Results 1 to 13 of 13

Thread: Размер на крушка

  1. #1

    Default Размер на крушка

    Здравейте,карам Alfa 166,2.4 JTD,искам да сложа ксенон на късите,дългите и халогените,крушката на халогените е H3,тази на късите е H7,остава да разбера и на дългите какъв е размера защото на крушката и около нея никъде не пише,та единия въпрос ми е за размера на тази крушка а другия за препоръчителна марка ксенон,предложете няколко ако можете,но с цената разбира се,предполагам,че за най-добро ще ми препоръчате OSRAM,но нека все пак чуя(прочета) повече от едно мнение,благодаря Ви предварително за отделеното внимание!
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  2. #2
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by vnimavai View Post
    Здравейте,карам Alfa 166,2.4 JTD,искам да сложа ксенон на късите,дългите и халогените,крушката на халогените е H3,тази на късите е H7,остава да разбера и на дългите какъв е размера защото на крушката и около нея никъде не пише,та единия въпрос ми е за размера на тази крушка а другия за препоръчителна марка ксенон,предложете няколко ако можете,но с цената разбира се,предполагам,че за най-добро ще ми препоръчате OSRAM,но нека все пак чуя(прочета) повече от едно мнение,благодаря Ви предварително за отделеното внимание!
    HD3U се водеше , ако не се лъжа Относно идеята ти - няма да сгрешиш , аз съм с ксенон на къси дълги и халогени и е просто уникално като светнат Давай без да се чудиш
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  3. #3
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by vnimavai View Post
    Здравейте,карам Alfa 166,2.4 JTD,искам да сложа ксенон на късите,дългите и халогените,крушката на халогените е H3,тази на късите е H7,остава да разбера и на дългите какъв е размера защото на крушката и около нея никъде не пише,та единия въпрос ми е за размера на тази крушка а другия за препоръчителна марка ксенон,предложете няколко ако можете,но с цената разбира се,предполагам,че за най-добро ще ми препоръчате OSRAM,но нека все пак чуя(прочета) повече от едно мнение,благодаря Ви предварително за отделеното внимание!
    Не го приемай като разубеждаване, но процедурата ти е излишна, освен ако, не си подмениш фаровете. Разлика в късите светлини няма да усетиш с ксенона поради изгорял емайл на рефлектора зад лупата. На дългите смисъла се губи освен ако не ти е с блиц за присвяткане на коли пред теб, докато сгрее и трябва да го гасиш. Фаровете за мъгла според мен им чезне фокуса и не дават кой знае колко светлина, а и вероятността да уцелиш и трите комплекта да светят в един цвят е малка. Малко хора си го признават, но ксенон на 166 ако не е фабричен рядко върши някаква работа.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by MrX View Post
    ,,,,, но ксенон на 166 ако не е фабричен рядко върши някаква работа.
    Ако се оправи аламагамата на рефлекторите,и се сложи качествен ксенон,мисля че даже свети по-добре от фабричният.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #5
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by MrX View Post
    Не го приемай като разубеждаване, но процедурата ти е излишна, освен ако, не си подмениш фаровете. Разлика в късите светлини няма да усетиш с ксенона поради изгорял емайл на рефлектора зад лупата. На дългите смисъла се губи освен ако не ти е с блиц за присвяткане на коли пред теб, докато сгрее и трябва да го гасиш. Фаровете за мъгла според мен им чезне фокуса и не дават кой знае колко светлина, а и вероятността да уцелиш и трите комплекта да светят в един цвят е малка. Малко хора си го признават, но ксенон на 166 ако не е фабричен рядко върши някаква работа.
    Аз пък да ти кажа , откакто сложих ксенона се родих .. сега си изчистих фаровете и си преникелирах рефлекторите , таа като ги сложа ще споделя как е .. но като знам каква разлика имаше само с ксенона , предполагам , че сега ще е още по-голяма На дългите си имам така наречената "светкавица" , а като карам по тъмно на дълъг път е просто нещо уникално , да не говорим колко ми разтоварва пътуването
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  6. #6
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Аз пък да ти кажа , откакто сложих ксенона се родих .. сега си изчистих фаровете и си преникелирах рефлекторите , таа като ги сложа ще споделя как е .. но като знам каква разлика имаше само с ксенона , предполагам , че сега ще е още по-голяма На дългите си имам така наречената "светкавица" , а като карам по тъмно на дълъг път е просто нещо уникално , да не говорим колко ми разтоварва пътуването
    Остават проблемът с цвета и този с халогените.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  7. #7
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Остават проблемът с цвета и този с халогените.
    Този с цвета почти го нямам .. всмисъл те като загреят светят на 95% еднакво. Колкото до халогените , след като ги изчистих и тях светят доста по-добре
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  8. #8
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Аз пък откакто сложих ксенон на фаровете за мъгла и ми се пълни левия с вода, ама много вода, аха-аха и ще стигне до лампата.
    166 2.4 JTD

  9. #9
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default

    колега и аз имам на късите ксенон и съм много доволен а що се отнася за дългите човека който ми ги слага ми каза че ми трябват H1 за дългите и другия месец мисля и на тях да сложа че да си реша проблема със фаровете един път и завинаги

  10. #10
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Аз пък откакто сложих ксенон на фаровете за мъгла и ми се пълни левия с вода, ама много вода, аха-аха и ще стигне до лампата.
    Защото така са ти ги сложили .. капачките отзад се разместват , защото е малко тясно и не могат да се съберат буксите - следователно капачето се отваря и нататък ти е ясно За да си го направиш най-хубаво трябва да си свалиш халогените , но за целта има много други работи за сваляне
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  11. #11
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Сам си ги слагах. Свалих бронята, свалих фаровете, изкормих старите букси и жици отвътре и после натъпках с болкит дупките за оригиналните букси, където сега минават само кабелите на ксенона.
    Те нали имат отдушници тия фарове, та се чудя дали е възможно да са запушени и сега влагата да няма къде да отиде.
    166 2.4 JTD

  12. #12

    Default

    Благодаря на всички за изчерпателните отговори,но от тях,произлизат още няколко въпроса-до сега не съм имал проблеми с предишните ми коли,в смисъл не съм имал проблеми с фаровете,така че....1.Що е то изгорял рефлектор на емайла,как да разбера,че е изгорял и как да го оправя,2.Как най-качествено да си изчистя фаровете и 3.Що е то преникелиране на рефлекторите и как да го направя,не съм в час с тези неща защото просто не ми се е налагало до сега,а искам да направя тези процедури по най-качественият начин,дайте малко инфо и някой съвет,благодаря Ви предварително за помоща!
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  13. #13
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Прочети темата "Фарове" малко по-надолу и много неща ще ти се изяснят.
    166 2.4 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •