Results 1 to 8 of 8

Thread: бълбукане при потегляне ?!?

  1. #1
    започва да се пристрастява frantic's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    94

    Default бълбукане при потегляне ?!?

    Колеги, от скоро при потегляне се чува в купето някакво бълбукане. Има ли някой идея какво може да е това и евентуално дали е предпоставка за някаква предстояща повреда

    Благодаря,
    Alfa Romeo 146, boxer

  2. #2
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Абе и при мен има нещо подобно отзад отляво...
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  3. #3

    Default

    Това при всяко потегляне ли го прави или само когато е студена колата? Парното включено ли е, когато става?
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  4. #4
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    по принцип това "бълбукане" се чува от радятора на парното който се намира под таблото. чува се когато в охладителната има въздух по една или друга причина. бълбукането се чува не при тръгване а когато повишиш оборотите на двигателя-т.е. подадеш газ. колега пробвай следното: когато колата е на място подай рязко газ до 3-4000 оборота и виж дали се чува ако да-значи има въздух в охладителната система, ако ли не незная какъв може да е проблема. Успех
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  5. #5
    започва да се пристрастява alex.ganka's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Видин
    Posts
    76

    Default

    Колегата е прав моита така бълбукаше и се оказа че радиатора ми е спукан и има въздух в системата а преди това не е правила така.Успех

  6. #6

    Default

    аз също имам този проблем и знам със сигурност че радиатора ми е спукан и това е причината.

  7. #7
    започва да се пристрастява frantic's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by frozzy_sleep View Post
    аз също имам този проблем и знам със сигурност че радиатора ми е спукан и това е причината.
    За кoй радиатор става въпрос, този отпред или има друг, този другия къде се намира и има ли начин да се разбере дали е спукан? Парното ми си работи, ако това има значение?
    Alfa Romeo 146, boxer

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Огледай за течва по колата, защото може радиатора (този отпред) да е спукан, може и радиаторчето на парното (то е зад централната конзола вътре), а може и да имаш някое уплътнение да изпуска и да сълзи.
    Долей антифриз в системата и се оглеждай за течове на първо време, за да не я прегрееш.
    А това, че ти работи парното е ясно, просто водата се върти от водната помпа (ето ти още едно място, от което може да има загуби) и работи.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •