Results 1 to 5 of 5

Thread: Здравеите на всички!!! Имам един въпрос.

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2

    Default Здравеите на всички!!! Имам един въпрос.

    Първо Здрасти на всички!!!Форумат ви е чудесен и много информативен!Но имам един вапрос които от една две седмици не ми дава мира.Та преди една седмица тука до моя блок видях една Алфа Ромео GTV 3.0 V6 очите ми останаха в тази красавица казвам ви.Ужасно секси и ужасно агресивно изглеждащ автомобил!Влубих се направо!Та искам да ви питам ако някои може да ми даде съвет и компетентно мнение автомобила добар ли е,качествен ли е,скъпа ли му е подражката,данеби да се троши лесно????Понеже много такива отзиви чух специално за Алфите.А много съм се наточил за такава красавица даже вече си харесах една черна металик в mobile.de !Така че ако можете да ми дадете мнение и съвет много ще съм ви благодарен!Предварително благодаря за отделеното време и внимание!С приятелски поздрав!
    Powered by the Dark Side

  2. #2

    Default

    Здравей колега,

    колите са си прекрасни. Имат си неща за потдържане разбира се, но все пак ще караш (живот и здраве) по-специялен автомобил, ще го караш най-вероятно доста често малко "по-специялно", а не на последно място е факта че ще я караш на "специялните" ни пътища.....
    Та доста вероятно е ако имаш недай си боже проблеми да са свързани с тези фактори повече... А иначе колата е страхотна!!!
    Частите разбира се са на цени за по-висок клас автомобил, но пък ти и това искаш да купиш. Така че..... просто гледаш внимателно конкретната машина, ако можеш я минаваш на екзаминер!!!!
    И после се радваш на живота и работиш здраво за да си я караш с кеф дълго
    Стискам палци!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    70

    Default re

    мда, както пропер е казал автомобила е специален,рядък и адски кеф дава да го караш,двигателят който си избрал обаче е най-големия за модела ако не се лъжа и нямам лицни наблюдения за него но ми е чудно колко ще струва докаран в БГ със сичките му такси и истории..
    GTV 2.0 TS - dead
    156 2.4 JTD - dead
    147 1.6 TS - dead
    BMW 520 E39 - live

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2

    Default

    Здравеите пак! Искам да ви благодаря за отделеното време и внимание за отговорите,Благодаря!!! А за митата и таксите 6те е маика си и бащта си понеже мотщноста е голяма на този двигател 220 коня и попада в друга категория и го водят акцизен автомобил значи митото ориентировачно ще ми е около 5000лв.,автомобила го намерих за 8750 евро,даже говорих със собственика по тел. ама този акциз колко е?Днес се ровя цял ден в нета и нищто не намерих.Колеги някои има ли инфо за това колко се плащта ако мощтноста надвишава 120kw.???Ебати и държавата дерат откадето могат!Нестига че мито плащтам ами и акциз .Ако някои има инфо да пи6е моля ви!!!
    Powered by the Dark Side

  5. #5
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    на мобиле.бг има такъв калкулатор, който ти показва всички данъци, такси и акцизи, които ще ти се наложи да платиш на митница...

    тъпото на акциза е не само че го има, но и върху него се смята ДДС, което....
    иначе, за 220к.с., над 4 годишен автомобил с Евро 1 сумите са тези:
    МИТО: 0
    АКЦИЗ: 9717.84
    ДДС: 5903.568
    ОБЩО: 15621.408

    и още 16000 ако ти е колата, и те ги 32к лв....
    имай предвид че ако колата е нова от магазина, акциза за мощност е по-нисък, тъй като се плаща само за киловатите над 120, а не за всичките..

    при тия суми незнам дали не е по-добре да си вземеш ново ГТ 3.2 250к.с. на лизинг
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •