Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Копчето за стъклото...

  1. #16
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by detelazurno View Post
    Aaaaa, ясно. Защото иначе бях готов да оборя теорията. А на мен ми е интересно дали може да се сложи реле и на дясната врата, така че свалянето и там да може да става с еднократно натискане на бутона? Прекалено много играчка ли е? Никога не съм намирал време да разгледам схемата и сега след като така и така е повдигнат въпроса за ел стъклата реших да попитам.
    Колега,труден съм за оборване,особено когато се се отнася за класически схеми.
    Съвет от мене!
    Ако не се возиш,а караш тая кола,не се задълбочавай с глупости.Ако искаш,ще го направиме,но после ти ще се оправяш с бакиите.
    Колкото по- просто,толкова по-сигурно!
    За колегата:
    търси по линията.Въоръжи се с пробна лампа,а не с мултицет.Мултицета работи с нищожен ток и- напрежение има,а ток няма.Пробната лампа не лъже!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #17
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto View Post
    Кое е държателя?Пласмасата на която седят 2те копчета?
    Баш Отстрани са чопчетата, малко е зор, ама излиза.

    Quote Originally Posted by zaryto View Post
    И къде са въпросните пъпки?Под капачето на копчето?Чудих се как да го отвора без да го изпочупа.
    Пъпките са на контактната пластинка, която копчето натиска. Като пъпки на реле са (ако си отварял). По-трудно е да измъкнеш копчето от пластмасовата основа, после мисля че можеше да мине и без разглобяване.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #18
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Технически грамотен съм,но с тоците съм на вие направо там е проблема!Отворих го,почистих го,но нямах контактен спрей.Пак работи когато си поиска,ще пробвам със спрей пак,дано да стане вече.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  4. #19
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Сега вече имаш опит

    Отвори и почисти по същия начин и другото (откъм пасажера). Може и в него да е проблема, понеже токът за мотора минава през двете копчета.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #20
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колега,труден съм за оборване,особено когато се се отнася за класически схеми.
    Съвет от мене!
    Ако не се возиш,а караш тая кола,не се задълбочавай с глупости.Ако искаш,ще го направиме,но после ти ще се оправяш с бакиите.
    Колкото по- просто,толкова по-сигурно!
    За колегата:
    търси по линията.Въоръжи се с пробна лампа,а не с мултицет.Мултицета работи с нищожен ток и- напрежение има,а ток няма.Пробната лампа не лъже!
    Карам я, рядко ми се случва да се возя. И точно зараади това ми беше минавала тази идея. Специално за лятото ми е много по-удобно да се кача и като си цъкна копчетата да ми се свалят и двата прозореца отколкото само единия, а за другиа да дръжа копчето. Иначе за какви бакии говориш? Имаш предвид някой сакатлък, който може да възникне ли? Иначе аз за момента просто така си питам. Дали е възможно да стане без прекалено много интервенции, че обичам непрекъснато да чопля нещо и да си правя разни неща, но за жалост няма време.
    The greatest of all scientific hobbies!

  6. #21
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    много ще са интервенциите.за шофьорския имаш управляващ модул който управлява релетата на стъклото. за другия имаш два ключа свързани така че да инвертират полюсите на захранването и оттам направо за моторчето на пасажерския джам.
    точка

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •