Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59

Thread: Xenon за GTV???

  1. #1
    Запален алфист minkata's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    103

    Default Xenon за GTV???

    Понеже си нямам хал хабер от Xenon-и и всичко свързано с тях питам?
    - Нещо специфично което трябва да знам?
    - Принципно искам Bi-Xenon но ми споменаха че за GTV няма да стане. Вярно ли е и защо?
    - Препораки за марки, топлинност и прочие. Цени
    - И някой да ми каже какви са ми крушките, че колата ми е в сервиз и нямам никаква идея
    Поздрави на всички, блгодаря предварително и за всички Алфисти - Да живее Звяра зад решетката!

  2. #2

    Default

    Здрасти колега, Би-ксенон не става защото дългите са отделен фар, купуваш два комплекта HID кит НВ3-(модел крушка) за къси и дълги. Препоръчвам ти 4300К (келвина) или 5000К, по-нагоре почват да синеят, лилавеят та чак до розово, но това вече е личен избор. Аз в момента съм с 4300К за тези мъгли в момента е супер, на дългите имах 6000К, но при лека мъгла, дори лек дъжд като вали правеха стена от светлина пред мен и ги махнах. Ето разгледай тук http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=32442 , и тук http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=16606
    Last edited by Доко; 16-10-2009 at 15:33.

  3. #3
    Запален алфист minkata's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Здрасти колега, Би-ксенон не става защото дългите са отделен фар, купуваш два комплекта HID кит НВ3 за къси и дълги. Препоръчвам ти 4300К (келвина) или 5000К, по-нагоре почват да синеят, лилавеят та чак до розово, но това вече е личен избор. Аз в момента съм с 4300К за тези мъгли в момента е супер, на дългите имах 6000К, но при лека мъгла, дори лек дъжд като вали правеха стена от светлина пред мен и ги махнах.
    В такъв случай има ли смисал да взимам 2-ри пакет за дълги? заслужава ли си? мен главно ме притеснява че ако не сложа ще се получи доста грозно - бял ксенон със жълти халогени на дълги... де да знам.. ако взема 2-рия пакет, дългите няма как да са по-силни от късите както би трябвало да е нали?

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by minkata View Post
    В такъв случай има ли смисал да взимам 2-ри пакет за дълги? заслужава ли си? мен главно ме притеснява че ако не сложа ще се получи доста грозно - бял ксенон със жълти халогени на дълги... де да знам.. ако взема 2-рия пакет, дългите няма как да са по-силни от късите както би трябвало да е нали?
    Можеш да сложиш навсякъде ксенон включително и на халогените, колегата B.Angelov е така с 6000К и е доволен. Аз съм с 4300К на късите,за мен лично е по-добре най-близко до дневна светлина ,а на дългите ми объркаха пратката и сложих 6000К. Ксенон на дълги е много добре, можеш да обстрелваш гаргите по дърветата нощем, а на халогените съм с оригиналните лампи, бях като коледна елха . И в момента съм като елха, върнах обикновените крушки на дългите и да ти кажа на мен лично не ми пречи, че не светят с цвета на късите. Също така си виж лупите дали са прашни, ако са, след почистването разликата е осезаема. Има тема но снимките не се отварят нещо http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29702
    Last edited by Доко; 16-10-2009 at 15:57.

  5. #5
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    www.xenon.bg на промоция са взимай 2 комплекта HB3 на 4300k или 5000k и си джиткай 200лв излизат 2та комплекта
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  6. #6
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Aко слагаш ксенон на дългите само заради красотата няма никакъв смисъл ,защото няма кой да ти гледа дългите
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Jorkkoo View Post
    www.xenon.bg на промоция са взимай 2 комплекта HB3 на 4300k или 5000k и си джиткай 200лв излизат 2та комплекта
    със 7 дни гаранция
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  8. #8
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Също така си виж лупите дали са прашни, ако са, след почистването разликата е осезаема. Има тема но снимките не се отварят нещо http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29702
    Верно, че не се отварят, но пък в .PDF ръководството си стоят > ЦЪК! <
    Last edited by b_angelov; 16-10-2009 at 22:46.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  9. #9

    Default

    Luxima и santo_traficante е твоя човек

  10. #10
    Русия с Черната Alfredo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София , Люлин
    Age
    37
    Posts
    554

    Default

    Аз съм с 12 000 келвина луксима, много съм доволен, пък си имат и 2 години гаранция
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P12809430.jpg   P12809540.jpg  

    GTV 2.0 V6 Turbo Facelift
    Lulin Group Ltd.

  11. #11
    Запален алфист minkata's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by Alfredo View Post
    Аз съм с 12 000 келвина луксима, много съм доволен, пък си имат и 2 години гаранция
    Добре ами 12 000 К не са ли с доста по слаба светлина? Но пък за това са по ефектни така ли? И в случай че намалява значително светлината, пак се вижда доста по добре от колкото с обикновенни нали? И немога да схвана защо на различни места HB3 (9005) са по 80 - 100 лв а на други същите са 230 лв? Качество ли? От това много се двуумя къде да си сложа Ксенона а искам да е качествен надежден?
    Last edited by minkata; 17-10-2009 at 01:32.

  12. #12
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Ето как свети луксимата 6000K на късите и халогените:
    Click image for larger version. 

Name:	P1190565.jpg 
Views:	116 
Size:	91.7 KB 
ID:	31984

    А ето какво става, като пуснеш и дългите с обикновени крушки:
    Click image for larger version. 

Name:	P1190568.jpg 
Views:	115 
Size:	93.6 KB 
ID:	31985 Click image for larger version. 

Name:	P1190749.jpg 
Views:	104 
Size:	85.1 KB 
ID:	31986

    Тези снимки са стари, но след това сложих ксенон 6000K и на дългите. Трябва да ти кажа, че се вижда много по-добре вечер, а ако използваш светкавицата те забелязват моментално и се получава красиво и завършено Снимки с ксенон на дългите все още нямам.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by minkata View Post
    Добре ами 12 000 К не са ли с доста по слаба светлина? Но пък за това са по ефектни така ли? И в случай че намалява значително светлината, пак се вижда доста по добре от колкото с обикновенни нали?
    Колега келвините колкото повече келвина толкова по малък светлинен поток, т.е по малка ЕФЕКТИВНОСТ! Сега за еФектни няма някакви стойности дадени от производителя. Ако за тебе е ефектно да са розови или като на колегата сини ок. Аз ксенон си сложих за да виждам по добре нощно време. Държах келвините да са 4300. И тука е важно да се спомене че това е цвета които пада върху осветената повърхност, а иначе заради специфичното пречупване на светлината в лупата на фара (само за лупови фарове) погледната отпред пак синее. Пример: Светлината която пада на пътя от мойте фарове е мн приятно бяла и неизморяваща очите, мн близка до тази от обикновенната крушка, но в пъти по силна. като ми погледнеш фаровете обаче са синкави. И не случайно всички производители на автомобили работят с 4300К
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Alfredo View Post
    Аз съм с 12 000 келвина луксима, много съм доволен, пък си имат и 2 години гаранция
    Ти не си добре ве човек. Ако на мен ми светнеш с това в очите ще ти проклинам количката до гроб!

    За теб е много добре, но отсреща знаеш ли колко е хубаво това лилавото? Аман!

    Бях свидетел на един градски как го спряха в движение и с чуковете му начупиха фаровете. Дано не попаднеш на някой избеснял шофьор като този!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Русия с Черната Alfredo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София , Люлин
    Age
    37
    Posts
    554

    Default

    На мен си ми харесва - сложил съм 12 000 както на късите на дългите така и на халогените - дреме ми кой какво казва - важното е че на мен си ми харесва ...
    Колкото до това, че заслепявам другите - не мисля, че е така, фаровете съм ги снижил въжможно най-долу + това те са 12 000 к. което си е доста по слаба светлина от 4300 к. но дори да има недоволни на пътя - дреме ми, и аз съм псувал други коли които ме заслепяват което е нормално и винаги ще има заслепени дори и от коли без ксенон .

    Всеки сам си избира какъв ксенон да си сложи, мен не ми пука кой какво си мисли - важното е на мен да ми харесва !

    GTV 2.0 V6 Turbo Facelift
    Lulin Group Ltd.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •