Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Бензин в маслото

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by McNicko View Post
    МАП-а мери налягането в колектора. Един вид замества дебитомера.
    MAP - manifold absolute pressure
    Според данните които подава сензора се изчислява гъстотата на въздуха и количеството въздух което навлизат в колектора и от там вече компютъра изчислява и количеството гориво което да подава за оптимално горене. Т.е. ако на колегата МАП-а не му работи какато трябва ще се обогатява сместа.

    П.С. Извинявам се за поста който е малко извън темата, само да поясня на колегата, приемам критики ако не съм прав
    Извинявам се за оффтопика:

    Аз съм останал с впечатлението че тези кутии които са след филтъра с едни жички които влизат в тях при бош системите са AFM Sensor което означава Air Flow Meter преведено измерва количеството въздух което е преминало през този сензор иначе всичко друго е както си го описал
    и да добавя при неработеща ламбдасонда също обогатява сместа

  2. #17
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    Ами то точно МАР-а е заместник на AFM-a и имат почти еднаква роля. АFM-a е т.нар. дебитомер(точно както си казал мери дебита на въздуха). На тези с МАР-а(като моята) след филтъра има само един датчик който следи температурата на входящия въздух.

    Иначе, на мен ми обогатява сместа точно поради неработеща Ламбда, но всичко излишно си ми излиза през изпускателите. Така или иначе си карам на газ, така че не ми пречи особено.

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колеги,на едно мнение сме,че колегата е за пълна диагностика.Бензина се явява в маслото от богата смес,което е следствие от лошата работа на дебитомера или МАПа или каквото има там.Спомена се за сегментите,но от опит мога да твърдя,че не са основна причина.Наскоро имах следния случай.Ремонтирах мотора на един ситроен.Качиха го момчетата,но проклетника нямаше документи и беше ,като фикус.Където и да го сложиш,все пречеше.Местеха го постоянно,а някой му беше откачил маркуча на МАПа.За един месец изгоря 10 литра само от местенето и около 2 литра бензин бяха в маслото.Толкова за сегментите.Другото , с което съм се сблъсквал е както горенето на масло,така и проникването на бензина в маслото от лошо работещи свещи.Колкото и да са добри сегментите,те в работен режим имат свойството да работят,като помпен елемент.Колкото по-износни са каналите на буталото,толкова по-изразен е ефекта.Ако картерната вентилация не е наред и свещите пропускат тактове,маслото просто се просмуква нагоре,а неизгорелия бензин в обратната посока,тоест в картера.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Аз залагам на богата смес, поне при мен това трябва да е причината, след като изключим сегментите(нови), свещите(нови Иридиум) и добавим чЕп-а

  5. #20
    Младши алфист raoccars's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    between Rousse & Varna
    Posts
    25

    Default

    Аз питах един майстор.
    Каза ми че може да е от някакъв конденз ли не разбрах какво точно.
    Можело да е също от градско,работа на студен двигател,на малки разстояния.
    Този проблем се проявявал най често като захладнее времето,лайк тъдей
    Също каза че най вероятно е от причините които са описани от другите колеги по горе.
    Поздрави

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колеги,на едно мнение сме,че колегата е за пълна диагностика.Бензина се явява в маслото от богата смес,което е следствие от лошата работа на дебитомера или МАПа или каквото има там.Спомена се за сегментите,но от опит мога да твърдя,че не са основна причина.Наскоро имах следния случай.Ремонтирах мотора на един ситроен.Качиха го момчетата,но проклетника нямаше документи и беше ,като фикус.Където и да го сложиш,все пречеше.Местеха го постоянно,а някой му беше откачил маркуча на МАПа.За един месец изгоря 10 литра само от местенето и около 2 литра бензин бяха в маслото.Толкова за сегментите.Другото , с което съм се сблъсквал е както горенето на масло,така и проникването на бензина в маслото от лошо работещи свещи.Колкото и да са добри сегментите,те в работен режим имат свойството да работят,като помпен елемент.Колкото по-износни са каналите на буталото,толкова по-изразен е ефекта.Ако картерната вентилация не е наред и свещите пропускат тактове,маслото просто се просмуква нагоре,а неизгорелия бензин в обратната посока,тоест в картера.
    Ами бих казал, че с откачен мап вия сте я оливали с бензин, тоъ е пълнел цилиндрите, компресия и през сегментите та в маслото. Но ако има нормална компресия ще го изхвърли бензина в грънците и ще има бая гърмне и пламъци отзад

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    60
    Posts
    120

    Default

    колеги тая тема сме я дъвкали и преди,моето лично мнение е че бензин в маслото може да мине само от сегментите - та вариантите са два :
    - износени ,счупени,сегменти
    - не работещ термостат - колата не загрява нормално ,което за боксера е задължително.
    Нека колегата каже как е с температурата ,има ли конденз под капачката за маслото -мисля че от тези неща трябва да се започне решаването на проблема.
    Alfa GTV 1.8 TS
    Alfa 33 1,4 feeling 94г.
    Alfa 6 2,5 TD - в спомените само

  8. #23
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    И аз имам бензин в маслото и до сега съм забелязал, че когато паля колата при температура на въздуха над нулата (лятото), пали трудно и след като запали, отзад пуши много и морише на неизгорял бензин (направо си се дави). При студено време (зимата), в повечето случаи пали веднага. Кабелите и свещите са ми нови и хубави а колата върви като луда и си карам така и си сменям маслото малко по-често от нормалното. Разхода е 7/100 извън градско (за бензин става въпрос ).
    33 1.4i 94` Trofeo

  9. #24

    Default

    Може би въпросът е лаишки, но как се констатира наличие на бензин в маслото?
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  10. #25
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Вдигаш щеката на маслото при загрят мотор и удяш един нос. Ако мирише фрапантно на бензин значи си го смесва. По принцип е нормално да има мноооого лек аромат на бензин, но много лек. Нормално е градко като се кара, повече студена кола, повече форсиране да понамирисва не бензин, но много леко.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Вдигаш щеката на маслото при загрят мотор и удяш един нос. Ако мирише фрапантно на бензин значи си го смесва. По принцип е нормално да има мноооого лек аромат на бензин, но много лек. Нормално е градко като се кара, повече студена кола, повече форсиране да понамирисва не бензин, но много леко.
    Такъв тип проба ми се вижда силно субективна. Доколко може да се разчита на нея, силен/слаб мирис, колко е градско и колко извънградското каране, повече/по-малко форсиране
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  12. #27
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Може и от неработеща ламбда сонда да го прави.
    Провери поне дали е ровен дебитомера, което е много вероятно, личи си когато е пипан. Дори от въртяно делко може да го прави, ако му е дадено голямо закъснение.

    Този инжекцион при 1.5 няма МАП сензор за всеобщо съжаление.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #28
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Това,че модела няма сензор,а дебитомер не е най-големия проблем.Уточнението ,обаче е важно.Моята,както и на колегата Ралф е с регулируем клапан за налягането и той също е възможна причина.Всъщност,доста често се бъзика от всички,с цел по-добър старт и става мазало.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #29
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Това,че модела няма сензор,а дебитомер не е най-големия проблем.Уточнението ,обаче е важно.Моята,както и на колегата Ралф е с регулируем клапан за налягането и той също е възможна причина.Всъщност,доста често се бъзика от всички,с цел по-добър старт и става мазало.
    А още по-голямо мазало става, когато няко започне да рови дебитомера
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #30
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    А още по-голямо мазало става, когато няко започне да рови дебитомера
    Там аз по принцип не ровя,а ги пращам при тия,които са майстори по бършенето.на какво...
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •