Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Молба за помощ към колегите от Пловдив

  1. #16
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    лошо колега, внимавай,първо безопасността. като го сваляте хвани го с един колан за багаж към нещо неподвижно, понатегни колана така че да го опъва навън и тогава с чука. по-лесно трябва да излезе.
    ПП само внимавай да не бутнеш колата от крика.
    Last edited by kolev; 16-11-2009 at 17:21.
    точка

  2. #17
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    Колата никога не я оставям на крика само. Винаги е спусната върху нещо стабилно(в случая две гуми с джанти една върху друга) А и иначе внимавах, дори 10 мин по-рано бях с ръкавици, но ме изнервиха и ги махнах(пусти навик всичко с голи ръце да пипам...). Аз така и не разбрах какво се случи, само почна да боли и да тече кръв след като ударих. Както и да е, станалото станало. Благодаря за идеята за коланите, не ми беше идвало на ум.

  3. #18
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    246

    Default

    McNicko имаш ЛС.
    alfa romeo sprint 1984

  4. #19
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    Така, развитие по темата и то не в добри насоки.
    Първо искам да изкажа големи благодарности на колегата boris037 и на колегата Hammar.

    Избихме карето, но без звездата(сепаратора беше строшен още от преди да почне вандалстването, та ние го дострошихме). Доволни от постигнатото и това, че може би така звездата ще излезе по-лесно, открихме друг проблем. Оказа се, че каретата са различни. Новото каре е с по-малък диаметър на оста където са шлиците. Т.е. като се наниже на главината и се върти вътре свободно, а освен това старото каре беше и с по-ситна резба на гайката. Интересното е, че карето е свалено от 33 1.4 SW ie '92 и ми става още по-интересно защо аджеба не става??!??!??!

    Звездата се отказахме да я избиваме. Утре мисля да сваля направо цялата полуоска за да мога да я огледам спокойно и да видя дали все пак това каре ще стане на полуоската.

    Някой може ли да обясни тези разлики в каретата и защо се получава така?

    Другия ми въпрос е, дали има някакви разлики в главините при 33? Имам главина за другото каре, но дали ще стане да я заменя с тази от моята кола?(това ако карето може да се сложи на тази полуоска)

    Крайният вариант явно е да си търся цяла полуоска или само каре като това което беше на колата - с по-голям диаметър на оста на шлиците.

    Още веднъж исказвам благодарности към всички помогнали ми до момента. Момчета без вас нямаше да се справя - DJ_STIVAN, boris037, hammar, tripith, както и всички останали помогнали с информацията по въпроса!
    Last edited by McNicko; 17-11-2009 at 15:10.

  5. #20
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    Здравейте колеги, пиша за последен път надявам се в темата, проблема е решен за сега. Преди няколко дни си намерих полуоска. Оказа се, че е като на 1-ва и 2-ра серия 33, а не като на 3-та. След няколко дни ще съм в Пловдив и ще я кача на колата. В момента все още съм в Добрич, понеже ми оперираха пръста(оказа се, че съм се отстрелял с парче от сепаратора и ми е заседнало в пръста) но всичко за сега се развива добре

    Искам да благодаря отново на всички които ми помогнаха!

  6. #21
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Пази се колега,то вярно,че 33 си иска да се пусне кръв за да са както трябва нещата,но все пак трябва да се внимава.И аз си имам спомен на пръста от деня в който започнах да стягам моята.Успех с колата и да се оправяш скоро
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  7. #22
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    Малко ще събудя темата, но имам няколко въпроса и не ми се искаше да правя нова, понеже са свързани с темата на тази.

    Някой знае ли как се сваля САМО външното каре на полуоска на 1-ва или 2-ра серия 33? Както писах по-назад, моята е с такива(не знам защо...). Сега в снега и с това газене из преспите новто ми старо каре, което тракаше като го сложих още май почна да почуква още повече.

    Четох ръководството за 2-ра серия около 20 пъти мн внимателно(главата за полуоските). Има как се сглобява, няма как се разглобява... Проблема е, че има ПЛОСКА зегерка заключваща полуоската към звездата на карето. Ето точно тази зегерка не можахме да свалим предния път и поломихме цялото каре на парчета за да го извадим. В последствие опитвайки се да го избия звездата от полуоската(след като вече не беше на колата) самата звезда се сцепи на две и чак тогава излезе. Малко вандалско звучи до тук разказа. Но проблема остава - КАК се маха тая плоска зегерка, с избиване не става(просто щото е плоска, а не кръгла и не може да прескочи...)

  8. #23
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ако е тази,за която се сещам,излиза много лесно,стига да се знаят няколко прости неща.
    Като измиеш карето и го поогледаш,ще видиш, че в звездата има едно каналче и там се подават двете крачета на зегерката.
    Пъха се зегер клещи и се разпъва зегерката.И тука става интересно!Трябва да не се забравя, че зегерката трябва да влезе в звездата, защото може и да сме я разпънали,но в протовоположния край да не е влязла и да не освобождава.Това означава, че е добре с една отверка да побутнеме крачетата на вътреТука трябва да спомена, че с тая зегерка не е необходимо да употребяваме чук.Изобщо никакво насилие.Излиза само с тарикатлък и търпение!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #24

    Default ghost

    бих искал да се извиня !!!!!! колега ако все оште имаш проблем с тожа каре аз бих ти помогнал . 0893419680 тодор
    Last edited by zatopol; 15-02-2010 at 23:08.

  10. #25
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    Колега, мерси за предложението, той проблема е временно решен, за сега няма да я пипам. Като се пооправи времето и като си взема читаво каре.

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ако е тази,за която се сещам,излиза много лесно,стига да се знаят няколко прости неща.
    Като измиеш карето и го поогледаш,ще видиш, че в звездата има едно каналче и там се подават двете крачета на зегерката.
    Пъха се зегер клещи и се разпъва зегерката.И тука става интересно!Трябва да не се забравя, че зегерката трябва да влезе в звездата, защото може и да сме я разпънали,но в протовоположния край да не е влязла и да не освобождава.Това означава, че е добре с една отверка да побутнеме крачетата на вътреТука трябва да спомена, че с тая зегерка не е необходимо да употребяваме чук.Изобщо никакво насилие.Излиза само с тарикатлък и търпение!
    Мерси много за информацията, като се позатопли времето и като си намеря читаво каренце ще взема пак да се вкарам във филма.

    П.С. Преди секунда открих, че ми липсва страница 17-3 от ръководството в която явно е описана тая процедура... Сега си свалих друго ръководство където е описана процедурата. Наистина явно има каналче през което се бърка за зегерката.
    Last edited by McNicko; 16-02-2010 at 08:51.

  11. #26

    Default

    все пак знаи че мобеш да разчиташ на мен за помошт работя в сервиз от скоро де но все пак сум понаучил доста тункости

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •