Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: ... ми се струва, че колата не върви както би трябвало да върви ...

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default ... ми се струва, че колата не върви както би трябвало да върви ...

    Колеги понеже напоследък ми се струва, че колата не върви както би трябвало да върви...,

    Цялата работа тръгна от това, че уж на шега реших да видя за колко време правя 0-100км/ч....Ами за по-малко от 12 секунди не можах да ги направя (далече от 10,6сек. по каталог) ФАКТ е, и че направих замерването на ГАЗ...Днес ще тествам на БЕНЗИН и ще видим каква е работата...
    Last edited by digitalundgrd; 21-06-2010 at 17:29. Reason: Неинформативно заглавие
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2

    Default

    Днес след 13,00ч съм в района около моя магазин звънни ми 0898511225. Може да направим един два тунела.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Братле за съжаление днес ще съм на разположение след 22:00ч...
    Пък и ти до колкото знам си 1,8ТС чипосан или имаш друга кола предвид
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Колега digitalundgrd,
    така озаглавена темата, бях готов да я местя в друг раздел, без въобще да я отварям. Е, може ли, така да си кръстиш темата, в деня на смяна на лятното часово време с астрономическо...

    А на въпроса - естествено, данните в книжката са автомобили, които се движат на Бензин (качествен, високооктанов).

    Горивото пропан-бутан/метан няма да го коментирам, защото не ми е приоритет, според мен трябва да се използва при други "автомобили" и за други цели... Надявам се да ми простите негативното отношение към този вид гориво.

    Поздрави

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Така е, съгласен съм НО все пак съм с Газ-Инжекцион (Бигас -от качествените и скъпи италиянски), а не с обикновена газова ...Пък и това, защото според мен дали ще лазя в Софийските километрични задръствания на 100 октанов бензин или на газ за 1,04лв мисля все тая относно вървежа, но не и за джоба Смисъл такъв газта я сложих поради това, че карам много градско и от финансова гледна точка...Не ходя по гонки и прочие с колата, но все пак искам всичко по нея да е ОК, а щом не върви както трябва значи нещо не и е наред...Затова ми се ще да разбера аджеба дали търся под вола теле или просто колата толкова си може
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Колеги моля ви без спам...

    Ако има някой с 1,6ТС 120 коня да се обажда и да правим справката
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Не си чупи колата, колега... толкова си върви.
    Мн. трудно ще постигнеш заводските данни за ускорение, дори и със сто октанов бензин... Още повече, че казваш, че нямаш опит с гонки.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Колеги моля ви без спам...

    Ако има някой с 1,6ТС 120 коня да се обажда и да правим справката
    Батка, не сме се чували отдавна. Можем да се организираме тия дни. Ако искаш да го направиме за събота след обяд.
    Не съм я юркал моята от както сложих газ. Брато я напънал преди време и на 5к оборота придърпвала на газ, на бензин си спинка. Роби ми я калиброва и с мисълтта да спре да ми дава грешки, ама продължва да трупа мама му. Като я качиха на компа - била бедна сместа. Обаче сега след калибровката пак дава тази олигофрения!

    та да се уговориме за събота, само дано е убаво времето!

    п.с. само да не "родиме" и двамата, че тогава ще станеме за смях
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by hektor View Post
    Батка, не сме се чували отдавна. Можем да се организираме тия дни. Ако искаш да го направиме за събота след обяд.
    Не съм я юркал моята от както сложих газ. Брато я напънал преди време и на 5к оборота придърпвала на газ, на бензин си спинка. Роби ми я калиброва и с мисълтта да спре да ми дава грешки, ама продължва да трупа мама му. Като я качиха на компа - била бедна сместа. Обаче сега след калибровката пак дава тази олигофрения!

    та да се уговориме за събота, само дано е убаво времето!

    п.с. само да не "родиме" и двамата, че тогава ще станеме за смях
    Я един въпрос - поне сте с газови инжекциони бихте ли споделили какво съдържат точно като елементи и как ползват ламбда сондата?

  10. #10
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Колеги, мисля да ви хвърля в газовия раздел. Поправете ме, ако греша ...

  11. #11
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    ГИ-то, ако ползваше ламбдата нямаше да трупа грешки от рода "адаптация ламбда коефициент над горната граница" и подобни.
    От масовите ГИ (от700 до 1700лв) нито един не ползва ламбдата, освен за удобство на оператора при настройката.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  12. #12
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    ГИ-то, ако ползваше ламбдата нямаше да трупа грешки от рода "адаптация ламбда коефициент над горната граница" и подобни.
    От масовите ГИ (от700 до 1700лв) нито един не ползва ламбдата, освен за удобство на оператора при настройката.
    точно! и после колата била с ГИ, не с обикновенна газова луди ли сте - каква е разликата му ГИ и обикновенна, като и двете имат ИЗПАРИТЕЛ?! Газта убива всичко което може да прави един двигател на бензин(малко крайно изказване, но доста близо до истината!).
    Затова няма как да върви както би трябвало да върви!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #13
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Доста си далеч от истината колега. Много е голяма разликата м/у обикновена уредба и ГИ. Това, че не използва ламбдата не прави инжекциона несъвършен, има и бензинови инжекциони без ламбда... Просто има доста тънкости при настройката и ОПИТ, който трябва да притежава газаджията...
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Колеги, мисля да ви хвърля в газовия раздел. Поправете ме, ако греша ...
    Абе и да, и не. Щот тук говорим точно за нашия модел любимки

    ---------- Post added at 22:06 ---------- Previous post was at 22:03 ----------

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Доста си далеч от истината колега. Много е голяма разликата м/у обикновена уредба и ГИ. Това, че не използва ламбдата не прави инжекциона несъвършен, има и бензинови инжекциони без ламбда... Просто има доста тънкости при настройката и ОПИТ, който трябва да притежава газаджията...
    Добре, ще си префазирам въпроса - вашите газови инжекциони със собствен компютър ли са за газта или ползват и оригиналния комп на колата?

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    точно! и после колата била с ГИ, не с обикновенна газова луди ли сте - каква е разликата му ГИ и обикновенна, като и двете имат ИЗПАРИТЕЛ?! Газта убива всичко което може да прави един двигател на бензин(малко крайно изказване, но доста близо до истината!).
    Затова няма как да върви както би трябвало да върви!
    Чеки чеки малко...Специално моят ГИ си взима сигнал от Ламбдата! А също така и ГИ се самообучава от ЕКУ-то на колата. ( Ето информация за моят инжекцион http://bigas-bg.com/p1.htm ). Лично мен ме съмнява, че поради глупостта да сложа спортен конусен филтър близо до жегата в коша, колата се спъва...Ще върна фабричната кутия и филтър и пак ще замеря...Иначе вчера я пробвах и на бензин определено имаше подобрение

    А специално за това дали газта "убива всичо което може да прави един двигател на бензин" за справка ще дам Трак Дея (22 август)....За първи път стъпвах на писта,не знаех как да карам и моят убит двигател на ГАЗ подчертавам и със 17-ки валяци...постигна време (1мин и 10 сек), което доста народ на бензин и с по 20-30 коня по-мощни коли и с читави гуми (за разлика от мойте терлици) даваха с много зор или дори не успяха да го стигнат...А да не говорим и за това, че то не бяха махания на резервни гуми, седалки и прочие от страна на много от участниците, докато аз си карах с все всичките боклуци в багажника, личен багаж и приятелката ми на борда ...
    Last edited by digitalundgrd; 21-06-2010 at 17:30.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •