Page 16 of 23 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast
Results 226 to 240 of 342

Thread: Лек проект Алфа 145 от 1.4 т.с. до 2.0 турбо

  1. #226
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    nikola 59, ще те замоля нааай културно да спреш да дрискаш, ако ме разбираш
    Това М 5 така възвисявано като сила от теб има по-малко въртящ момент от всеки един турбо мотор с 400 коня, което е също така напълно логично, но за ламер като теб явно не е, та недей да пълниш форума с глупотевици, не е нужно просто, запази си пишман разсъжденията за свои нужди.

    Ще помоля модовете да поизчистят, ако решат

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    от диното.

    Горе долу иде реч ,че ако се качиш на едно М5 ,сток и после се качиш на твоето типо ще разбереш,че имаш около 275 коня на долу от него,оставям на тебе да познаеш колко коня е емката,и колко коня е типото.
    това го бях пропуснал... nikola 59 , ти имаш ли си идея, че М 5 не се класира в никаква дисциплина дори и на близо край моето Типо ???

    и горе-долу, викам да поседнеш и да четеш само

    ---------- Post added at 17:59 ---------- Previous post was at 17:47 ----------

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Чесно да ви кажа, аз 350 - 390 коня на предно, на тая тежка алфенска предница(а и на Купето също), със хубави и държащи сликове, на писта при харно натоварване, с тоя мършав преден носач дето типовата платформа има, си е чист хазарт да се кара.......
    Аз съм с такъв от Либра отзад на движещите гуми и ако сега си погледнете палеца на дясната ръка - точно с толкова е мърдала цялата гума напред при подаване на газ......затова сложих и надлъжна щанга......
    Ники, карал съм с чисто нови сликове 225/17 пистови Дънлопи на Типото като беше на предно и 380 коня и нямаше никакви драми, дори носачите тогава си бяха със стандартни гумени тампони, гаранция са мръдвали, то няма и начин де, но примерно на Тони е с полиуретан и на диното при ръновете не се забелязва някакво набиващо се на око мърдане при 330 коня.

    ---------- Post added at 18:06 ---------- Previous post was at 17:59 ----------

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колега може и да е така ,аз съм лаик ,и сега прохождам в тунинга,ма си мисля ,че иде реч,за 400 коня,от селските вечеринки,или тия дето ги вадите,на дино вие,ма ако на тази кутия и метнеш един мотор от М5 98 година Е39.кадето има 400 коня на яве не на хартия от диното,ще и извади всички колелета,за една секунда.И още нещо една кола с 400 коня от магазина,като Е39 или РС4 се равнява на 1000 коня ,тия от диното.
    Божке, аз чак не съм схванал първият път като ти прочетох мнението, колко е зле
    Тия коне "колега" дето ги вадим на дино, са точно толкова реални, колкото и на даденото за пример от теб М5, понеже на диното се мерят основно стандартни коли, били те 100, 200 или 400 коня, дори и над 500 са мерени заводски и си излизат , та ко речи ?
    Last edited by ICI; 05-01-2014 at 17:52.

  2. #227
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Да допълня с една снимка на старото турбо, даваща ясен отговор на въпроса защо 145-цата е надувала чак след 5000 об/мин на онази вечерна рацинг сбирка в София

    Просто клапите на гейта са стоели на 2мм открехнати, поради лекото извъртане на компресорния корпус и отпускането на натяга на актуатора
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 009.jpg  

  3. #228
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София
    Posts
    110

    Default

    Те и перките на топлата част са brand new ... караш и се возиш.
    2016 BMW 320D F30 LCI M Package
    ex. 08 Alfa Romeo 147 Q2 1.9 16V M-JET Garrett GTB2060VKLR Powered
    ex. 02 Modified FIAT Stilo 1.9 8V JTD Garrett GT2256V Powered

  4. #229
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by radoslavp View Post
    Те и перките на топлата част са brand new ... караш и се возиш.
    титаниев алуминид леко крехък материал сравнение с инконела, който се ползва стандартно
    Аз махам за първи път даунпайпа, така си е било още от рециклажа в предишния собственик явно.
    Вижда се и вторият баланс на перката направен при рециклирането.

  5. #230

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    Ники, карал съм с чисто нови сликове 225/17 пистови Дънлопи на Типото като беше на предно и 380 коня и нямаше никакви драми, дори носачите тогава си бяха със стандартни гумени тампони, гаранция са мръдвали, то няма и начин де, но примерно на Тони е с полиуретан и на диното при ръновете не се забелязва някакво набиващо се на око мърдане при 330 коня.
    Може, но мен лично си ме е страх......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #231

    Default

    Quote Originally Posted by acko88 View Post
    Абе понеже точно е39 м5 съм се гонил с неговите "истински" 400 коня,та да ти кажа седи 2 коли зад дизела ми който на хАртия от диното няма да покаже повече от 220коня.
    Предубеден си за някой неща и си изграждаш много грешно мнение за нещата.
    Е снимайте давайте клипове да гледаме... това е нещо хубаво за историята така само приказки, аз не че не вярвам ама...
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #232
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by acko88 View Post
    Абе понеже точно е39 м5 съм се гонил с неговите "истински" 400 коня,та да ти кажа седи 2 коли зад дизела ми който на хАртия от диното няма да покаже повече от 220коня.
    Предубеден си за някой неща и си изграждаш много грешно мнение за нещата.
    Хах да не си карал с Нос-а и неговото М5 Клип няма ли, че предизвика интерес

    Инъче по темата, Ици има все още 4х4 трансмисии,тука в Бургас, сещащ се при кой Ако собственика реши да я прави Грале
    146 Turbo

  8. #233
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Хах да не си карал с Нос-а и неговото М5 Клип няма ли, че предизвика интерес

    Инъче по темата, Ици има все още 4х4 трансмисии,тука в Бургас, сещащ се при кой Ако собственика реши да я прави Грале
    Колега то и аз имам трансмисия 4х4 ,понеже бях решил да стягам моята 155 ца,ма напоследък ,заедно с други колеги разговаряхме,и се стига до извода,че е само загуба на пари,и реших да и сложа една система Nos на стоковото състояние,и така малко да живне колата,без да я правя на развалина,понеже правеняка,си е правеняк.

    По въпроса за М 5 колегата казва ,че аз съм предубеден и си вадя грешни заключения,може и да е прав,аз съм карал ,и ми хареса много,върви много добре има сила константно и ти я дава без,турбо дупки,или да чакаш да влезе в обороти ,за да се сети да тръгне,като турбо колите.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  9. #234
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Хах да не си карал с Нос-а и неговото М5 Клип няма ли, че предизвика интерес

    Инъче по темата, Ици има все още 4х4 трансмисии,тука в Бургас, сещащ се при кой Ако собственика реши да я прави Грале
    мостовете са кът

    Та, почна се сглобяването, и ... малко снимки, червената глава е само за фон в случая.
    Портван колектор и турбо, разликата ще е значителна спрямо преди.
    И къпане на филтъра.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 009 (2).jpg   011 (2).jpg  

  10. #235
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    предварителен монтаж
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 006 (2).jpg  

  11. #236
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    nikola 59, ще те замоля нааай културно да спреш да дрискаш, ако ме разбираш
    Това М 5 така възвисявано като сила от теб има по-малко въртящ момент от всеки един турбо мотор с 400 коня, което е също така напълно логично, но за ламер като теб явно не е, та недей да пълниш форума с глупотевици, не е нужно просто, запази си пишман разсъжденията за свои нужди.


    Колега чак сега видях какви си ги надробил.та първо аз мога да дрискам кадето искам,и да пикая даже.После тия измами дето ги въртите ,на мене са ми през дядовия.Дино ,и наи вече мино,на мене не ми прави не топло не студено.Та с две думи камъка си тежи на мястото.Ти разтягай локуми колкото ти е кеф,и аз съответно ще дрискам кадето ми е кеф.Ако ти изнася заповядай на вечеринката,ако ли не пали мотора и да те нема.То и без друго вече са те кръстили колегите Архимед,ма дръпни малко ръчната,че ставаш смешен.Поздрави.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  12. #237
    започва да се пристрастява ivanko_rs's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    95

    Default

    @nicola 59, наистина ли си вярваш на глупостите които пишеш,та се опитваш да убеждаваш и хората колко си "прав" ,а те са в грешка
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

  13. #238
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    nikola 59, ще те замоля нааай културно да спреш да дрискаш, ако ме разбираш
    Това М 5 така възвисявано като сила от теб има по-малко въртящ момент от всеки един турбо мотор с 400 коня, което е също така напълно логично, но за ламер като теб явно не е, та недей да пълниш форума с глупотевици, не е нужно просто, запази си пишман разсъжденията за свои нужди.


    Колега чак сега видях какви си ги надробил.та първо аз мога да дрискам кадето искам,и да пикая даже.После тия измами дето ги въртите ,на мене са ми през дядовия.Дино ,и наи вече мино,на мене не ми прави не топло не студено.Та с две думи камъка си тежи на мястото.Ти разтягай локуми колкото ти е кеф,и аз съответно ще дрискам кадето ми е кеф.Ако ти изнася заповядай на вечеринката,ако ли не пали мотора и да те нема.То и без друго вече са те кръстили колегите Архимед,ма дръпни малко ръчната,че ставаш смешен.Поздрави.
    ти да не си освидетелстван случайно и да пишеш от някой психо-диспансер от Италия ???
    Я сега докажи че не си льольо, да видим можеш ли да си застанеш зад думите ?
    Предлагам ти дино-измерване на поне 2 динота в страната, естествено ще си платиш доволно за дрискането, ако не ти е ясно от сега ?

  14. #239
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Ама какво се лаете, аз на ИЦИ лично съм му предложил да съм му улично дино, но явно ще позачакам да се позасили 45-цата и тогава.
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  15. #240
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    ти да не си освидетелстван случайно и да пишеш от някой психо-диспансер от Италия ???
    Я сега докажи че не си льольо, да видим можеш ли да си застанеш зад думите ?
    Предлагам ти дино-измерване на поне 2 динота в страната, естествено ще си платиш доволно за дрискането, ако не ти е ясно от сега ?
    Каква Италия бе колега това е измислен свят,тука може да пишеш и че си от Франция,пиша от лудницата в Баткун,ПЗ .Та първо нема какво да доказвам ,понеже пиша от лудницата,и второ няма как да правим замерване ,понеже искам да гледам,ма съм на строг режим,и не ме пускат да излизам.Та ташака си е ташак,знам че ги чуваш нещата,ма те бъзикам ,и ти се палиш ,от спортна злоба.Метни нещо на лични,или тук в темата как да съживя малко моята каляска,говорим за нещо грамотно,с нормален разход,и задоволителни резултати,знам че има начин ,и че го знаеш,остава само да го споделиш.
    155 2.0 16v МY95 Sport

Page 16 of 23 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •