Results 1 to 12 of 12

Thread: Глухо хлопане в предницата

  1. #1

    Default Глухо хлопане в предницата

    Здравейте колеги,благодаря на всички за досегашните съвети,много ми помогнахте и ми спестихте доста лутане.Сега съм изправен пред нова загадка-от известно време насам,при минаване през неравности,от предницата се чува едно глухо хлопане(тропане),веднага заведох красавицата при дългогодишният ми майстор и приятел,прегледахме всичко основно,намерихме слабостите-двата предни тампона на долните носачи,веднага ги сменихме и.......хлопането остана.Познати ми казват,че може да е от пружините,с най–ниските,червени съм,други ми викат-хлопали корите,а иначе всички болтове са здрави,цялото окачване прегледахме няколко пъти-няма проблем,при смяната на тампоните,знаете-разкачват се доста неща,пак всичко проверихме и огледахме но продължава да си хлопа глухо при минаване през дупка,неравност.Дайте съвет-какво може да е?И пак Ви благодаря предварително!
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  2. #2
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by vnimavai View Post
    Здравейте колеги,благодаря на всички за досегашните съвети,много ми помогнахте и ми спестихте доста лутане.Сега съм изправен пред нова загадка-от известно време насам,при минаване през неравности,от предницата се чува едно глухо хлопане(тропане),веднага заведох красавицата при дългогодишният ми майстор и приятел,прегледахме всичко основно,намерихме слабостите-двата предни тампона на долните носачи,веднага ги сменихме и.......хлопането остана.Познати ми казват,че може да е от пружините,с най–ниските,червени съм,други ми викат-хлопали корите,а иначе всички болтове са здрави,цялото окачване прегледахме няколко пъти-няма проблем,при смяната на тампоните,знаете-разкачват се доста неща,пак всичко проверихме и огледахме но продължава да си хлопа глухо при минаване през дупка,неравност.Дайте съвет-какво може да е?И пак Ви благодаря предварително!
    Тампони на стаб. щанга?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  3. #3

    Default

    Благодаря колега,ще го проверим пак,ако има някой още предположения да пише.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Биалети? Проверяват се лесно. Вдига се колелото на крик и с една шанга отгоре на носача се напъва стабилизиращата щанга лекичко на горе. Ако има луфт се чува едно притъпено пласмасово почукване.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default

    Колега и намене така ми лопа и на пълен десен се чува утре ще я водя на майстор да ми смени цялата предница и мисля че ще се оправи,ти така както си пчнал да сменяш едно по едно накрая докато разбереш проблема ще си смениш цялата предница.Съвета ми е да направиш като мен сменяи всичко после я води на реглаж и си я карай със здраве и ще знаеш че поне 2-3год.по предницата няма да пипаш нищто.

  6. #6
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by bodolei View Post
    и ще знаеш че поне 2-3год.по предницата няма да пипаш нищто.
    Я пак ? Тая кола е много тежка отпред със не чак дотам здраво окачване , че да издържи толкова време Зависи и от карането , но като се има впредвид , че идва зима , сняг , локви и кратерите по улиците стават невидими Нищо не е сигурно , може и за 2-3 месеца да изтропа някой носач
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  7. #7
    Never give up kartell's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by bodolei View Post
    Съвета ми е да направиш като мен сменяи всичко после я води на реглаж и си я карай със здраве и ще знаеш че поне 2-3год.по предницата няма да пипаш нищто.
    В някоя друга държава, с нормални пътища може да изкара и 10 години, но в БГ - нищо не се знае
    FIAT Punto 1,9 JTD
    EX Alfa 166 2.0TS 155hp with 18'' RIM

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Такова глухо хлопане при мен се оказаха тампони на горните носачи... Много неприятно е сменянето
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  9. #9
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    ...Тая кола е много тежка отпред със не чак дотам здраво окачване , че да издържи толкова време...
    Емо, точно тая кола е с достатъчно здраво окачване, а 2-3 години не са чак "толкова време".

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    ...Нищо не е сигурно , може и за 2-3 месеца да изтропа някой носач
    С носачите от под 200 лв е така, ама има и читави. Недей да плашиш хората, проблемите с предницата са по 3 причини:

    1. Колите са 2-ра ръка и вече са минали поне толкова километри, колкото е животът на някои елементи по окачването, а гумените елементи за 10-тина години са сдали багажа;

    2. Лошите пътища в БГ са катализатор за проявата на вече започналите проблеми по т.1;

    3. Калпави части.

    Как да се справим с проблемите:

    1. Още като купуваме колата, независимо от марката и модела , стига да е над 100 хил.км и/или над 5 г., психически и финансово се подготвяме да посрещнем ефекта от т.1 и т.2 от причините;

    2. Като дойде моментът, слагаме читави части при читав майстор.

    Колегата е напълно прав за срока от поне 2-3 години. Ако навърташ 30 хил. км годишно, за 3 г. прави 90 хил. и вече отиваш в по-рискова зона. Ако въртиш по 50 хил. км годишно постигаш същото за 2 г. Но ако правиш по 10-15 хил. годишно, поне 5 г. си напълно ОК.

    Ако паднеш в някой трап, няма спасение, ако ще преди 5 мин. да си излязъл от магазина с чисто нова кола, пак независимо от марката и модела, но все пак обсъждаме нормалната експлоатация.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  10. #10
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Коки , за последното мнение си не прав , а много , ама много прав !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  11. #11

    Default

    Благодаря на всички,оказаха се тампони на реактивната щанга,трябва предницата да се вдигне във въздуха и при определено положение се усеща луфта.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  12. #12
    heartbeat: 166 kbps kpmaster's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    178

    Default

    и при мен имаше такова тропане отпред, с разликата, че като си по инерция или на скорост до към 60 км/ч се чуваше доста ясно - оказа се горен носач... след смяната заспа...
    Возя се с 159 1.9 JTDm 150
    Първата алфа любов: 166 2.4 JTD '99 - EX

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •