това се извинявам ако е малпумен въпросът ми... И друго да попитъм защото се забавих със закупуването на ксенон - луксима или HID Bulgaria (http://www.hid.bg/9005-hb3-xenon-kse...o-v-edno-p-223) или нещо друго - какво ще препоръчате?
    DEK - Бул.Сливница срещу мото пфое ...

    GTV 2.0 V6 Turbo Facelift
    Lulin Group Ltd.

  10. #25

    Default

    Сините фарове са много гадни нощем когато ти се облещят насреща,автомобилите от Англия трябва да ги забранят със закон,това са коли за краш-тестове по нашите пътища-всичките са разни "майсторски/гаражни" изпълнения(говоря за тия с обърнатия волан),а да не говорим,че на всичките фаровете ти бият в очите,защото както знаем фара от пасажерската страна свети по-силно(в случая лявата при дясната дирекция).
    Сините фарове ме дразнят като си гледам пътя отвътре а какво остава ако някой ми се изкокори с такива насреща-и те са за забрана.Преди карах БМВ 3-ка с 6000к син ксенон,много красиво за гледане,много непрактично за каране,а както се убедих и опасно и дразнещо за околните и за мен.
    Алфичката ми си е с обикновени светлини засега.

  11. #26
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Аз съм с 6000к. Отлично екстериорно излъчване. Но просто след един добър реглаж нито светя в очите на някой, а виждам пътя супер. Фарове каквито и да са трябда са се регулират, за да няма заслепяване.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #27
    Русия с Черната Alfredo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София , Люлин
    Age
    37
    Posts
    554

    Default

    Точно това се опитвам да обесня, но никой не чете - фаровете заслепяват заради това, че са нерегорирани а синята светлина може да дразни определени хора, но не заслепява.
    Мойте са регулирани, също така съм ги забил в земята а да не говорим, че 12 000к. са слаба светлина - за заслепяване не може да става дума ...
    Ако ги забранят - естествено, че ще ги сменя,но тъй като са разрешени, вероятно не пречат !

    GTV 2.0 V6 Turbo Facelift
    Lulin Group Ltd.

  13. #28
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ми то някой може да го дразни и зелената ми блуза, но...регулирайте фаровете моля, че е ужасно да ти свети отзад или отпред било то и с халогенна крушка!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #29

    Default

    аз преди 2 месеца сложих оригинален от рено японски к6000 оба4е не BH3 a H4 и сега ми бият според мен е от далжината на самата крушка и от там не може да фокусира правилно и съм разноглет, решилсъм да го продам и да си взема нов ама пък няма да е оригинален а някои китайски боклук дайте ми савет моля...
    Spin City!

  15. #30
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Този така наречен оригинален, къде се произвежда според теб!? В китай и корея се правят батка.

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •