Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: ново "20". ел. проблем

  1. #1
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default ново "20". ел. проблем

    докато оправиш едното ,айде друго.сега от известно време,като запаля колата,без значение дали е студена или топла,светва ми лампата на инжексиона "дюзата" и се включва перката на радиатора.това когато си реши тя,не е всеки път.понякога сама изгасва лампичката и съответно перката,а когато това не се случи гася и паля пак,и после няма проблем.и те така...!?някой сда му се е случвало подобно нещо?

  2. #2
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    На мен не ми се е случвало, ама симптомите говорят за дефектен датчик за температура на мотора (този на термостата), или кабел/букса до него.

    П.П. Ако не се лъжа твоята е 16в.?
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  3. #3

    Default

    Щом си 16в,направо отивай за темп.датчик на термостата.Но колегата е прав, огледай първо буксата,напръскай куплунга с контактен спрей и тогава сменяй,ако не се оправи.Аз проблема съм го решил с допълнителен резистор през бутон,че ми омръзна да сменям датчици.

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    По скоро трябва да смени термостатана датчика най-вероятно нищо му няма
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    възможно е да е от датчика защото:когато колата имаше проблем с оборотите (който се оказа лошо зацепване),ми казаха да си сменя датчика на темп.взех го от магазин по каталог.когато обаче го споменах на Радо от поморие момчето ми каза че този датчик не е за моята кола,по цвета го позна.аз стария разбира се че го пазя защото е здрав и мисля да си го върна пак него и тогава ще стане ясно.
    благодаря за вниманието и съветите.за резултата в събота,понеже се прибирам по тъмно от работа.
    а този пък новия темп. датчик,ако ще и да не е за мойта кола,нов и да ми прави тия номера.незнам...!

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    възможно е да е от датчика защото:когато колата имаше проблем с оборотите (който се оказа лошо зацепване),ми казаха да си сменя датчика на темп.взех го от магазин по каталог.когато обаче го споменах на Радо от поморие момчето ми каза че този датчик не е за моята кола,по цвета го позна.аз стария разбира се че го пазя защото е здрав и мисля да си го върна пак него и тогава ще стане ясно.
    благодаря за вниманието и съветите.за резултата в събота,понеже се прибирам по тъмно от работа.
    а този пък новия темп. датчик,ако ще и да не е за мойта кола,нов и да ми прави тия номера.незнам...!
    А тоя дето не е за твойта кола сигурно има работно време и то не съвпада с тва на твоята кола ли? Ту работи ту не?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    А тоя дето не е за твойта кола сигурно има работно време и то не съвпада с тва на твоята кола ли? Ту работи ту не?
    от къде да го знам шибаняка,прави некви номера.ще я видим тая работа в събота.

  8. #8
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    Интерсна тема. Ще разкажеш след събота нали?

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Petronii View Post
    Интерсна тема. Ще разкажеш след събота нали?
    Е кво има да разказва че има лош контакт на температурния датчик
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    Мнооо ме кефите. Като енциклопедии сте.

  11. #11
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    сложих си пак стария датчик и засега всичко е ок.

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    сложих си пак стария датчик и засега всичко е ок.
    Щеше да е достатъчно да включиш и изключиш буксата и пак засега щеше да е ок
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Щеше да е достатъчно да включиш и изключиш буксата и пак засега щеше да е ок
    как би помогнало това?бобо ,този път вече ме уби.можеше и по-рано да кажеш за този вариант.

  14. #14
    Rosso Corse Wolfy's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София / Дупница
    Age
    38
    Posts
    247

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    как би помогнало това?бобо ,този път вече ме уби.можеше и по-рано да кажеш за този вариант.
    Според Бобо, проблемът ти е в буксата, а не в датчика... Спомням си на V6-ка - имаше проблем с буксата на бобината и предишният собственик си беше купил нова бобина за ХХХлв. - представям си изражението на лицето му, когато колата му е изгаснала и с новата бобина... Хубаво е да се върви от елементарните и евтини действия, към по-сложните и скъпи - не винаги положението е толкова зле, колкото изглежда... Това, че караме Алфи, не означава, че при всеки проблем трябва да даваме по половин заплата за отстраняването му...
    Да се върна на темата - радвам се, че положението при теб "засега е ок" - дано да нямаш повече ядове с бялата стрела
    Бивши: 155 2.5 V6, 156 2.4 JTD 150, 166 FL 2.0 CF3
    Настоящи: 155 2.0 8V - първата любов + 155 2.0 16V донор + 155 2.5 V6
    Thank you, VFTI, thank you!

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Wolfy View Post
    Според Бобо, проблемът ти е в буксата, а не в датчика... Спомням си на V6-ка - имаше проблем с буксата на бобината и предишният собственик си беше купил нова бобина за ХХХлв. - представям си изражението на лицето му, когато колата му е изгаснала и с новата бобина... Хубаво е да се върви от елементарните и евтини действия, към по-сложните и скъпи - не винаги положението е толкова зле, колкото изглежда... Това, че караме Алфи, не означава, че при всеки проблем трябва да даваме по половин заплата за отстраняването му...
    Да се върна на темата - радвам се, че положението при теб "засега е ок" - дано да нямаш повече ядове с бялата стрела
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •