Page 17 of 23 FirstFirst ... 71516171819 ... LastLast
Results 241 to 255 of 342

Thread: Лек проект Алфа 145 от 1.4 т.с. до 2.0 турбо

  1. #241
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Ако ти изнася заповядай на вечеринката,ако ли не пали мотора и да те нема.
    не знам на кое му викаш вечеринка, на сериозна тунинг тема - проект ли, или и сам не се разбираш какво плямпаш?

    А за паленето на мотора, ти верваш ли си че това на живо ще можеш да ми го изрецитираш пак ?

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    То и без друго вече са те кръстили колегите Архимед,ма дръпни малко ръчната,че ставаш смешен.Поздрави.
    А сега да кажеш кои са тия "колеги" с какви проекти са, и дали евентуаааално ще им стиска да дойдат да речем на Итал трак дей на Калояново и да се направят на вървежни ? Да си сравним проектите иде реч, ей тъй на живо пред много публика, да ги видим кое на къде е ?

  2. #242

    Default

    И после защо нямало теми в тунинг раздела и защо активноста е слаба.
    Ами как защо,една свясна тема със смислени постове и много форумни пляскачи които да саздават излишни спорове.
    Ици продължаваи в същия дух.
    Alfa Romeo 145 QV
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo
    Fiat Tipo 1.6 M.i-LPG
    Fiat Multipla....LPG Мечка

  3. #243
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by 146_TTI View Post
    И после защо нямало теми в тунинг раздела и защо активноста е слаба.
    Ами как защо,една свясна тема със смислени постове и много форумни пляскачи които да саздават излишни спорове.
    Ици продължаваи в същия дух.
    Абсолютно
    Обаче с интерес ще изчакам отговора на "колегата" дето се включва директно от Италия чрез ВиФи-то на някое лечебно-увеселително заведение, важни въпроси повдигна той, мисля относно темата Ние - Те

    Викам наближава вече времето за директен сблъсък, било то на Калояново или на Итал фест, щом така се било говорело

  4. #244
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    Абсолютно
    Обаче с интерес ще изчакам отговора на "колегата" дето се включва директно от Италия чрез ВиФи-то на някое лечебно-увеселително заведение, важни въпроси повдигна той, мисля относно темата Ние - Те

    Викам наближава вече времето за директен сблъсък, било то на Калояново или на Итал фест, щом така се било говорело
    По нагоре ти отговорих ,ма не си видял поста ,то верно исках да те юрна малко,ма ти се запали верно.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  5. #245
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    мда, видях ти поста на предишната страница, само мога да ти кажа че няма как да се метнат съвети за засилване, просто тая работа не е като оная, за това и се паля, понеже да се вадят такива резултати се искат стотици литри изгорен бензин и някоя и друга година в разработки, първо в личната кола-проект, в която пък на свой ред са вкарани десетки хиляди лева, та чак после в други коли, една от които е описана накратко в тази тема.
    А е описана накратко, точно поради гореизброените факти, ноу-хау му се вика, френска кухня също се употребява съм виждал а както знаем, няма готвач на света, който да си раздава рецептите
    Това, че в даден проект има много снимки, не значи че е готова отворена рецепта.

    И сега по темата, относно конете, с това турбо могат да се изкарат и над 400 коня, има и резултати със Е85 и над 500 коня Всичко е въпрос на сетъп.
    Last edited by ICI; 11-01-2014 at 16:07.

  6. #246
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Относно спама, ще помоля модераторите да хванат метлата и да разчистят.

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Ама какво се лаете, аз на ИЦИ лично съм му предложил да съм му улично дино, но явно ще позачакам да се позасили 45-цата и тогава.
    Ванка, ще бъда искрен към въпросните "улични" сбирки. След последната сбирка, на която присъствах, тотално ми паднаха едни конкретни лица от очите.
    Видях, как едни, уж "колеги", възползваха се от нещастието на другите да си правят гаргара и да ръсят глупости без основание и без да разбират за какво става на въпрос.
    Тотално ме разочарова, меко казано, човешката глупост и дори усещаше се аромат на типичната ни народна простотия.

    Така, че 145цата, на "улични" сбирки от онзи сорт, повече няма да се кара. Бих направил изключение, ако конкретни лица, които страшно уважавам, биха присъствали при това само те. Иначе няма как да стане. Работата е там, че аз винаги съм гледал, към вечерната сбирка, като повод за релакс и лафче и ако видя на някой колега, че колата му се е прецакала, ще му съчувствам, дори ще предложа да помогна, ако мога с нещо ... а не да ходя да дрънкам глупости пред другите.

    145цата не се засилва въобще. Просто имаше редица проблеми, включително и прецакана турбина, които просто трябваше да се оправят.

    Живот и здраве, като почне сезона на драг състезанията, ще се пробва колата да се пусне НА ОФИЦИАЛЕН драг състезание с официална техника за измерване. Това ще е начина да тествам колата, а не на кривия път на цариградско, ако ме разбираш.

    В края на краищата, колата е повече настроена да е за трак дей кола, както и да се запази нейния вид като улична кола. И надявам се с последните промени, стъбилността на колата и респонса и в завоите ще се увеличи драстично.

    Не бързаме за никъде ... лека по лека, колата ще се превърне в този и вид, които е била замислена още преди 2 години, като я взимах.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  7. #247
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Tonimir View Post
    Относно спама, ще помоля модераторите да хванат метлата и да разчистят.



    Ванка, ще бъда искрен към въпросните "улични" сбирки. След последната сбирка, на която присъствах, тотално ми паднаха едни конкретни лица от очите.
    Видях, как едни, уж "колеги", възползваха се от нещастието на другите да си правят гаргара и да ръсят глупости без основание и без да разбират за какво става на въпрос.
    Тотално ме разочарова, меко казано, човешката глупост и дори усещаше се аромат на типичната ни народна простотия.

    Така, че 145цата, на "улични" сбирки от онзи сорт, повече няма да се кара. Бих направил изключение, ако конкретни лица, които страшно уважавам, биха присъствали при това само те. Иначе няма как да стане. Работата е там, че аз винаги съм гледал, към вечерната сбирка, като повод за релакс и лафче и ако видя на някой колега, че колата му се е прецакала, ще му съчувствам, дори ще предложа да помогна, ако мога с нещо ... а не да ходя да дрънкам глупости пред другите.

    145цата не се засилва въобще. Просто имаше редица проблеми, включително и прецакана турбина, които просто трябваше да се оправят.

    Живот и здраве, като почне сезона на драг състезанията, ще се пробва колата да се пусне НА ОФИЦИАЛЕН драг състезание с официална техника за измерване. Това ще е начина да тествам колата, а не на кривия път на цариградско, ако ме разбираш.

    В края на краищата, колата е повече настроена да е за трак дей кола, както и да се запази нейния вид като улична кола. И надявам се с последните промени, стъбилността на колата и респонса и в завоите ще се увеличи драстично.

    Не бързаме за никъде ... лека по лека, колата ще се превърне в този и вид, които е била замислена още преди 2 години, като я взимах.
    Тонка натискаи здраво ,против тебе и колата нямам нищо против даже ме кафи ,как действате,купих една кучка на скоро ,за донор,ма както се вижда,няма да правя нищо специялно,мисля на пролет да взема едно Ауди ,а 155цата ще я оставя в орегинален вид,и мисля да и сложа един Азот да се съживи малко.Ако имаш интерес за кучка ,за донор пиши.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  8. #248
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Тонка натискаи здраво ,против тебе и колата нямам нищо против даже ме кафи ,как действате,купих една кучка на скоро ,за донор,ма както се вижда,няма да правя нищо специялно,мисля на пролет да взема едно Ауди ,а 155цата ще я оставя в орегинален вид,и мисля да и сложа един Азот да се съживи малко.Ако имаш интерес за кучка ,за донор пиши.
    И аз нямам нищо против теб специално
    В поста, който писах на Ванката, говорих за други лица, които си знаят добре кои са.

    Колкото за кучката, аз от крайно време ти бях писал, че търся донор. Така, че имам интерес! Запази я и нека на лично си говорим за нея.
    Last edited by Tonimir; 13-01-2014 at 00:42.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  9. #249
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    малко пушек - ефекти в заведението

    , докато се изпари влагата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 011 (3).jpg  

  10. #250

    Default

    Извинявам се на колегата за офтопика в темата му, но само това искам да напиша, понеже гледам, че коли по 220 коня взеха да ме тупат на почивки.

    Quote Originally Posted by acko88 View Post
    Абе понеже точно е39 м5 съм се гонил с неговите "истински" 400 коня,та да ти кажа седи 2 коли зад дизела ми който на хАртия от диното няма да покаже повече от 220коня.
    Предубеден си за някой неща и си изграждаш много грешно мнение за нещата.
    Братле, не че искам да се вкарваме в някакви спорове, но е имало точно 3 старта между нас от които:

    1) по твое настояване - въпреки първоначалния ми отказ, заради летните ми гуми със стар ДОТ и температура около 0 градуса направихме летящ от 40 на Владимир Вазов пред Баумакса, до 160-70 (първия светофар след Баумакса посока Център) 2 коли за мен
    2) на гореописания светофар направихме обратен пак летящ от 40, тръгнахме и малко след това има брутални неравности, заради които ми поднесе лошо и върнах газта, съответно ти си замина напред... ако на този старт твърдиш, че си 2 коли пред мен така да бъде
    3) случайно се засякохме, аз бях с пасажер до мен - старт от място на светофара преди Билата в посока Център, 2-3 коли мисля че ти направих, ако греша поправи ме, казваш че са ти били лоши гумите - ОК

    Ако имаш някакви възражения напролет отиваме на асфалта пред Овърдрайв и правиме летящи, стоящи, седящи и каквито други искаш стартове от каквато искаш скорост, този път с клипове.

    П.С. За да не съм голословен това е клип срещу на Murder-a 13.8 секундния на Кондрофрей и 13.9 на Божурище Прелюд с нитро (при мен има 80 кг пасажер, а Хондата е на варел и е само шофьора). Старта е от 60 до 180, понеже по-нагоре Прелюда опъва ръчната:

    http://www.youtube.com/watch?v=iKbIL...ature=youtu.be

    И още един срещу Алпина Б10 287 коня на гуми:

    http://www.youtube.com/watch?v=6SPji...ature=youtu.be

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Хах да не си карал с Нос-а и неговото М5 Клип няма ли, че предизвика интерес
    Клипове няма, има само свидетели на старт 1) и старт 2)
    Last edited by nosferatu666; 14-01-2014 at 16:03.

  11. #251
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    BTCC rules, 3* camber
    снимка по-късно

  12. #252
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Default

    Лично на мен колата ме кефи, така също и нейното каране даже миналата година съм я карал повече от брат ми за негова жалост за колегите от Царигардско... да са живи и здрави, лично АЗ нямам търпения да ходя до Русе да я върна у дома та.. за тракдейа се надявам да идем и да се насладим на адреналина!!

    Ицка поздравления...
    Брато дано да успееш да си дойдеш да идем заедно на тракдей...

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  13. #253
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    ето я
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 003 (2).jpg   004 (2).jpg  

  14. #254
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    85

    Default

    Ооооо доста добре!! Това с разпробиване на амортесьора ли го постигнахте ? Отзад нещо променян ли е наклона ?

  15. #255
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by xctr View Post
    Ооооо доста добре!! Това с разпробиване на амортесьора ли го постигнахте ? Отзад нещо променян ли е наклона ?
    да, със шлицови отвори, малко шлайфане и след стенда пълно фиксиране.

    отзад не е

    едно тестче на актуатор само, 1.1 бара базово , половин газ
    иска горивце още

    http://www.youtube.com/watch?v=3z9ez...1yAC1Z2hlq8uDg

Page 17 of 23 FirstFirst ... 71516171819 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •