Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59

Thread: Xenon за GTV???

  1. #31
    Русия с Черната Alfredo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София , Люлин
    Age
    37
    Posts
    554

    Default

    То че е китайско всичко - така е, но оригиналния според мен е по добър от предлаганите на пазара - проблема ти обаче няма как да се реши, тъй като ти слагаш друг вид крушка и няма как да свети така както искаш, аз незнам как дори си успял да я завреш там ...

    GTV 2.0 V6 Turbo Facelift
    Lulin Group Ltd.

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Alfredo View Post
    То че е китайско всичко - така е, но оригиналния според мен е по добър от предлаганите на пазара - проблема ти обаче няма как да се реши, тъй като ти слагаш друг вид крушка и няма как да свети така както искаш, аз незнам как дори си успял да я завреш там ...
    Крушката стана то4но, даже тия ресните отгоре паснаха, абе си4ко стана така 4е аз като го взех без да се консултирам с колеги от форума го купих на тъмно с идеята, 4е и аз съм с H4 да ама не и после като го монтирах погледнах си оригиналните крушки те са по-малко от ксеноновите и на тях пишеше BH3 ама ве4е си го бях купил и така...
    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Този така наречен оригинален, къде се произвежда според теб!? В китай и корея се правят батка.
    пише made in Japan.. мен ако питаш се същия ...
    Spin City!

  3. #33
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Quote Originally Posted by Alfredo View Post
    На мен си ми харесва - сложил съм 12 000 както на късите на дългите така и на халогените - дреме ми кой какво казва - важното е че на мен си ми харесва ...
    Колкото до това, че заслепявам другите - не мисля, че е така, фаровете съм ги снижил въжможно най-долу + това те са 12 000 к. което си е доста по слаба светлина от 4300 к. но дори да има недоволни на пътя - дреме ми, и аз съм псувал други коли които ме заслепяват което е нормално и винаги ще има заслепени дори и от коли без ксенон .

    Всеки сам си избира какъв ксенон да си сложи, мен не ми пука кой какво си мисли - важното е на мен да ми харесва !
    е точно заради такова нещо тук във Виена човек ще те спрат на второто кръстовище, ще ти конфискуват колата и ще ти скъсат задника от глоби. Но нали в България все се минава по тънката лайстна. Да не говорим че ксенони на 6000К са демонстрационни ксенони. Те са направени за изложения и тунинг-шоута, а не за каране. Понеже те са по-ефтини на запад, затова ги вкарват в България и лъжат хората, които си слагат и после стават от тип "вадим очи всякъкви" и така...
    Ще ти дам един прост пример за да караш с допълнително монтиран ксенон на запад трябва да го монтираш и после да идеш да ти тестват колата и съответно да ти дадат сертификат за това, че си годен да караш на пътя без да пречиш. Аз също съм с допълнително слаган ксенон, но никой неможе да разпознае че ми е такъв ксенона. с това GTV, в момента в който излезеш извън България ще ти се завие свят да знаеш. особено в Гърция ако те спрат или в Унгария. Поздрави
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  4. #34
    Русия с Черната Alfredo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София , Люлин
    Age
    37
    Posts
    554

    Default

    Може и да е така, но в България е разрешено и никога не съм имал проблеми, ако реша да излизам с колата в чужбина ще си сменя фаровете като трябва.
    Иначе нито веднъж не е имало случай някой да се оплаче, че го заслепявам, хората които са виждали колата на живо са с друго впечатление - на снимката фаровете изглеждат по сини отколкото са в деиствителност .

    GTV 2.0 V6 Turbo Facelift
    Lulin Group Ltd.

  5. #35
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Quote Originally Posted by Alfredo View Post
    Може и да е така, но в България е разрешено и никога не съм имал проблеми, ако реша да излизам с колата в чужбина ще си сменя фаровете като трябва.
    Иначе нито веднъж не е имало случай някой да се оплаче, че го заслепявам, хората които са виждали колата на живо са с друго впечатление - на снимката фаровете изглеждат по сини отколкото са в деиствителност .
    е то ясно че през камерата нещата винаги излеждат различно аз съм те засичал из София, иначе GTV-то е маняшко. Според мен ако сложиш един 5-6000К ще изглежда още по-добре. НО в крайна сметка е най-важно на теб какво ти харесва, а ти си монтирал точно това което ти харесва Поздрави и се извинявам за спам-а
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  6. #36

    Default

    ааааабеее.... какво да кажа аз, като се возя в мойта кола всеки ме заслепява без изклу4ения и без ксенон, защото колата е ниска, а и аз самият съм на много ниско така4е... всеки да си кара как му е кеф с ксенох 12 15 или 30к само и само да не застрашажа пе6еходци и да не пражи катастрофи.., с една дума да внимава това е от мен късмет и за спама дремеми
    Spin City!

  7. #37

    Default

    И аз ще слагам,няма и 1 месец откакто си купих ГТВ-то и ми прави впечатление,че фаровете не светят силно и на къси в затъмнени места из града не се вижда.
    За ГТВ според вас какъв е най-добрия ксенон,говорим за видимост,не за красота.Да не отварям нова тема,ще се радвам да проръчате нещо.Не ми се дават повече от 200-300лв за ксенон.И как седи въпроса с къси,дълги,халогени.От ксенон нищо не разбирам.

  8. #38

    Default

    за халоген глобяват също и за дълги, затова само на къси и да е бял 4300к марката да не е китайска това е!
    Spin City!

  9. #39
    Русия с Черната Alfredo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София , Люлин
    Age
    37
    Posts
    554

    Default

    Quote Originally Posted by Zhivkov View Post
    за халоген глобяват също и за дълги, затова само на къси и да е бял 4300к марката да не е китайска това е!
    За първи път чувам подобно нещо - досега не съм чул да са глобили някого защото е с ксенон на халогените или на дългите, такова нещо няма !

    GTV 2.0 V6 Turbo Facelift
    Lulin Group Ltd.

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Alfredo View Post
    За първи път чувам подобно нещо - досега не съм чул да са глобили някого защото е с ксенон на халогените или на дългите, такова нещо няма !
    Ами те няма да те глобят, за6тото халогенати е ксенонов, а защото караш на халоген в града като няма мъгла.
    Spin City!

  11. #41
    Русия с Черната Alfredo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София , Люлин
    Age
    37
    Posts
    554

    Default

    Това е друго нещо - за пуснати халогени без да има мъгла има глоба, но за ксенонови халогени няма.

    GTV 2.0 V6 Turbo Facelift
    Lulin Group Ltd.

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by Alfredo View Post
    Това е друго нещо - за пуснати халогени без да има мъгла има глоба, но за ксенонови халогени няма.
    Алфредо мерси за уточнението,че се заблудих за момент от колегата...Ти с какъв ксенон си,имаш ли на къси дълги,халогени и на какви пари ти излезе?Видимоста как е,отвътре от колата лилав ли го виждаш?

  13. #43
    Русия с Черната Alfredo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София , Люлин
    Age
    37
    Posts
    554

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Алфредо мерси за уточнението,че се заблудих за момент от колегата...Ти с какъв ксенон си,имаш ли на къси дълги,халогени и на какви пари ти излезе?Видимоста как е,отвътре от колата лилав ли го виждаш?
    Да с ксенон съм навсякъде ( къси, дълги и халогени ). Има няколко вида ксенон от 4300к до 12000к, но освен тях се на пазара предлага ксенон с различни цветове като син, лилав, червен и т.н. Моя е 12000к което е доста синкаво, но не е синьо. На снимките които бях приложил в предишните постове се вижда, че е доста син - даже лилавее, но това е заради фотоапарата, на живо свети много по нормално.
    Отвътре видимостта е прекрасна и съм сигурен,че не пречи на останалите участници в движението!
    Когато го купувах преди може би 2 год. се изръсих 750 лв, като съответно по 250 лв за къси , дълги и халогени, но не съжалявам . Марката е " luksima " .
    Принципно с 4300к се вижда най-добре, като колкото повече келвина е толкова по слаба става светлината. На мен обаче ми харесваше идеята да синее затова си взех такъв и въпреки всичко виждам идеално.

    GTV 2.0 V6 Turbo Facelift
    Lulin Group Ltd.

  14. #44
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by Alfredo View Post
    Има няколко вида ксенон от 4300к до 12000к, но освен тях се на пазара предлага ксенон с различни цветове като син, лилав, червен и т.н. ....... Принципно с 4300к се вижда най-добре, като колкото повече келвина е толкова по слаба става светлината..... На мен обаче ми харесваше идеята да синее .
    Само да поясня че е малко неясно първото изречение, броя на келвините е пряко свързан с цвета... 4300 е да кажем бял а 12000 да кажем син. Просто както си го написал излиза 4е има 12000к и след тва си избираш цвета. Друго важно нещо... колегата казва че го кефи да синее... Къде? самите фарове или светлината която пада на пътя... Двете не са взаимно свързани. За мен лично второто е дразнещо, но вкусове всякакви.. Ако си с кола с обикновен рефлектор двата цвята ще съвпадат, но при лупата се получава специфично пречупване на светлината и фара синее но не и падащата на пътя светлина. Всички коли с фабричен ксенон са 4300к а им синеят фаровете и светят най-добре (по добре са само Голф 2ките с сини диоди) Келвин е как да го кажа.... лаишки.... цветова температура.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  15. #45

    Default

    има едно клип4е в youtuba една селика с 30 000к (зелено свети), ако си отсреща ти 4упи предното стъкло от светло 5 пати по силно от стандартното 4300к, но сигорно иска акумулатор от камион.. някаде 4етох 4е мойе да се направи ксенонови крушки с 150 000к незнам какъв звят, ще да е ама, ще кюураВи си4ко
    Spin City!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •