Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: BlackAngels-Alfa 1.9JTD Дино Графика

  1. #1

    Default BlackAngels-Alfa 1.9JTD Дино Графика

    Една Дино Графика на Алфа с мотор 1.9жтд 150кс. 305НМ фабрично...след наш "чип" 180к.с на КОЛЕЛА и 431НМ...тоест около 195к.с. и 450НМ на МОТОР. Мощноста може да я повишим още, защото това е стандартен "чип" на ЧернитеАнгели...

    пс:колата е напълно фабрична, дори още се разработва

    пс:понеже не ми позволява форума да кача дино графиката за втори път във форума....ще се наложи да я видите тук:

    ps:за тези които искат да видят дино графиката нека ми пратят емаил....понеже изведнъж някакси линка към графиката се е променил...чудно как...

    другия вариант е да я видите на страница 9 в нашата платена обява
    Last edited by KGB; 04-08-2009 at 16:14.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  2. #2

    Default

    Турбо добранамерено искам да попитам като пълен лаик по чиповете, но все пак инж......

    Направи ми впечатление графиката. Не издава ли определени проблеми такъв тип графика на момента особено, а и на "конете"???

    Питам сериозно. Не се базикам....аз за тва чип още не съм сложил,
    Много резки промени има и обръщания...пиковете имам предвид.....??

    Поне по графики, които съм виждал на Тунинг фирми са по-полегати и макар и по-малък момента му се наслаждаваш на по-голям спектър от обороти

    За Алфа 156:

    Leistungssteigerung 1,9 JTD 150PS auf 175PS

    Преди и след чип за момента и конете...






    http://www.oct-tuning.com/shop/catal...00&language=de
    Last edited by proper; 15-09-2008 at 16:13.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  3. #3
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Quote Originally Posted by proper View Post
    ......... Не издава ли определени проблеми такъв тип графика на момента особено, а и на "конете"???.......
    ........
    Много резки промени има и обръщания...пиковете имам предвид........
    Не издава никакви проблеми просто графиката която си постнал е с интерполирани стойности т.е. обработена !
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  4. #4
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    аз друго питане имам ... а не е ли нормално с чип въртящия момент да вади макс. стойност при доста по-ниски обороти, а макс. мощност да е при по-високи?
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  5. #5

    Default

    Максималната мощност от около 180кс. на колелата (195-200кс на мотор) се държи от малко преди 3500 оборота до 4500 оборота...което е повече от добре!

    Максимален въртящ момент от 450НМ под 2 000 оборота ще съсипят съединителя за отрицателно време.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  6. #6
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Quote Originally Posted by KGB;
    Максимален въртящ момент от 450НМ под 2 000 оборота ще съсипят съединителя за отрицателно време.

    В смисъл че като се сменят предавките на ниски обороти и при толкова голям въртящ момент ще се амортизира повече съединителя ли ?
    Лично за мен това е логиката?
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    В смисъл че като се сменят предавките на ниски обороти и при толкова голям въртящ момент ще се амортизира повече съединителя ли ?
    Лично за мен това е логиката?
    Нещо такова, прави се с torque limiter.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Alfamaniak View Post
    Не издава никакви проблеми просто графиката която си постнал е с интерполирани стойности т.е. обработена !
    Интерполирана не значи "обработен" по начина, по който имаш предвид!
    Всички са интерполирани! И всички са КОРИГИРАНИ.....не рядко и манипулирани...в най-добрия смисъл.....


    Проспиид незнам дали ползват нарочно DynaPack, защото той именно дава такива "така да ги наречем" пикове ....и е най-високо отчитащото Дино от почти всички тестове.......т.е. винаги показва 9-15% нерядко и над 20% повече от "редовите" дино тестове... има хиляди примери за това.....не от БГ разбира се

    Като по степен на отклонения в "положителна" посока се подреждат така:

    Mustang ==> Dyno Dynamics ==> Dynojet ==> Dynapack

    от най-ниско към най-високо четящо Дино.... т.е. с Динапак винаги сте истребител.
    Тва касае Проспиид разбира се не вас.

    А пък за коли с турбо е задължително и Weather Station да му бачка коректно, че там е друга афера яка.............

    Food for thought: Dyno numbers are like statistics--the originator of the data can skew the results depending on the desired "message".
    The point of a dyno is not to get numbers - it's to see gains.
    Ползата от диното е да се прави преди и след и да се коригират настройките на еднаква мерителна техника.
    Цифрите сами по себе си са нищо. И са почти винаги неверни....по 10000 причини, които можем и да обсъждаме, но няма полза щото никой от нас няма лична машина...

    Идеята е, че тази графика има Само и Единствено стойност, когато е до друга графика правена на същата машина, при същия коригиращ коефицент и Weather стойности дори... да се съпоставят една с друга... иначе няма стойност и конете и момента са неверни/нереални.
    Гледа се напредъка преди и след само. Особено на ДиноПак-а...
    Last edited by proper; 15-09-2008 at 23:28.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  9. #9
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Alfamaniak View Post
    Не издава никакви проблеми просто графиката която си постнал е с интерполирани стойности т.е. обработена !
    хъм
    стойностите не се интерполират

    интерполира се функцията
    линейно, параболично и т.н.

    поне така пишеше у учебника по математика едно време

    с прости думи, интерполация е създаването на графика по няколко известни точки от нея
    обикновено известните точки са резултат от измервания

    пиковете по графиката зависят от типа използвана интерполация

    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  10. #10
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Малииииии тук висша математика се бистри. Грубо казано обработена е и са загладени пиковете и в двете посоки. Това често се прави при представяне на диаграмки и криви. Иначе всичките приличат на кардиограми преди да се пипнат.
    Забравих да кажа, че г-н Неберемедов е прав. Сигурно си е запазил учебниците и сега е прегледал нещата.
    Last edited by Susscrofa; 16-09-2008 at 11:47.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  11. #11

    Default

    Ето едно филмче, на колеги....

    http://www.youtube.com/watch?v=gxVkJuidyfg

    Колко "тревожна" графика

    Скоро живот и здраве ще ви покажем още по "тревожни" неща...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  12. #12

    Default

    Аз имах предвид, че ми е странно обръщането на посоката....не самия пик.....но математиката не е за всеки верно

    Ако изобщо някой е запознат ДинаПак-а който е ползван тука е най-високо отчитащия дино тест от всички. Това е нормално защото той е НЕ-инерционен стенд както повечето които се ползват за данните на производителите.
    Именно защото е Неинерционен на ДинаПак-а са възможни тези пикове (!!), които в реалноста "не се виждат" поради факторите на взаимодействието на автомобила с околната среда....настилка....гуми...налягане.... происводителя си го е казал......чете се....научава се.....


    Това не е никакъв проблем...дори е супер! Динапак-а е от най-добрите за НАСТРОЙКА на автомобила и софт-а, но просто не дава ревални стойности на "конете".....
    На страницата на ДинаПак и на някои техни партньори си има FAQ и инструкции, какво прави и какво не машината....защо.... само трябва да се чете...
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    Ето едно филмче, на колеги....

    http://www.youtube.com/watch?v=gxVkJuidyfg

    Колко "тревожна" графика

    Скоро живот и здраве ще ви покажем още по "тревожни" неща...

    Петко с тази ирония.......


    Както в твойто клипче виждаш на Инерционна машина такива пикове няма нали???
    Или не го виждаш???

    Запознат ли си с Тип-овете дино машини и кои са им исходните параметри??

    Винаги след "чип" има разлика.....я нагоре я надолу
    Въпроса е съпоставено с преди чипа (2 графики се искат!!), колко е.......това беше идеята на разговора......а не самите стойности, които рядко могат да са верни..... ако рабираш нещо от техника ти е ясно защо!!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  14. #14
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by proper View Post
    Аз имах предвид, че ми е странно обръщането на посоката....не самия пик.....но математиката не е за всеки верно

    Ако изобщо някой е запознат ДинаПак-а който е ползван тука е най-високо отчитащия дино тест от всички. Това е нормално защото той е НЕ-инерционен стенд както повечето които се ползват за данните на производителите.
    Именно защото е Неинерционен на ДинаПак-а са възможни тези пикове (!!), които в реалноста "не се виждат" поради факторите на взаимодействието на автомобила с околната среда....настилка....гуми...налягане.... происводителя си го е казал......чете се....научава се.....


    Това не е никакъв проблем...дори е супер! Динапак-а е от най-добрите за НАСТРОЙКА на автомобила и софт-а, но просто не дава ревални стойности на "конете".....
    На страницата на ДинаПак и на някои техни партньори си има FAQ и инструкции, какво прави и какво не машината....защо.... само трябва да се чете...
    една от възможните причини за такова "завишение" е елиминирането на триенето на гумите, и валци и прочие

    на Динапак знаете че се монтират измерителите директно на главините на автомобила

    затова ако ти покаже 120кв на колелата при кола с предно, това не значи + 10% на маховика. така ми обясни този Васил Орешков - оператора на стенда. Та ако на колелата даде 120кВ - то на маховика е + ок. 5% - т.е. 126кВ. виж ако сложиш "стандартните" 10% загуби - се получават и фрапантни резултати

    може и да не съм никак прав ) просто казвам кво ми кза Орешков като мерих моята кола
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  15. #15

    Default

    Именно.
    Технологията на ДинаПак-а е такава, че дава до 20% над другите тестове.
    Това не пречи обаче при настройки.
    Правиш Преди/След и всичко е ясно кво си направил...

    Но за становище Колко коня е колата......не се ползва ДинаПак-а......

    Заради ДинаПак-а на запад доста фирми почнаха да си слагат коефицент на корекция от 1.12 до 1.2 (20%) на графиките !!!!!!!!!
    Това се прави често, защото после клиента е недоволен, че някой с тест на ДунаПак има учудващо "по-бърза" от него кола......

    Има си по нет-а много инфо и документации и литература.....желание и четене му е майката....
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •