Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40

Thread: Ту пали, ту не пали! Свети - CODE

  1. #31
    започва да се пристрастява vasilus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    73

    Default

    колега провери си главното реле дето се намира точно пред акумулатора може да е клеясало и да не сработва на мен ми го правеше същият проблем!!!!!

  2. #32
    Младши алфист alexbest's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    24

    Default

    незнам хора тая кола е като жива днеска цял ден я карам напред назад слагам ключа и от раз пали огасва си лампичката CODE и паля спирам я по барчетата после сядам и паля,какво стана незнам(верно че всичко е разглобено и волана отдолу и капака на бушоните).Вчера пак зачистих буксите на графитния пръстен които влизат в имобилаизера и пръсках навсякаде с контактен спреи и по буксите и по имобилаизера, но все пак ще видя и релето което vasilus посочи и там да изчистя (ще видя дали утре ще светва лампата и дали ще има проблеми ).Засега това е пък съм решил да я занеса да я закачат на комютър да видим дали има грешки.
    Мерси за съветите колеги маи все пак е имало някакъв ефект
    Last edited by alexbest; 01-11-2009 at 17:32.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    тва грешки не дава

  4. #34
    Младши алфист alexbest's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    24

    Default

    еми щом казваш.ама все пак искам да и направя една диагностика да видя какво е туи нещо.досега не сам карал кола с толкова много електроника
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    тва грешки не дава
    Нямаш нужда от диагностика, а и това реле няма да дава само този проблем, но го почисти, че е важно. Няма лошо

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Нямаш нужда от диагностика, а и това реле няма да дава само този проблем, но го почисти, че е важно. Няма лошо
    кое реле точно. като се почиства трябва ли да се разкачи акумулатора

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    кое реле точно. като се почиства трябва ли да се разкачи акумулатора
    по-добре не пипай нищо щом работи. Извади реле по реле и напръска с хубаво контакт шпрее. Не е нужно да изкл. акум. Просто да не си на контакт. Виж си и клемата на акум. и връзките там
    Last edited by Stranger65; 01-11-2009 at 21:02. Reason: доп

  8. #38
    започва да се пристрастява yavorz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Колеги може ли и аз да се включа. От 2 месеца съм със 156 2.4 JTD. Имам/х същият проблем. Изчетох всичко тук, Гледах феритния пръстен, свалях черната кутийка + цялото табло с предпазители и ги почиствах, свалих чипа от ключа и го поставих върху пръстена всичко това не даде никакъв ефект.
    Накрая прибегнах до ключар. Срещу не висока сума той, свали тази черна кутийка на имобилайзера вързя я към компютър и след 5 минути ми каза, че съм готов. Скоро обаче ходих на планина, където беше студено, валеше. На следващата сутрин след пристигането ми имах същият проблем. Четох, че релетата на горивната помпа и тези на компютъра биха могли да правят проблем. Свалих ги едно по едно и ги почистих, бяха доста клеясали. От тогава (вече 2 седмици) ми е пресвяткала лампата само една сутрин при 0 градуса (незнам какво му става, че все на студено святка) но от второто завъртане запали. На някой модели, тези им релета са в двигателния отсег, на други, пишеше при компютъра (под жабката) до там не съм стигнал, но мисля че от дъждовете релетата се навлажняват в двигателния отсег и не правят добър контакт. Може и да бъркам, но засега при мен това помогна

    166 2.4 JTD 20V 175hp. - от 2016
    ex. 156 2.4 JTD - от 2009 до 2016
    ex. 145 1.6 TS - от 2006 до 2015 | ex. Alfetta 2.0 - от 1992 до 2007

  9. #39
    Младши алфист alexbest's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    24

    Default

    След цяла седмица ровене и чистене и ходене по мъките накрая останах без имобилаизер.Ходих на компютър и ми изчистиха грешките от компютъра и имобилаизера но човека каза че щом един път е станало така не е гаранция че след 1 месец или след 1 година няма пак да стане(това било заложено в имобилаизера тои си имал някакви часове живот) и ми я върна без да ми вземи пари.На следващия ден естествено пак се повтори същия проблем но поне палеше от време на време и я занесох пак и човека днеска ми се обади и ми каза "ела си вземи колата готова е".Отивам и му викам как я оправи и тои ми вика вече нямаш имобилаизер и ти гарантирам че повече няма да имаш проблеми(срещу 80 лв пак тънко ми се стори).И верно сега е добре (ще видим до кога) прибирам се и ми беше интерестно дали е махнал имобилаизера и като залегнах под таблото и видях че кутииката е там но вече двата кабела които идват от феритния пръстен и от инсталацията имат някакви баипаси с други кабели които минават през пробитата котиика на имобилаизера и заминават в инсталацията,и буксите на феритния пръстен и другата от инсталацията изобщо не влизат в котииката.
    Емо това е да видим сега как ще я караме така и колко ще издържи и какво ще е следващото
    Мерси отново на всички за съвтите отначало.
    и до нови срещи
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  10. #40

    Default аз имах същия проблем.. обаче въобще не палеше

    аз имах същия проблем.. обаче въобще не палеше.. Разглобих кормилото откачих жиците към стартера пак ги сложих и се оправи..

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •