Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Спукана тръба излизаща от двигателя на 2.4 ЖТД

  1. #16

    Default

    Оригиналния във ванто беше 50лв.
    Това си е често срещано явление при 2.4 след 120 000км
    XTruck

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София, кв. Лагера
    Posts
    175

    Default

    Вчера ходих в ТиН да питам за тръбата и момчето там ми каза 75 лв и се поръчва с доставка за 10 дена. Незнам ама 75лв за неква пластмасова тръба си мисля че е прекалено много. В момента почти не съм я карал че и без това оня ден спуках и гума и джантата и сега съм решил застахователите да плащат щото ми писна вече с тия гуми и джанти да ги права прес седмица. И все пак благодаря ви за инфото, тъй като съм доста невеж в тия неща
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 99’

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София, кв. Лагера
    Posts
    175

    Default

    А да попитам, кое ще е по-добре да си взема нова тръба или Драго (който не познавам) да ми направи тръба която до колкото ръзбах ще е метална или? Защото си мисля че ще е по добре да е метална или греша. И другото което е ако недай си боже съм преебал нещо турбото как мога да разбера има ли му нещо имам в предвид може ли да му се направи некъв тест или нещо от сорта . Ще съм много благодарен ако ме посъветвате.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 99’

  4. #19
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by KiKo
    А да попитам, кое ще е по-добре да си взема нова тръба или Драго (който не познавам) да ми направи тръба която до колкото ръзбах ще е метална или? Защото си мисля че ще е по добре да е метална или греша. И другото което е ако недай си боже съм преебал нещо турбото как мога да разбера има ли му нещо имам в предвид може ли да му се направи некъв тест или нещо от сорта . Ще съм много благодарен ако ме посъветвате.
    Според мен ако е слабо мястото по-добре драго да го направи, а и е по-евтино и по-здраво

    За турбото - като оправиш колата отиваш във ванто и ще ти проверят на егзаминера дали турбината държи налягане Макар че не мисля че е наложително ако не си карал дълго така
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •