Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Бензин в маслото

  1. #1
    Алфист lachezar's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    19

    Default Бензин в маслото

    Здравейте на всички. Най-накрая и аз се сдобих с 33,произведена 1991 мотор1.5i Не беше палена 4 годинки и след смяна на ангренажни ремьци,ролки,масла,филтри и още много дреболий запали.От предишния собственик разбрах че колата вкарва бензин в маслото и получих бонус 4 дюзи но от редови двигател тьй като според него е от тях.Та вьпроса ми е тези дюзи ще паснат на боксера. На вьншен вид са еднакви но на 33 са сини а другите жьлти и горе имат номера който не сьвпадат. Друг вариант хич ли да няма сегменти това чудо, ако имате препорьки ДАВАЙТЕ.

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Добре дошъл,колега!
    Нашите кошници са известни с тая простотия,но не много често.Ако си с инжекцион Марели,тоест с МАП сензор е от него,а ако си с Бош е от дебитомера.Остави за сега дюзите на мира.не е от тях.Първо малко я покарай!



    Едит:Колега,попълни си по-пълно данните.Не се разбира нито от къде си,нито колко стаж имаш и тн.Това е много полезна за теб информация,защото може точно до тебе да има човек,който да може да ти помогне,но...
    Last edited by mordohy; 28-10-2009 at 21:44.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by lachezar View Post
    Здравейте на всички. Най-накрая и аз се сдобих с 33,произведена 1991 мотор1.5i Не беше палена 4 годинки и след смяна на ангренажни ремьци,ролки,масла,филтри и още много дреболий запали.От предишния собственик разбрах че колата вкарва бензин в маслото и получих бонус 4 дюзи но от редови двигател тьй като според него е от тях.Та вьпроса ми е тези дюзи ще паснат на боксера. На вьншен вид са еднакви но на 33 са сини а другите жьлти и горе имат номера който не сьвпадат. Друг вариант хич ли да няма сегменти това чудо, ако имате препорьки ДАВАЙТЕ.
    Несъм разбирач ,но ми се струва че от дюзи няма как да се мешат двете течности... (масло и бензин)!!!
    А щом нее палена толкова време... сегментите дали неса запекли!?
    Някои ми беше казвал в такива случаи ,когато колата нее палена мноооого време , да се махнат свещите и да се налее в цилиндрите малко газ!!!Несъм 100% сигурен дали е точно газ де... ,но даже и това да е след това промивка на двигателя и задължително друго масло!!М-у дрогото като се налее гаста (евентуално ако е газ де) никакво палене на двигателя.. наливаш седи така ден два ,промиваш двигателя и после масла и тн...
    (пак повтарям ,че тоя метод несъм го пробвал и ако има някои по-голяма яснота да вземе и да напише ,за да не отваря двигател след това собственика от това че са му запекли сегментите)
    Last edited by mimouzunov; 28-10-2009 at 21:46.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    по принцип пишкаща, а не пръскаща дюза може да предизвиква ефекта на наличие на бензин в маслото. Знам даже случай след основен ремонт да се случва и проблема беше от дюза/и!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    по принцип пишкаща, а не пръскаща дюза може да предизвиква ефекта на наличие на бензин в маслото. Знам даже случай след основен ремонт да се случва и проблема беше от дюза/и!
    Собственика нее написъл как работи машината...
    От такива неработещи дюзи си мисля че и двигателя няма да работи много коректно!!!По-добре първо да направи нещо за сегментите ако може ,че колата както е написъл е седяла 4 години без да е палена
    Другия варянт е да я подкара някъде на по-дълък път и то ще се разбере кое ,какво как....
    Last edited by mimouzunov; 28-10-2009 at 22:05.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6
    Алфист lachezar's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    19

    Default

    Благодаря на отзовалите се. Колата е вкарвала бензин в маслото още от преди да е стояла 4години на едно място. На дебитомера мисля че пишеше Бошжетроник или нещо такова,ама как така от него и какво може да се направи?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    От дебитомера бензин в маслото???
    От пишкаща дюза???
    Тази кола не е наред със сегментите и не знам дали са запекли, но по вероятното е да са счупени. Тя определено тресе и на празен ход.
    Замери компресия като начало

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    [QUOTE=Stranger65;582768]От дебитомера бензин в маслото???
    От пишкаща дюза???

    Да и от дебитомера или МАПа,а и от дюзи става,и от каране на къси разстояния и от всичко,което кара мотора да работи с богата смес.
    Със сигурност не е от спукана мембрана на бензиновата помпа или заяло жило на смукач!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Ооооо,приберете кристалните топки.Колегата е с хубавия инжекцион,това творение на Бош,Джетроника.Не е с МАП.
    Може да е дюза,свещи,сегменти и др.Отиди на майстор,разбиращ боксерите.Тук във форума може и да те подведеме в грешна насока,а не стига и че сега ще се скараме кой,колко разбира...и т.н.
    С две думи отиди на майстор.
    Last edited by vikoalfa; 29-10-2009 at 23:35.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  10. #10

    Default

    Колега най добре върви при майстор и остави форумните майстори
    А по върпоса за масло и бензин смесване... приципно това се получава ... част от бензиновите пари се връщат през отдушника за картерните газове
    най вероятно клапаните не уплътняват добре ... но аз не съм майстор това само е преположение
    Има си сервизи те имат стендове за диагностика всичко ще ти кажат

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    Колега най добре върви при майстор и остави форумните майстори
    А по върпоса за масло и бензин смесване... приципно това се получава ... част от бензиновите пари се връщат през отдушника за картерните газове
    най вероятно клапаните не уплътняват добре ... но аз не съм майстор това само е преположение
    Има си сервизи те имат стендове за диагностика всичко ще ти кажат
    Колега, щом не си майстор ..., нали?

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    Колега най добре върви при майстор и остави форумните майстори
    А по върпоса за масло и бензин смесване... приципно това се получава ... част от бензиновите пари се връщат през отдушника за картерните газове
    най вероятно клапаните не уплътняват добре ... но аз не съм майстор това само е преположение
    Има си сервизи те имат стендове за диагностика всичко ще ти кажат
    Колега,когато атовете се ритат,магаретата го овдеват!Във Форума са най-добрите майстори!Запомни го!Това,че се ритаме е час от натюра.Най-добрите сервизи за алфа са пак нашите.Няма как да е нещо друго.Нов си,вслушвай се.После ще даваш много пари са глупости!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колега,когато атовете се ритат,магаретата го овдеват!Във Форума са най-добрите майстори!Запомни го!Това,че се ритаме е час от натюра.Най-добрите сервизи за алфа са пак нашите.Няма как да е нещо друго.Нов си,вслушвай се.После ще даваш много пари са глупости!
    Колега аз не оспорвам нищо с никого
    относно форумните майстори знам кои са сервизите единия е на ЛИСАН ... няма смисъл да му пълним главата с глупости на колегата най добре е да иде на диагностика .... и какъв е този мап сензор ако може малко пояснение ?

  14. #14
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    МАП-а мери налягането в колектора. Един вид замества дебитомера.
    MAP - manifold absolute pressure
    Според данните които подава сензора се изчислява гъстотата на въздуха и количеството въздух което навлизат в колектора и от там вече компютъра изчислява и количеството гориво което да подава за оптимално горене. Т.е. ако на колегата МАП-а не му работи какато трябва ще се обогатява сместа.

    П.С. Извинявам се за поста който е малко извън темата, само да поясня на колегата, приемам критики ако не съм прав

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by McNicko View Post
    МАП-а мери налягането в колектора. Един вид замества дебитомера.
    MAP - manifold absolute pressure
    Според данните които подава сензора се изчислява гъстотата на въздуха и количеството въздух което навлизат в колектора и от там вече компютъра изчислява и количеството гориво което да подава за оптимално горене. Т.е. ако на колегата МАП-а не му работи какато трябва ще се обогатява сместа.

    П.С. Извинявам се за поста който е малко извън темата, само да поясня на колегата, приемам критики ако не съм прав
    Така е! Но богатата смес влиза в цилиндъра и единствения начин при изправни клапани да влезне в маслото е през сегментите

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •