Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Компресор климатик,шайба..

  1. #1

    Default Компресор климатик,шайба..

    Колеги,шайбата на компресора на климатика...тази която се върти от ремъка,вътре в нея има втора шайба коя всъщност играе роля и на съединител.
    Въпроса ми е:тази втора/вътрешна/шайба само с един болт ли се държи или има и нещо друго?
    За първи път ми се случва да ми падат шайбите да го...Ева.
    На другата напипвам само глава на болт,но дали е само това?
    На Епер като гледам не се ориентирам.
    Благодаря
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #2
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Има болт,лагер и зегерка която фиксира лагера.Лятото като я избивахме, тръгна много леко и после като запецна...добре че не сме от тия с твърдо праволинейното поведение ами по логика я набарахме тази зегерка та не се вкарахме в приключение.Най вероятно тази зегерка при теб е заминала и шайбата е излязла.

  3. #3

    Default

    Мдаааа чудесно...
    Благодаря
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #4
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Като се отвори темата за компресора .. на мен ми е заминало някакво лагерче на съединитела за свободния ход и като изключи компресора вие здраво - въпроса ми е може ли да се сменя , защото нещо ми намекнаха за нов компресор и не ми се дават 300-400лв ??
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Като се отвори темата за компресора .. на мен ми е заминало някакво лагерче на съединитела за свободния ход и като изключи компресора вие здраво - въпроса ми е може ли да се сменя , защото нещо ми намекнаха за нов компресор и не ми се дават 300-400лв ??
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...768#post585768
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  6. #6
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Благодаря
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  7. #7

    Default

    Колеги, понеже на мен ми изпадна външната шайба на комресора на климатика ( Алфа 166 2.4 дизел) и видях, че зъбите на зегерката са изтрити заедно с каналчетата на шайбата, та понеже само шайбата не се продава, а и от сервиз ми казаха, че най вероятно с друга шайба компресора няма да работи добре дори и да намеря...въпроса ми е дали има смисъл да търся само шайбата или направо да се ориентирам към смяна на компресора? До колкото проверих вървят 200-250 лв на старо по моргите. Ако някой скоро е минавал през тази идилия да сподели мнение. Благодаря предварително!

  8. #8

    Default

    Напротив,продава се и само съединителя.Това което ти е изпаднало и на теб.Обаче,знаеш ли си състоянието на твоя компресор?Моята шайба/съединител/падаше няколко пъти въпреки че беше с лепило болта и последния път така и не я намерих на магистралата.Само съединител върви около 150лв.Попитай в по-голям сервиз за автоклиматици ще те насочат ако те нямат.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9

    Default

    Минах през този "филм"...при мен се разтопи и отлепи гумата на съединителя - компресора забрави да включва.
    Втора употреба никой не ще да разколачва комплектите си. Е, почти никой - аз ударих кьоравото с един местен пич който частите ги продава и като семки...зависи дали е на кеф...та случайно открих същия чeшит на DENSO в един захвърлен TDS от Ланча Капа...същите са. И човекът ми позволи да си сваля целия демпфер със съединителя за сумата от 30лв
    Alfa Romeo 166 JTD '99 Progression

  10. #10

    Default

    И ние го правихме тоя филм с баща ми на 166-цата продават се отделно комплекти някъде към 50-60 лв излезе всичко с лагера и бубината, а на шайбите няма какво да им стане.После като го разглобиш има лека настроика така че да не е постоянно зацепен или като включваш климатика да не зацепва така трябва да си направиш разстоянието между двете шайби.
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  11. #11

    Default

    Колеги преди две седмици си отремонтирах климатика, но нямах време да седна да пиша. Ходих в един сервиз специализиран за автоклиматици по препоръка на колега от форума, там намериха шайба на старо, сложиха я и всичко с труда ми излезе 110 лв, шайбата струваше 60, ако някой има подобен проблем мога да му дам телефона на сервиза на лично съобщение да не правя реклама. Принципно всички искат направо да сменят компресора, а и от моргите се правят на ударени и не дават само шайбата. Тези момчета там свършиха чудесна работа и не се занимавах аз да ходя и да търся каквото и да е.

  12. #12

    Default

    Браво!Важното е че сега всичко е наред нали?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #13

    Default

    Да! Благодарности за съдействието! Климатика си работи чудесно, преди ми даваше грешка отвреме навреме на компютъра преди да изпадне шайбата, като продължава да си работи. Сега няма грешки в системата...напролет ще му направя една профилактика със смяна на фреона и филтрите и смятам, че климатичето ще стане супер...

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Telerig View Post
    Да! Благодарности за съдействието! Климатика си работи чудесно, преди ми даваше грешка отвреме навреме на компютъра преди да изпадне шайбата, като продължава да си работи. Сега няма грешки в системата...напролет ще му направя една профилактика със смяна на фреона и филтрите и смятам, че климатичето ще стане супер...
    Това с грешките може и да няма връзка с проблема със шайбата а да е просто съвпадение. И при мен отвреме навреме дава грешка и продължава да работи. А не съм усетил проблеми със шайбата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    При мен ми се е случвало да ми даде грешка и в студено време когато компресора не работи, най вероятно нещо в клапите и тяхното задвижване е някъде проблема
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •