Results 1 to 9 of 9

Thread: Въпроси относно скорости на 155

  1. #1

    Default Въпроси относно скорости на 155

    Колеги от скоро карам 155 1.8ТС мотора с веригата 94 година и ми се случи нещо доста странно.В скоростите нямаше масло след което налях 2.5л. и сега гледам че капе малко от лявата страна.Има ли някакъв семеринг който да прави проблеми и да се сменя или нещо с което мога да си помогна?В скоростната кутия няма проблем т.е. не вие и няма проблеми със включването на скоростите просто капе малко.

  2. #2
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    може и да има пукнатина и да трябва да се залепи
    , има е семеринги и .......
    трябва да локализираш теча и да го отстраниш ако не искаш да си търсиш нови скорости
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #3
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    ...трябва да локализираш теча и да го отстраниш ако не искаш да си търсиш нови скорости
    От ляво - семеринг на полуоската или от пробката за източване, ако не е добре завита (във втория случай само ще сълзи от там). WhitePower ти е написал най-важното.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  4. #4

    Default

    Може да тече и от семеринга на опашката на скоростите, може и да е пукнат корпуса някъде, но това се вижда най-добре след като се свали и измие скоростната.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  5. #5

    Default

    Колеги почти никакво време не ми остава да я прегледам колата и за това питах да знам да не губя време в локализирането на проблема.В събота като погледна ще кажа какво е но ако е по сериозно и трябва да се свалят скорости най вероятно ще си доливам колкото трябва и така.Теча е незначителен просто ме дразни да виждам масла по мотора.Благодаря за помощта , ще ми бъде от полза!

  6. #6
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Не може от незначителен теч да ти изтече цялото масло. Защото ако наистина си налял 2.5 л. масло значи кутията ти е била напълно празна. Освен това явно си късметлия защото кутията няма как да остане жива без масло.
    От ляво на колата е цялото скоростна кутия. А най-вляво са и двете пробки за наливане и източвне, там е и семеринга на лявата полуоска, там е и датчика за задна скорост... абе всичко е отляво. Колата трябва да се прегледа отдолу и да се отстрани проблема, тъй като от където е текло пак ще тече и кутията пак ще остане без масло и следващият път може и да не остане жива.
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #7

    Default БАШ МАЙСТОРИТЕ

    На мен едни "МАЙСТОРИ"ми смениха съединителя и забравили да ми налеят масло .
    Взимам си колата от сервиза вечерта и на другия ден с нея на работа . Звънпт ми по телефона и ми казват че забравили да ми кажат да си ДОЛЕЯ. Е , долях си ама 2литра като колегата а вече бях изминал 100-120 км.

    Равносметката е ; нови скорости . Ония другите за тоя пробег приличаха на купчина стружки .
    Обороти му е майката...

  8. #8

    Default

    Тея дни ще се разглобява че маншона на карето е аут и ще видя кво е положението ама за сега има 1 капка само освен че цялата скоростна кутия е в масло За мен тва е нормално положение за 15 годишна кола.Кажете от къде купувате чаркалъци за вашите алфи понеже преди алфата имах фиат браво и взимах от Александър Ауто
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  9. #9
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    Ясно. Ще трябва да смениш и всички семеринги, щото ако смениш само единия ще имаш проблем и с другите след време. А работата си е доста - дано имаш свободно време.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •