Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40

Thread: Ту пали, ту не пали! Свети - CODE

  1. #1
    Младши алфист alexbest's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    24

    Default Ту пали, ту не пали! Свети - CODE

    Здравеите.Отскоро имам Alfa 156 1.9 JTD 2000 г. та имам следния проблем.Имам два ключа с чип които не е с батерии и когато трагна да паля ми светва лампата CODE и не подгрява изобщо свещите и върти и не пали.Вкарвам изкарвам ключа от патрона 2-3-5-10 пъти и огасва лампата подгрява свщите и пали.Това нещо го прави почти всеки ден, на почти всяко спиране.Според мен е от имобилаизера та искам да питам дали може да го изключа или какво друго мога да направя?А също така имам и 3-ти ключ които е различен от другите и явно е за имобилаизера за изключване(ON и OFF),но проблема е че като отворих таблото за бушоните където трябва да е тая ключалка за имобилаизера на неино място има дупка.
    Ако някои може да помогне по въпроса с паленето да пише ще му бъда много благодарен (защото не сигурно като отида някаде дали ще тръгна после).
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  2. #2

    Default

    С търсачката...
    Има поне 5 теми по този въпрос.
    По спомен няква букса във волана дава проблем...

  3. #3
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Може да ти е разхлабен клемореда на контактния ключ.
    Желателно е ключът за колата да е сам а не връзка с с 10 ключа защото тогава се появяват тези проблеми.
    Alfa 155 2.0 16v

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by alexbest View Post
    Здравеите.Отскоро имам Alfa 156 1.9 JTD 2000 г. та имам следния проблем.Имам два ключа с чип които не е с батерии и когато трагна да паля ми светва лампата CODE и не подгрява изобщо свещите и върти и не пали.Вкарвам изкарвам ключа от патрона 2-3-5-10 пъти и огасва лампата подгрява свщите и пали.Това нещо го прави почти всеки ден, на почти всяко спиране.Според мен е от имобилаизера та искам да питам дали може да го изключа или какво друго мога да направя?А също така имам и 3-ти ключ които е различен от другите и явно е за имобилаизера за изключване(ON и OFF),но проблема е че като отворих таблото за бушоните където трябва да е тая ключалка за имобилаизера на неино място има дупка.
    Ако някои може да помогне по въпроса с паленето да пише ще му бъда много благодарен (защото не сигурно като отида някаде дали ще тръгна после).
    Третият ключ ти е за фабричната аларма, ама явно е махната.

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Сваляш корите на колоната на волана и до патрона на ключа търсиш една феритна антенка с формата на пръстен.Наместваш я хубаво.Фиксираш я да не мърда и и почистваш буксичката.Ако с това не се оправи- на майстор.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Сваляш корите на колоната на волана и до патрона на ключа търсиш една феритна антенка с формата на пръстен.Наместваш я хубаво.Фиксираш я да не мърда и и почистваш буксичката.Ако с това не се оправи- на майстор.
    Кабела май влиза директно в пръстена / без букса /. Буксата е само в другия край , който влиза в кутията над предпазителите. Поправи ме ака греша.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  7. #7
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by jazzman View Post
    С търсачката...
    Има поне 5 теми по този въпрос.
    По спомен няква букса във волана дава проблем...
    не е във волана а е ниско долу леко в ляво от конзолата на волана. имаше някъде една тема с картинки къде се намира и как се почиства-. Сритай кабелите и ако се оправи ще е от тази букса) бабешки начин ама...
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  8. #8
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Точно така е.Аз за тази букса и говоря.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #9
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    опитах се да намеря темата ама може би е изчезнала при хакването на форума. имам някъде картинки и ще опитам да ги сканирам
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  10. #10
    Младши алфист alexbest's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    24

    Default ок

    мерси отивам да ровя за тая букса и за тоя прастен ако има някъкво развите ще пиша.мерси за съветите все пак.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  11. #11
    Младши алфист alexbest's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    24

    Default

    какво имаш предвид под "клеморед"?

    ---------- Post added at 11:21 ---------- Previous post was at 11:17 ----------

    почистих антенката и леглото и и нз какво разбирате под закрепяне без да мърда защото тя е на 2 щипки които и позволяват 2-3 мм да се варти.почистих и буксата която е от другия краи на антенката.И пак сащата работа даже сега не я видях изобщо да огасне лампата CODE но и не сам си играл много.
    Някакви други решения какво да правя ?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  12. #12

    Default

    И аз го имам този проблем понякога...
    Винаги преди да завъртя ключа е на свободна без натиснат съединител...Та точно така ми прави на мен проблема вадя ключа изчаквам 2,3 секунди само натискам съединителя въртя ключа и приема кода...
    Поне при мен така става иначе един път като не ми приеме кода колкото и да въртя все не иска докато не направя горното...
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #13
    Младши алфист alexbest's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    24

    Default хммм

    и така нестава натисках съединителя вадих слагах ключа нестава.а тая кутиика дето влиза буксата за графитния прастен за какво е, и този прастен затворена верига ли е защото като закачих мултицета ми показва че е затворена верига и дърпах гънах кабела и не я прекъсва поне кабела маи е здрав.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by alexbest View Post
    и така нестава натисках съединителя вадих слагах ключа нестава.а тая кутиика дето влиза буксата за графитния прастен за какво е, и този прастен затворена верига ли е защото като закачих мултицета ми показва че е затворена верига и дърпах гънах кабела и не я прекъсва поне кабела маи е здрав.
    продължавай в същия дух и хептем няма да запалиш. Проблемът може да ти е в ключа. Мислил ли си и по този въпрос? И мой съвет - като не разбираш по-добре иди сега на сервиз и дай малко пари, отколкото после и с много пари. Тук всички сме специалисти, ама ...

  15. #15
    Младши алфист alexbest's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    24

    Default

    да и това го има ама проблема е как да стигна до сервиз(или сервиза маи трябва да доиде при мен).ами на дали е от ключа защото и с двата нищо не става и с този които е карана колата и с този които изглежда като нов.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •