Page 21 of 23 FirstFirst ... 111920212223 LastLast
Results 301 to 315 of 342

Thread: Лек проект Алфа 145 от 1.4 т.с. до 2.0 турбо

  1. #301
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by xctr View Post
    5:39 от първия клип и 6:15 от втория!!
    Трудно се гони Нено по завоите Колата му седи страшно! Иначе на правата на всички много ни хареса как се цепи турбо 145-цата
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #302
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    мда, аз гледам преди всеки завой в огледалата, но въпреки това Нено пак изкача изневиделица и не успявам да му дам път
    Има още малко онборди за довечера, и интересни коли също се виждат на тях.

    ---------- Post added at 18:01 ---------- Previous post was at 17:51 ----------

    иначе какво да кажа за 145-та, ами за първи път правя толкова силен мотор със сток бутала и биели най-вече който да се дере здраво на писта и останах изненадан примерно от факта че нямаше нужда да се долее масло, само 2мм беше паднало след общо 140 км даване на газ на пистата.
    Разхода го докарахме на 39 литра / 100 км
    Температурата на водата леко минаваше 80*Ц, на маслото 120.
    Пълните сликове от БТЦЦ шампионата прегряваха след 4-5-та обиколка и се омазваха, трябва най-твърдата смес, а и доста по-широчки от тез сегашните 235, че не може да се дава цялата газ на колата.
    Също и як шпер и трябва, че виското не може да предаде момента на външното на завоя колело и вътрешното се съсипва от буксуване, колкото и финно да се подава газта.
    От друга страна пък 3 градусовият камбър се оказа леко недостатъчен, че пък се изяде външният ръб на лява предна до плат, но няма как, с повече пък ще страдат вътрешните ръбове излишно.
    Спирачките се справиха добре с предните 4 бутални апарати от 166-ца и 305мм дискове + Феродо рейсинг ДС2500.

    Другото интересно е скоростта на правата с уличните гуми 205 км/ч а със сликовете 202, това по логовете на Рейсхроното с 10Хц ГПС, който пък даваше само няколко стотни разлика спрямо официалното времеизмерване, на практика еднакво
    Last edited by ICI; 07-04-2014 at 18:59.

  3. #303
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by xctr View Post
    5:39 от първия клип
    просто така си карам обикновено с моята кола, нечисто с хвърляне на задницата в завоя при спирането, само че тук с предното не се получва плавно понякога
    Не че това е начина за каране на писта де, ама в конкретният случай с полусликове отпред и обикновени гуми отзад си е начин

  4. #304

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    просто така си карам обикновено с моята кола, нечисто с хвърляне на задницата в завоя при спирането, само че тук с предното не се получва плавно понякога
    Не че това е начина за каране на писта де, ама в конкретният случай с полусликове отпред и обикновени гуми отзад си е начин
    Няма значение как! Важното е да можеш! Евала!
    Last edited by ne0; 07-04-2014 at 19:22.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #305

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    От друга страна пък 3 градусовият камбър се оказа леко недостатъчен, че пък се изяде външният ръб на лява предна до плат,
    Принципно мнението ми е че над 3 градуса е крайно много за тая платформа, мисля че гумите не сте ги помпили повече от 2.3 да речем, така ли е?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #306
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Няма значение как! Важното е да можеш! Евала!
    има едно видео от най-последната сесия, с едно увъртане безпомощно, но много бавно се конвертират и чак утре ще го кача, техниката не е от можещите, но си е шоу

    ---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Принципно мнението ми е че над 3 градуса е крайно много за тая платформа, мисля че гумите не сте ги помпили повече от 2.3 да речем, така ли е?
    ами да ти кажа, на 2 бара ги нагласих рано сутринта на студено

  7. #307

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    ами да ти кажа, на 2 бара ги нагласих рано сутринта на студено
    Нагласи ги на 2.5 - 2.6 следващия път и ще е по добре като износване.....Студени имам впредвид......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #308
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    още малко https://www.youtube.com/watch?v=a96PG82-TkQ
    половината сесия е това, че камерата се извъртя към тавана, то търсех аз лак за нокти да фиксирам една резбичка там, но не ми се стори добра идея да ходя да питам гръцките жени по пистата ако има да ми услужат с малко

  9. #309
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    още малко https://www.youtube.com/watch?v=a96PG82-TkQ
    половината сесия е това, че камерата се извъртя към тавана, то търсех аз лак за нокти да фиксирам една резбичка там, но не ми се стори добра идея да ходя да питам гръцките жени по пистата ако има да ми услужат с малко
    Е що не каза, щяхме да изпратим Бесника да вземе лак за нокти от някоя гъркиня, даже няма да иска да си го вземе обратно.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #310
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Е що не каза, щяхме да изпратим Бесника да вземе лак за нокти от някоя гъркиня, даже няма да иска да си го вземе обратно.


    всъщност този е половината клип https://www.youtube.com/watch?v=JA4ENfdALI8

  11. #311
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    ето така изглеждаше тази сесия 1.35.05, леко ме позабавиха колегите, иначе можеше да борим 4-тото място, но и предните гуми финишираха и нямаше как да се кара още за подобряване
    https://www.youtube.com/watch?v=LbYOh-LILwY

  12. #312
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    и по едно завъртане направихме в неделният ден със пистови сликове отпред и леко запълващи задните калници твърди ралиджийски сликове, които при лягане на колата в завой се забавяха в подкалниците с ефекта на ръчна спирачка

    https://www.youtube.com/watch?v=hh8T334kldg

  13. #313
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    ето ме и мен как се излъзгвам, да имаше и кой да ми изправи и волана по-навреме
    https://www.youtube.com/watch?v=ZfN-ZazAris

  14. #314
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile

    НА правата, май догонвахме забавянето по завоите и Блоу ОФФ-а яко съскаше от 3-та на 4-та, уроците са вземати, за догодина пак... искрено се надявам Тони да е тук...че да споделим усещането... Поздравление на Ици за хубавата работа.. и екипният дух.

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  15. #315
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    А Тони караше ли си колата или само ти я кара
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

Page 21 of 23 FirstFirst ... 111920212223 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •