Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Спукано челно автостъкло за АР156!

  1. #1
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default Спукано челно автостъкло за АР156!

    От камъче ми се спука челното стъкло, предложиха ми от Мустанг-Русе, автостъкло някакво турско (S**) беше, някакви впечетления на колеги, които са слагали такива, и особено колеги от Русе. Марката не се сещам, видях го, изглежда добре, но знае ли човек. Името бе с три инициала, мерси за помоща!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #2

    Exclamation

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    От камъче ми се спука челното стъкло, предложиха ми от Мустанг-Русе, автостъкло някакво турско (S**) беше, някакви впечетления на колеги, които са слагали такива, и особено колеги от Русе. Марката не се сещам, видях го, изглежда добре, но знае ли човек. Името бе с три инициала, мерси за помоща!
    И на мен ми се пукна предното стъкло и си купих Турско за около 150 лв...Вече 7 месеца съм с него и нямам никакви проблеми...Според мен не си заслужава да даваш 300лв и нагоре за оригинално като и Турското ще ти върши същата работа...
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Предлагат Пинкелтън за 200 лева! Ама дори този който го продава ми каза че по-добре турското, по-ефтино е, пича просто ми казва че няма смисъл да давам пари ей така, отзиви, хайде Русе каде сте?

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #4
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Предлагат Пинкелтън за 200 лева! Ама дори този който го продава ми каза че по-добре турското, по-ефтино е, пича просто ми казва че няма смисъл да давам пари ей така, отзиви, хайде Русе каде сте?
    Колега, аз си сложих Пилкингтън. Пак беше на горе-долу подобна цена - 190лв. с монтажа. Имам приятел, който работи в Кобра. Когато му се обадих за стъкло, той ми предложи няколко вида, сред които турско и китайско, които бяха по-евтини. Каза обаче, че по принцип са по-тънки и като цяло по-некачествени. Затова избрах Пилкингтън. Със сигурност не ме е излъгал, защото на него печалбата от това да ми сложи по-скъпо стъкло е никаква, или почти никаква, а и не го познавам от вчера и съм сигурен, че няма да ме излъже!
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  5. #5
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Каско нямаш ли ? Ако имаш искай да ти платят по скъпото,занеси им някаква проформа на застрахователите.
    Препопъчвам ти в Русе да използваш услугите на Блиц глас. Момчетата са професионалисти. Телефон за контакт с тях - 0898 642980 - Цецо. Офисът им е в един блок на Алеи Възраждане.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  6. #6

    Default

    Нали отговарят на стандарти тия стъкла - няма никакво значение дали е Пилкингтън, СейнтГобейн или Олимпия - джама си е джам!
    Щом не прави оптични изкривявания и се монтира без луфтове по рамката на колата - НЯМА ПРОБЛЕМИ!!!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  7. #7
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Нали отговарят на стандарти тия стъкла - няма никакво значение дали е Пилкингтън, СейнтГобейн или Олимпия - джама си е джам!
    Щом не прави оптични изкривявания и се монтира без луфтове по рамката на колата - НЯМА ПРОБЛЕМИ!!!
    Абе то и носача си е носач, ама има качествени и не толкова.
    Точно там е проблема, че може и да има оптични изкривявания и да не отговаря на кривината на касата.
    А колегата ако е SFG стъклото е китайско не турско. Което не пречи да е добро. Слагай смело
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  8. #8
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Нали отговарят на стандарти тия стъкла - няма никакво значение дали е Пилкингтън, СейнтГобейн или Олимпия - джама си е джам!
    Щом не прави оптични изкривявания и се монтира без луфтове по рамката на колата - НЯМА ПРОБЛЕМИ!!!
    А кой каза, че няма оптически изкривявания.
    Вярно може да не са големи, ама ако знаеш какво да гледаш и ще ги виждаш.
    Да не говорим като малко чистачките поработят повечко върху стъклото ще разбереш каква е разликата.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #9
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Проучих въпроса, значи испанско не слагам, не стават, моето предно е менте на сплинтекс, и сега се чудя дали дасложа SFJ, което изглежда супер или пилкинтън коеот е 80 кинта нагоре, но се чудя само дали и то не е някое измислено, щото за 190 лева оригинално стъкло, чак не вярвам! Това е дилемната, моето го залепиха и сега е 6, но треа да измисля какво да слагам, като изборът е този гореописаният, но испанско не слагам.

    За парите не ме боли, чудя се дали просто не давам 80 кинта отгоре за стъкло което само има печат пинкилтън, но не е, както моето челно сега, коеот е сменяно в италия?

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #10
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Проучих въпроса, значи испанско не слагам, не стават, моето предно е менте на сплинтекс, и сега се чудя дали дасложа SFJ, което изглежда супер или пилкинтън коеот е 80 кинта нагоре, но се чудя само дали и то не е някое измислено, щото за 190 лева оригинално стъкло, чак не вярвам! Това е дилемната, моето го залепиха и сега е 6, но треа да измисля какво да слагам, като изборът е този гореописаният, но испанско не слагам.

    За парите не ме боли, чудя се дали просто не давам 80 кинта отгоре за стъкло което само има печат пинкилтън, но не е, както моето челно сега, коеот е сменяно в италия?
    Кое те кара да мислиш, че сплинтекса на твоята кола е менте?
    Както вече съм писал слагай си китайчето и не му мисли толкова.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  11. #11
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Вс ми стъкла са сплинтекс, и само на това надписа е мн различен, дори променен, изглежда като такова съдейки по това и по това че вс стъкла имат щампата на алфа ромое, само това няма. Когато го лепиха ми казаха че не е качествено, че е менте според майстора.
    Ходих да търся ново стъкло при един приятел, занимава се с това доста години, работи в Мустанг Русе, той сподели след като го погледна че не е истинско на тази марка.

    Съдейки по вс това, сметнах че е менте, несъмнено е сменяно моето оригиналното, защото на новото пишеше 2006 година.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Дойде момента да сменям стъклото, казаха ми от каското да си избера къде искам да ми го сменят. Полага ми се оригинално стъкло. И тук излиза въпроса към колегите, които имат повече инфо: Да си взема парите и да си сложа оригинално по експертна оценка или да искам възложително писмо и да ми сложат такова за 200 лв на Пинкилтън!?
    Моля запознатите да споделят, че ще го правя това до една-две седмици! Колко в действителност струва оригиналното!?
    ключ
    Last edited by rusiq86; 22-04-2010 at 11:51.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #13

    Default

    Аз смених оригиналното през месец февруари с китайче за 100 кинта и сега разбирам какъв боклук е то.Има ли вятър и караш с 90 км. в час се чува едно пукане все едно вали дъжд на едри разсеяни капки.Предполагам се дължи на тънкостта на стъклото.Вятър като няма след 140км в час се чува пак.Ако ме подразни още малко и го сменям с нещо различно.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  14. #14
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Дойде момента да сменям стъклото, казаха ми от каското да си избера къде искам да ми го сменят. Полага ми се оригинално стъкло. И тук излиза въпроса към колегите, които имат повече инфо: Да си взема парите и да си сложа оригинално по експертна оценка или да искам възложително писмо и да ми сложат такова за 200 лв на Пинкилтън!?
    Моля запознатите да споделят, че ще го правя това до една-две седмици! Колко в действителност струва оригиналното!?
    ключ
    Колега, най добре си купиоригинално но 2-ра ръка и искай да ти го платят на каса
    С възложителното ще ти сложат някое турско ефтинджос и няма да има дори цветна лента(сенник)

  15. #15
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Не просто поредните форумни некрофили.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •