Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Alfa Romeo 1.9JTD 110hp (чип) VS BMW 318IS (чип+колектори)

  1. #16
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ми ко имаше турбо тогава ела да ми ги сравняваш......баси как изобщо мое да се радвате че хем с повече кубици, хем с турбо сте били атмосферна бензинка, аз никога не бих се фалил ако бия някоя вектра 1.4 бензин.....то си е за срам само да застана на линията до нея, камо ли да се гоня.....
    изцяло зора за дърпането беше на бмвиста. аз си знаех че ще падна , но той преди да купи бмвто му бях дал алфата да кара и после за тва зе бмв. напрай го и почна да се дърли за дръпки. след като колегата haljscho вид че аз падам с 1-2 колиго насра и му се затвори устата. мен лично изобщо не ми се искаше да си тормозя колата ако става на въпрос.
    Last edited by k1lcone; 19-10-2009 at 13:57.

  2. #17
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Аааааа и колегата Bobi_33 я кажи колко парички са наляти в на НЕНО алфата за да върви така.........
    И защо всеки предлага чужди коли за сравнение?
    [/LEFT]
    Според теб колко са? Само ще ти кажа, че по-голямата част от парите са за окачване и всичко друго, а по-малката е за мотора. Пък и в БМВ-то също са наляти, нали. Важжното е при кого ще си дадеш парите, за да си сигурен, че ще има положителен, а не обратен ефект. Някъде в темата прочетох, че БМВ-то било към 170 коня. Хубаво, но къде са измерени? Щото на Нено колата е много по-малко, но е доказано на диното, че има 140к.с. на колелата.
    Прото държа да отбележа, че некадърния тунинг може да отнеме мощност, вместо да я повиши.

    А наНено колата я давам за пример, щото аз нямам кола в момента никаква, която да е в движение.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Ти да не си повярва, че 156-цата е сток? Без поне един елементарен ремап?
    Айде нека тая дизелова бегачка излезе срещу 1.6 на ne0 със същия тунинг като БМВ-то и да гледаме смях в залата. !45-цата е с предно-демек още по-зле от БМВ-то
    Мога да чета заглавия и много добре съм видял че не е сток, ама така както гледам също в описанието и БМВ-то не е

  4. #19
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Според теб колко са? Само ще ти кажа, че по-голямата част от парите са за окачване и всичко друго, а по-малката е за мотора. Пък и в БМВ-то също са наляти, нали. Важжното е при кого ще си дадеш парите, за да си сигурен, че ще има положителен, а не обратен ефект. Някъде в темата прочетох, че БМВ-то било към 170 коня. Хубаво, но къде са измерени? Щото на Нено колата е много по-малко, но е доказано на диното, че има 140к.с. на колелата.
    Прото държа да отбележа, че некадърния тунинг може да отнеме мощност, вместо да я повиши.

    А наНено колата я давам за пример, щото аз нямам кола в момента никаква, която да е в движение.
    Много точно си се изразил / Само ще ти кажа, че по-голямата част от парите са за окачване и всичко друго, а по-малката е за мотора./
    Тъй като и ти и и Нено работите в тази свера и имате много вратички и жокери спрямо човек клойто не му е това професията, като мен наример./за да не се изложа по памет само кво е сменяно по колата на Нено, валове, маховик, скорости, окачване......../
    Ако аз дойда при теб или в който ида е сервиз например и искам да ми бъдат сменени едно по едно, например, днес валове, другия мсец кутия, следващия, нещо по окачването................

    Колко ще ми струва като части и труд???????

    Айде да не си говорим празни прикаски.........

    И не ми обяснявай колко върви БМВ-то, сам виждаш какъв старт прави. 0-100 ги прави за 8сек. А всички знаем, че стокови коли като астра GSI например са в тия времена, които са със съвсем различно тегло............

    И аз не съм отишал там да мера колата на някой колко коня е, а просто за КЕФ...........
    Се едно знам мойта колко е!!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #20
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    haljscho значи колата от клипчето е твоята така ли?Ако БМВ-то прави от 0 до 100 за 8 сек както ти самият спомена мисля че ще му гледаш задния номер.А ти го биеш така ли беше или се бъркам?Ако е така ти би трябвало да ускорянаш за по малко от 8 сек което ми се струва адски невъзможно,хххм ако тона БМВ е 160HP+ бедна ти е фантазията на твоита АлфаА също така каза че знаеш твоита алфа колко коня е я кажи колко е ако не е таина моля.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  6. #21
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    От клипа се вижда ,че БМВ-то е по-бързо в началото ,което ме довежда до мисълта ,че е по -бързо от 0 до 100 ,явно след 100 турбото взима надмощие!

  7. #22
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    haljscho значи колата от клипчето е твоята така ли?Ако БМВ-то прави от 0 до 100 за 8 сек както ти самият спомена мисля че ще му гледаш задния номер.А ти го биеш така ли беше или се бъркам?Ако е така ти би трябвало да ускорянаш за по малко от 8 сек което ми се струва адски невъзможно,хххм ако тона БМВ е 160HP+ бедна ти е фантазията на твоита АлфаА също така каза че знаеш твоита алфа колко коня е я кажи колко е ако не е таина моля.
    Ми май не си гледал добре!!!!!!
    Не виждаш ли, че до средата на гонката е пред мен!!!!!
    Няма как да съм по-бърз до 100км. от него при това положение.
    След 3-та го отнасям.
    А пък гонката е 400м. а не от 0-100км.
    Крумово не е далеч от Чешнигирово така, че ако ходим пак някой ден може да заповядаш сам да се убедиш.
    Моята е около 9сек. до 100км.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  8. #23
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Тъй като и ти и и Нено работите в тази свера и имате много вратички и жокери спрямо човек който не му е това професията, като мен например./за да не се изложа по памет само кво е сменяно по колата на Нено, валове, маховик, скорости, окачване......../
    Ако аз дойда при теб или в който ида е сервиз например и искам да ми бъдат сменени едно по едно, например, днес валове, другия мсец кутия, следващия, нещо по окачването................

    Колко ще ми струва като части и труд?????
    Тъй като с Нено работим заедно в един сервиз аз съм просто човекът който работи по колата, а той си движи финансовата част, която мен не ме интересува в детайли. По-добре е той да даде инфо с цени, просто аз не съм в час.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #24
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Ми май не си гледал добре!!!!!!
    Не виждаш ли, че до средата на гонката е пред мен!!!!!
    Няма как да съм по-бърз до 100км. от него при това положение.
    След 3-та го отнасям.
    А пък гонката е 400м. а не от 0-100км.
    Крумово не е далеч от Чешнигирово така, че ако ходим пак някой ден може да заповядаш сам да се убедиш.
    Моята е около 9сек. до 100км.
    Тогава пак няма начин да го биеш тогава вече Боби 33 отново излиза прав че които не разбира от тунинг само може да развали колата повече а и колко коня е твоита алфа каза че знаеш?
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  10. #25

    Default

    Аз съм на мнение че 1,9JTD 8v. на 156 е мъртво роден мотор за дръпки. Направен е за икономия на нафта т.е. за стиснати Алфисти Не чип а два чипа да сложите (втория на чистачките да чистят по добре) IS ката ще те отнася ако е читава. За 1,8ТС какво да ви кажа ако има някои фен да заповяда да се замериме, като покани за прованса не приемам.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #26
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    бмв за да върви съм се убедил че трябва да е от 2.5 нагоре иначе са супер умрели от личен опит казвам това спрямо типото до 2.8 нямаха шанс даже и някой 2.8 напомпих на 400 метра иначе нагоре ша ме размине като спрял
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  12. #27
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Тогава пак няма начин да го биеш тогава вече Боби 33 отново излиза прав че които не разбира от тунинг само може да развали колата повече а и колко коня е твоита алфа каза че знаеш?
    Е как тогава успях?????????
    Тоя младеж с БМВ-то е от Асеновград.
    Вие там нъли сте му квартал, сгурно го знаеш мой сам да го питаш.

    thecleaner
    Прав си, това е икономичен и семеен автомобил.
    Както споменах по-горе, на задната седалка има детско столче.
    А бензиновите Алфи са за маняци, и не са лъжица за всяка уста.............

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  13. #28
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Килконе ти се обади като идваш към софия първи бате венци ще те чака ще дойда и аз и радо да пробваме дизела толко ли върви деба
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Що бе идваш до Църна Маца паркираш там колата и с градския транспорт ще си джиткаш, иначе е опасно движение много, трее да се внимава от трамвайните релси че лови ток ако ги настъпиш, светофари има навсякъде, а и едни ватмани са се навъдили засичат колите. Пък за баш безопасно що не дойдеш с влака, къде са коли ще таралянкаш. Ела да те повозя на читав 1.8ТС и да престанеш с драченето, колко видиш ли вървяла 1,9ката JTD.
    яла ме земи от асеновград и ме разкарай из шопия. за награда щи разреша да ме почерпиш на някой ресторант, след като толко искате да ме видите пък ако наистина 1.8 върват повече и са окаже че тва 1.8 дет съм карал е било разбито аз ще стана фен на биндзиновите алфи

  15. #30
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    колега лично аз съм пробвал гонка с 1.9 105 коня с чип и пада от моята 1,8 без чип,за това укроти ги малко тези коне че много взеха да подскачат!ако човека с дизела се навие пак ще ти снимам да видиш че нито 1-ва нито до 100 нито до 160+ километра някъде е пред мен а е кола зад мен!не си мислете че като хакнете един чип и всички ще биете!а да уточня моята има спортен филтър реплийсмент няма чип!сигурно е много яка а??
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •