Page 28 of 29 FirstFirst ... 1826272829 LastLast
Results 406 to 420 of 427

Thread: Черна хроника

  1. #406
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by invinceble View Post
    Жалко за 164цата...
    http://www.plovdiv24.bg/pic/22853/1.html
    Аз на снимката виждам 155.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #407
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    Прав си
    Мисля едно пиша друго
    164 - ца някак не върви

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  3. #408

    Default

    Пълно е с боклуци по пътищата, днес съдбата ме срещна с двама глупака. Някой ден сигурно ще умрат в колите си, дано не пострадат невинни хора от тях.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #409
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вчера, движейки се с около 40 и приближавайки кръстовище на зелена светлина, видях линейка с включена сигнализация, която идваше от лявата ми страна и която почти спря за да мина. Аз спрях (не аварийно) за да и дам път а келешът зад мен се разсвири като за световно.

    Мисля, че е крайно време в изпита за правоспособност да се включи някакъв елементарен тест с който да докажеш, че не си овца.
    Last edited by ecotronic; 09-04-2018 at 17:43.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #410

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Вчера, движейки се с около 40 и приближавайки кръстовище на зелена светлина, видях линейка с включена сигнализация, която идваше от лявата ми страна и която почти спря за да мина. Аз спрях (не аварийно) за да и дам път а келешът зад мен се разсвири като за световно.

    Мисля, че е крайно време в изпита за правоспособност да се включи някакъв елементарен тест с който да докажеш, че не си овца.
    В Турция бях свидетел на следното:
    Път с две ленти и двете заети от чакащи коли на червен светофар, в лявата лента дойде линейка с включени светлини и звук, нямаше как да мине. Тогава пешеходците, които пресичаха, спряха колите, които минаваха на зелено и пуснаха лявата лента с десетината коли преди линейката и линейката да минат на червено. И така със съдействието на пешеходците линейката премина и спечели ценно време. Всичко стана много бързо и впечатляващо.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #411
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    http://dnes.dir.bg/news/mazh-kola-ta...27032081?nt=10

    Питам се - щом движейки се в града, не виждаш, какво има на пътя ти и не си в състояние да реагираш, какво изобщо правиш в колата си?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #412
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Най-вероятно спряната кола е била оставена на фарове и го е заслепила, а човека е бил отзад с таралежа.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  8. #413

    Default

    Не зная, но според моите наблюдения една немалка част около 40% от неадекватно държащите се на пътя са в пенсионна възраст.Днес сутринта един такъв за малко да ме удари - влезна в паркинга на Кауфланд с десен завой с газ от улицата,в моята лента насрещна за неговото движение и едвам спря на 30 см от мен, гледа ме тъпо и понечи да даде отново напред- аз съм спрял, защото чаках зелен светофар да се включа в движението вдигам му ръце и рамене от волана с жест "накъде" и тоя пенЦионер тогава даде назад и след това напред и се размина с мен.

    Много неадекватен народ има по пътищата.

    И много дебилчета има между 17г. и 28-30 години.Един съсед блъсна човек, потроши го, осъдиха го и тоя се кри 8 месеца да не му вземат книжката, на 3-тия месец изчезна зад граница и след 4 месеца в чужбина се върна със същата кола, но с номера с италианска регистрация и пребоядисана, търси го полиция 5-6 месеца, след като първоначално лъга кварталния 3-4 месеца че сам ще си върне книжката...
    Кара дрогиран или пиян...

    Баща му у той е една маймуна- сменя различни коли, гледам тая последната капе масло отвсякъде от нея, за една нощ отдолу под двигателя където е била паркирана се появяват петна масло от по 20-30 см в диаметър, колата е без минат технически преглед и няма винетка отново с чужда регистрация...

    Имам полицай във входа, тоя пък не си купува винетки, а са с две коли...

    По-бързо да въвеждат тол система и да купуват камери с които да следят трафика и колите дали са изправни, защото една камара народ е без гражданска отговорност, винетка или технически преглед...

    Тогава поне снима те камерата и автоматично проверява дали този номер има винетка, минал ли е технически преглед и има ли гражданска отговорност като няма излиза му фиш/акт за съответното нарушение, ако иска да обжалва, ако иска да плаща без значение полицай ли е, генерал ли е и какъв е...

    И отново ще стои въпросът в автомобилите - "копърки", които са с чужда регистрация, на чуждо име и се шофират в България не от човекът на чието име е регистрацията...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #414

    Default

    Разни пенсионери може да им се прости- по- забавени реакции, по- лоша преценка. Не го правят нарочно.
    Ама разни тъпи копелета, които напълно умишлено ти поставят живота на теб и на всички в колата на карта. Направо трябва да се линчуват.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #415
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Лорде,не бъди толкова черноглед.Ако не са били пенсионерите,нас нямаше да ни има,а нас ако ни нямаше,младите откъде щяха да се пръкнат.Тези на по 17 години сега са бъдещето,а не са дебилчета.
    Last edited by 546; 14-04-2018 at 07:34.

  11. #416
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Никой не вини днешните младежи. Когато аз съм бил на 20 също съм правил келешлъци.

    Статистиката сочи, че виновните за ПТП във възрастовата група 18 - 25 са с 2,5 пъти повече от тези от останалите възрастови групи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #417
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    А спри се или ще те анихилирам с модернизирания
    http://4.bp.blogspot.com/-3V--Nn-HM6...57_coulson.jpg
    Нал уж имаше спирачки.
    Last edited by 546; 14-04-2018 at 07:32.

  13. #418
    Last edited by lordliness; 14-04-2018 at 06:31.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #419
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Ще ни покажеш как да шофираме някой път.Иначе си прав ,всяка жаба да си знае гьола,скачам си в Блатото,пораздвижихме леко форума.

  15. #420
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    ***
    Last edited by eproHD; 14-04-2018 at 13:00.

Page 28 of 29 FirstFirst ... 1826272829 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •