Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 108

Thread: Алфа 147 или Ауди A3

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    22

    Default Алфа 147 или Ауди A3

    Вечната борба в този клас...
    Дали съм заблуден да искам 147 какво да правя да предпочета здравината на а3 или да скоча в дивото с 147.
    Занм че сигурно има поне 10 теми по този въпрос, това ми е пределно ясно и доста от тях изчетох, но повече от 70 % бяга гаргара и нищо конкретно не се казваше ... а и бяха доста старички от порядъка на 1 година.
    Та въпроса ми е следния искам да си купя 147 като година екстри и цена ми допада ... но какво ще правим после ... у мое село (форума на ауди) ме плашат с космически цени за поддръжка, чупела се била на 100 километра, горяла като за световно и окачването било консуматив ... свещите се сменяли на всяко зареждане на резервоара и били 500 лева и т.н. и т.н. От написаното по горе нещата са преувеличени, но в общи линии ви е ясно за какво говоря ...

    Питах "Аудитата" казаха ми че А3 ми траа на мене ... тва 147 било много скъп автомобил и за 2 години ставал на гроб

    Иначе това към което съм се насочил е 1.6 ТС ... 2 вратички, кожа, борд ... кво ми трябва повече

    mod edit:Колеги моля Ви слагайте адекватни заглавия на темите. Ще бъдем принудени да ги трием в противен случай. Благодаря!
    user edit:Извинявам се ... мислех че е достатъчно заглавието, все пак целя полемика и приятелски спор с цел достигане до извода и затвърждаването на това че алфа е достъпна кола, която може да се кара от обикновен човек
    Last edited by mihailradoslavov; 03-11-2009 at 19:31.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by mihailradoslavov View Post
    да предпочета здравината на а3
    Добре дошъл.
    Това от опит ли го казваш ??? Предполагам щом четеш у форум Ауди си наясно с потдръжката на А3, а тук ако се поразровиш ще разбереш, че 147 даже и не е по скъпа за потдръжка, за сметка на това е по хубава, и като себестойност (цена спрямо А3 същатата година ) е толкова ниска, че какъвто и ремонт да се наложи да правиш пак не можеш се набуташ както за А3. А това за здравината на Ауди много ме кефи, особенно за 2.5 печките.

  3. #3
    Запален алфист saint78's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Usa
    Posts
    187

    Default

    Добре си се насочил колега.каквато и да е 147-цата ще ти достави абсолютно удоволствие.аудитата да си гледат техните части бих казал.има си части и части.от прочетенето почти нищо не е така.аз моята не бих я сменил за ауди посмъртно.тихото купе дори и при 160км.мога да твърдя,че малко коли от нашия клас го имат.комфорта,който доставя,удоволствието от шофиране на дълъг път,динамиката на самия двигател не може да се сравни с никое ауди,а и с много други марки бих казал.който плюе по Алфа,значи не разбира от коли бих казал,но всичко е въпрос на разбиране и предпочитание.частите не са толкова скъпи,както навсякъде се твърди а и не се сменят толкова често,колкото се твърди.така,че смело напред и да купуваш Алфа.Според мен няма да сгрешиш.

  4. #4

    Default

    Ох мислих да влизам в "джаза" с некви големи романи и цитати на технически данни,но се отказах...Имам ауди А3(по точно имах),карал съм 147,карам 156(в момента).Не взимай А3 заклевам те!Не прави тази грешка да си купиш модерен голф.Взимай 147-цата без да се замисляш.

  5. #5
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    първо не си упоменал от къде си?
    второ, което много ме разсмя е глупостта, че свещите се сменяли на всяко пълнене на резервоара
    имам едно аверче с А3 и по нищо не може да се каже че е нещо повече от 147
    залагам твърдо с две ръце на 147-цата, дори тези преди фейслифта ми допадат повече от колкото по-новите
    успех с избора

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    22

    Default

    Не казвам от опит за здавината на А3, казвам го от това което чета Иначе аз в момента карам Б4, но просто искам да го сменя с нещо по-ново, а от това което виждам, 147 е страхотна кола и на мен много ми допада ... място за сравнение като интериор и външен вид м/у А3 и 147 няма ... 147 бие по всички параграфи ... това го казвам като човек който е активен спрямо сектата на ауди и принципно съм доста заклет
    Що се отнася единственото което ме плаши са приказките на хората ... и за окачването, че било супер калпаво и че така скърцало , че даже и намиране няма ... мястото на скърцането .
    Плашат ме с цени на свещи ... здраво ... сега ще нахвърлям няколко поста които получих :

    Нямаш опит, не си наясно и се опитваш да спориш...Вземи си една Алфа и пак пиши...понеже не само цената е важна , а и колко често дефектират тези части. А майсторите колко обичат да се занимават с Талянски гробове... Едно нещо им се признава обаче-дизайна ...
    2.0 твин спарк мотора, ако се кара на макс. обороти за няколко минути и излизат биелите през блога това сериозно!

    В алфа форума има не малко случай описани със снимки, на високи обороти обеднява и в след това става мазало.

    Добре 300лв. за свещи как ти звучат, не че би ме спряло да си купя дадена кола де.
    Лично на мен 2рия по ми допада хахахахаха ...
    Това са само 2 ... да не вадя повече, че ще почнете да падате от столовете сигурно.Аз сериозно съм си харесал 147 и съм навит ... красиво е ... а и екстрите са прилични

    А иначе съм от Ловеч ...

    ПП. и съм наясно с това че А3 = ГуоуФ 4 , който изобщо ме ми допада ...
    Last edited by mihailradoslavov; 03-11-2009 at 19:28.

  7. #7
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    Quote Originally Posted by mihailradoslavov View Post
    Не казвам от опит за здавината на А3, казвам го от това което чета Иначе аз в момента карам Б4, но просто искам да го сменя с нещо по-ново, а от това което виждам, 147 е страхотна кола и на мен много ми допада ... място за сравнение като интериор и външен вид м/у А3 и 147 няма ... 147 бие по всички параграфи ... това го казвам като човек който е активен спрямо сектата на ауди и принципно съм доста заклет
    Що се отнася единственото което ме плаши са приказките на хората ... и за окачването, че било супер калпаво и че така скърцало , че даже и намиране няма ... мястото на скърцането .
    Плашат ме с цени на свещи ... здраво ... сега ще нахвърлям няколко поста които получих :





    Лично на мен 2рия по ми допада хахахахаха ...
    Това са само 2 ... да не вадя повече, че ще почнете да падате от столовете сигурно.Аз сериозно съм си харесал 147 и съм навит ... красиво е ... а и екстрите са прилични

    А иначе съм от Ловеч ...

    ПП. и съм наясно с това че А3 = ГуоуФ 4 , който изобщо ме ми допада ...
    ако аз бих избирал нова кола и имам Б4 а се заглеждам по А3, бих предпочел да си остана с Б4-ката, старите аудита са по-качествени, но ако си решил да преминеш към 147-цата на Алфа, то не слушай феновете на Ауди, защото нищо реално няма да научиш, а само измислици, а дори и завист което е типично за българина
    първата ми Алфа 146-цата, беше първата 146-ца в Поморие, гледаха я двузначно - едни я плюеха, други я харесваха, но плюещите бяха повече, въпреки всичко аз си я харесвах, не ми пукаше за хорския консерватизъм

  8. #8

    Default

    Пич, най-ме радват такива като у вашия форум. Най мразим да карам конфекция . Взимай Ауди-то, там поне като се чупи ще те е срам да казваш, като знаеш колко си изръсил.
    Last edited by Доко; 03-11-2009 at 19:42.

  9. #9
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Ако се престрашиш да си вземеш 147, просто си я купи ДИЗЕЛОВА и няма "да сменяш свещи с всяко пълнене на резервоара", няма да ти "излиза биелата през блока" и всичките ти авери с А3 ще ти дишат праха Колкото до окачването на Ауди, доколкото знам А4-ката е доста проблемен модел, но никой от вашата секта не казва нищо по този въпрос, а само мълчите като партизани За безумието помпа-дюза също се правите на ощипани
    Така че, не слушай разни бетонни глави, вземи си 147-цата, пък нека онези ти завиждат
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    22

    Default

    не ме нападайте ... аз съм на крачка да стана от ваще
    нищо против нямам ауди (карам такова), но А4 има калпаво окачване, това го знам и без да си го признава някой ... 100 лева е носача, а са 10 !!!!
    А3 е по-различен голф 4 на външен вид ...
    аз не ги слушам, даже леко се смея на ревностната защита и отричането на всичко чуждо
    Та ... ако може да почерпя малко знание например за това как бензинките понасят газ примерно ... какво да гледам като купувам, къде да гледам и т.н.

  11. #11
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    Quote Originally Posted by mihailradoslavov View Post
    Не казвам от опит за здавината на А3, казвам го от това което чета Иначе аз в момента карам Б4, но просто искам да го сменя с нещо по-ново, а от това което виждам, 147 е страхотна кола и на мен много ми допада ... място за сравнение като интериор и външен вид м/у А3 и 147 няма ... 147 бие по всички параграфи ... това го казвам като човек който е активен спрямо сектата на ауди и принципно съм доста заклет
    Що се отнася единственото което ме плаши са приказките на хората ... и за окачването, че било супер калпаво и че така скърцало , че даже и намиране няма ... мястото на скърцането .
    Плашат ме с цени на свещи ... здраво ... сега ще нахвърлям няколко поста които получих :





    Лично на мен 2рия по ми допада хахахахаха ...
    Това са само 2 ... да не вадя повече, че ще почнете да падате от столовете сигурно.Аз сериозно съм си харесал 147 и съм навит ... красиво е ... а и екстрите са прилични

    А иначе съм от Ловеч ...

    ПП. и съм наясно с това че А3 = ГуоуФ 4 , който изобщо ме ми допада ...
    приятелю не мога да те нарека колега, като си вземеш 147-ца ще станеш и ти алфист колега, но сега открих решението на темата ти:
    Плевен ти е на 35 км, хващаш се някоя неделя и отиваш лично на някоя от срещите им там
    ето ти и линка http://clubalfaromeo.com/forum/showt...12692&page=128
    като отидеш там и поговориш с колегите, като се прибереш в Ловеч спокойно размисли и си реши, тука никой няма да ти каже нещо негативно за алфите, и не забравяй че всичко си е и до късмет

  12. #12
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by mihailradoslavov View Post
    не ме нападайте ... аз съм на крачка да стана от ваще
    нищо против нямам ауди (карам такова), но А4 има калпаво окачване, това го знам и без да си го признава някой ... 100 лева е носача, а са 10 !!!!
    А3 е по-различен голф 4 на външен вид ...
    аз не ги слушам, даже леко се смея на ревностната защита и отричането на всичко чуждо
    Та ... ако може да почерпя малко знание например за това как бензинките понасят газ примерно ... какво да гледам като купувам, къде да гледам и т.н.
    Отново ще те посъветвам да не си купуваш Туин Спарк варианта на 147, а да се насочиш към дизеловата моторизация. Почети из форума и ще разбереш защо
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #13
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    "2.0 твин спарк мотора, ако се кара на макс. обороти за няколко минути и излизат биелите през блога това сериозно!

    В алфа форума има не малко случай описани със снимки, на високи обороти обеднява и в след това става мазало.

    Добре 300лв. за свещи как ти звучат, не че би ме спряло да си купя дадена кола де. "

    точно в този пост 100% от думите са истина - ако се разровиш малко в по старите теми ще намериш такива примери- но и тва си има решение - просто не караш на магистрала с 200 а по кротко или се чипосваш и си пееш ... за свещите айде не 300 ама са 200 но пък карат 100 000км..
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    22

    Default

    аз това за късмета го знам ...
    но срам ме е да ходя лично и да ангажирам някой с моите проблеми, в край на сметка хората там са се събрали да се видят да пият по кафе или по бира ... аз да се изтърся като първия селяк там и да почна да ги питам ...
    тук не че не правя същото за което се извинявам, но поне тук човек влиза да се разтовари

  15. #15

    Default

    Лошото е че това което са казали в ауди форума всички го говорят защото така били чували ,и аз като я взимах моята 156 2,0 тс имах упасения породени от такива глупости но вече повече от година не съм пипнал нищо по нея разхода и е ~ 8л извънградско а е 155кс ,частите и са по евтини от едно бмв 3 но пък за сметка на това върви повече от него ,Дизайна на 147 е най добрия в този клас /Анджелина Джоли на колела /
    Last edited by plamen petkov; 03-11-2009 at 20:10.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •