Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 108

Thread: Алфа 147 или Ауди A3

  1. #76
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    22

    Default

    нямам гараж ... може и да се смеете, ма тоя дизел на -15 зимно време дали ще пали ...
    и гледам се цени на 147 и 156 ... защо на 156 цената е по-надолу ? смисъл не са ли идентични коли ? или съм в грешка нещо .

  2. #77
    Запален алфист sheim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    moon.....
    Age
    42
    Posts
    138

    Default

    колега има тук там някои от Ловеч даи да се разбереме и ще те развозим с колегата Кrasy K
    Mercedes C 200 compressor

  3. #78
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by mihailradoslavov View Post
    нямам гараж ... може и да се смеете, ма тоя дизел на -15 зимно време дали ще пали ...
    и гледам се цени на 147 и 156 ... защо на 156 цената е по-надолу ? смисъл не са ли идентични коли ? или съм в грешка нещо .
    Аз също нямам гараж, но си пали безпроблемно вече 2 зими и на по-ниска от тези -15 градуса. Просто 156 е по-стара като дата на излизане на модела и не се произвежда вече, за разлика от 147, но на практика са един и същ автомобил в две коруби. Важното е да си намериш читава кола, пък била тя 147 или 156 все тая. Както и да е, за 5000 лева няма да стане да си намериш хубава кола, това ги запомни
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  4. #79
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    баце вземай Аудито
    тия Алфи не са за всеки
    пък и вече много станаха по улиците
    всичко мина на италиански возила
    ... с Аудито ще се отличаваш
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #80
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    22

    Default

    хахах да бе да ... аз за това има 2-3 алфи в Ловеч и всичките съм ги виждал и ги знам ( хората дето ги карат не ги познавам, но колите са ми направили впечатление). А3 и А4 ... с лопата да ги ринеш, а такова като моито Б4 ... вече и хората по село подкараха. Не че колата е определяща за това какъв си - напротив, аз ако не продам мойта тука до един месец ще си остана с нея в край на сметка 2 коли не ми трябват ...
    Но просто новото си е ново, а италианците ... са направили хубави коли ...

  6. #81

    Default

    ... с Аудито ще се отличаваш
    т.е. няма да се забелязва

    На мен пък, много ми харесват б4-ките. На колегата в интерес на истината изглежда мноого добре на външно и на снимки...
    Аз лично не бих я продал...

  7. #82
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Както и да е, за 5000 лева няма да стане да си намериш хубава кола, това ги запомни
    много вярно!

    относно разликата 147-156... ако можеш да преглътнеш интериора на 156 - това е твойта кола. аз лично не мога да понасям дупката между оборотомера и тва за скороста, а и скоростният лост е леко като щека и затова си взех 147ца

    гледам колегите пишат за бензиновите двигатели. еми аз имам и 1.6(120кс) и 2.0(150кс). разлика във вървежа има и то голяма(зависи с какви гуми си), но и в разхода 2.0 ми гори по-малко от 1.6!

    ако решиш да взимаш красива и поддържана 147ца с топ екстри като Кожен салон с подгрев на предните седалки, ел стъкла, ел огледала с подгрев, двузонов климатроник, Фабрично стерео "BOSE" = перфектно озвучаване, Автопилот, мултиволан, подлакатник и шибидах ми пиши
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

  8. #83
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Иха искарахте twin spark родилка пак казвам повече от година нищо не съм пипнал от както я имам нито масло нито ремъци ,2,0тс върви много повече от дизела ,без чип бие бмв 320 ,не знам от къде ги измислихте тези неща изскачали им биелите леле леле
    имаше една анкета във форума кой с какъв мотор е,по-голямата част от форумджиите бяхме със бензинови.можеш сам да си направиш изводи и като казвам по-голямата част имам предвид не някаква малка разлика а доста голяма,можеби двойно повече/не се сещам точно какви бяха цифрите/ та нормално е от толкова много бензинови каруци една две да се укотят/аз лично съм срещал не повече от 3 теми със "родили" туин спаркове.Този спор бензин-дизел никога няма да бъде разрешен по простата причина,че всеки има различни предпочитания,нужди и възможности.
    Аз лично бих направил следното: продавам б4-ката взимам някой приятел и хуквам по автокъщите да търся кола,избираш си няколко коли с различни мотори и според тяхното състояние решаваш коя е за теб,апък каквото съдбата ти е отредила.Според мен външния вид на колата може да говори много за това дали е била поддържана,но всичко си е до късмет.
    И аз ще ти го кажа или дизел или 2.0 бензин другите не ги поглеждай даже 1.6 ще го напъваш повече за да върви и така шансовете за преждевременно раждане е по голям,ти сам каза че не си привържаник на високите скорости такаче няма за какво да се притесняваш.
    Лично аз си карам колата рядко/2-3 пъти седмично/,но като я карам го правя като за последно и засега нямам оплакване/вече 3-та година/
    поздрави
    Last edited by zimin; 05-11-2009 at 18:18.

  9. #84

    Default

    Някои хора се учудиха че не съм пипал нищо но е вярно вече 1год 1 мес не я карам много но според мен без проблем може да изкара още толкова маслото е паднало с не повече от 1 мм и от лява страна се чува леко скърцане това е всичко може сами да си направите извод каква /родилка/е 2,0 тс тази кола ми скри топката очаквах много проблеми /нали това само разправят разбирачите/ за нея не съм дал и 1 ст ФАКТ

  10. #85
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Някои хора се учудиха че не съм пипал нищо но е вярно вече 1год 1 мес не я карам много но според мен без проблем може да изкара още толкова маслото е паднало с не повече от 1 мм и от лява страна се чува леко скърцане това е всичко може сами да си направите извод каква /родилка/е 2,0 тс тази кола ми скри топката очаквах много проблеми /нали това само разправят разбирачите/ за нея не съм дал и 1 ст ФАКТ
    А колко км си минал?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #86
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    22

    Default

    Има хора дето Господ ги пази ...
    Днеска един колега в работата кара пасат 2 (2.0/115HP) и ми вика трябва ли да сменям ангренажа, че откакто я карам тая кола не съм го пипал ... аз като погледнах мъка ми стана на какво прилича двигатея ... а 2.0 събират дюзи ... и си ебало майката после ... казах му, казах му че и по евтини чаркалаци ще му намеря и отговора беше - Аз 40 000 км карам така ти сега ще ме плашиш, че ще се счупи ... и запали и си замина ...
    Има хора които просто са си родени с късмет и това е ...

  12. #87

    Default

    Quote Originally Posted by mihailradoslavov View Post
    Има хора които просто са си родени с късмет и това е ...
    Другите имат глави на раменете си .....
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  13. #88
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by mihailradoslavov View Post
    Има хора които просто са си родени с късмет и това е ...
    Късметът е като птичето - идва и отлита
    Не се притеснявай за твоя колега, хората в сервизите и те деца хранят

  14. #89
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    То има един лаф - таман научих магарето да не яде и то умря.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #90
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    147 e правилния избор А в 1.6 аз лично не виждам нищо лошоЧеее човек като си вземе 2.0 и постоянно му мачка педала и му се радва, а като си вземеш 1.6 то самия той те предразполаг към малко, повтарям малко по-спокойно каране..(все пак е алфа... спокойно няма), ама човек по-лесно се ограничава...Мен ме е яд че не си взех 1.6...щях много пари да си спестя....Ама кеф...цена...кеф...цена...

    А за цени от 5000лв. изобщо не си помисляй...Щом е нов внос един колега по-горе изброи някои задължителни неща, които ще се сменят...освен ако не си многооо голям късметлия...


    А моя личен съвет е да търсиш 147 на някой колега от форума! Ще видиш и реалните цени и смените...

    Ето и една конкретна оферта, за една наистина глезена и обгрижвана 147ца вианги с най-добрите части, консумативи и т.н. Цената е на последната страница...май...ако греша нека Светлинчо ме поправи
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37870

    КОгато човек си вземе читава Алфа ромео и е част от този форум, то той не мисли за сервизи и прочие
    Успех
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •