Results 1 to 7 of 7

Thread: Бензинови дюзи

  1. #1

    Default Бензинови дюзи

    Колеги,често се случва преди започване на зимния сезон да се сетим че колата ни е имала и бензинова система,даже някой иска да си е направи да работи на бензин както едно време.Тогава и идват проблеми за повечето съфорумци.Ще споделя личния си опит,от близо 1.5 години Темпрата я карам и паля само на газ.Резервоара е свален с надеждата като си намеря помпа за по-бързо.Помпа си намерих скоро след това обаче така и не се наканих да я монтирам.Наканих се най-сетне и почнах ама здравата да се ядосвам.Първо помпата която взех е втора употреба от катастрофирала кола,проверих я че работи и я потопих в бензин.Сега година по късно помпата не тръгна.Принудих се дая разглобя и зглобя на ново зада тръгне.Монтирах я и веднага нов проблем колата неще на бензин въпреки изправната помпа и налягане в рейката.Разбирасе дюзи са запушени.Тук е мястото да кажа че напомощ се притече ХИТ-КО и неговите момчета.Занесох му дюзите,между другото много имат ултразвукови вани но никой няма стенд за изпитване на дюзи какъвто има ХИТ-КО.И така вече имам нова помпа и нови дюзи ,появи се проблем при монтажа на дюзите протекоха от уплътненията,смених ги с нови.Колата заработи перфекно и тъкмо си мислех че вече се свърши с мъките и се почна едно неравномерно прихълцване на около 5-10 секунди веднъж(говоря за празен ход на мотора).
    Съответно на газ този проблем го няма и се започна едно умуване защо и откъде е проблема.До отговора стигнах малко случайно и в същото време беше въпрос на време.Първо си проверих свещите имам си тестер едната нещо неми допадна
    и за това ги смених всичките ,но проблема остана.Закачих я на Визата-всичко си е наред нама грешки.Няма да ви мъча повече оказа се че има пукната мембрана на регулатора на бензина,на същия на който му правех замерване и корекция на работата.През вакумния маркуч който управлява регулатора постъпва бензин в смукателния колектор и от там в следствие на нерегламентираното преобогатяване на сместа се получават тези претрисания.Първото което направих е да променя захранването на релето на горивната помпа,т.с да я управлявам от ключа на АГУ-то,защото ако се върти помпата ще ми вкарва бензин докато работи на газ.Сега съм на тема търсене на регулатор нещо втора употреба и на изгодна цена.
    Поздрави и дано съм бил полезен с патилата си и на други колеги!!!

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Колега, похвално е ,че искаш да си полезен ,но тази тема не е за тук. Единственото което я свързва с газовите уредби е пробитата мембрана на клапана за налягане в бенз. рейка. Общо взето си обединил три раздела- Общ технически, Газови уредби и Купувам. Преди малко я прочетох във Фиат -форума и може би там си и е мястото. Ще я оставя три дни заради клапана.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Прав си , но пък от друга страна гореописаните проблеми са причинени от постоянно каране на газ, така че информацията определено е полезна за потребителите в раздела.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Колега, похвално е ,че искаш да си полезен ,но тази тема не е за тук. Единственото което я свързва с газовите уредби е пробитата мембрана на клапана за налягане в бенз. рейка. Общо взето си обединил три раздела- Общ технически, Газови уредби и Купувам. Преди малко я прочетох във Фиат -форума и може би там си и е мястото. Ще я оставя три дни заради клапана.
    Както прецените колега,аз колите ги деля на италиански,и всички останали.Същото съм го писал и в Ланча форума по същата причина.Ако има и най-малкия шанс някои да е почерпил от опита ще съм безкрайно доволен.
    Поздрави!!!

  5. #5
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Прав си , но пък от друга страна гореописаните проблеми са причинени от постоянно каране на газ, така че информацията определено е полезна за потребителите в раздела.
    Щом казваш - така да бъде. Според мен проблемите са създадени от немарливото отношение , не навременните мерки за отстраняване на проблема/ите/ и не на последно място забравянето на факта , че газта е допълнително , а не основно гориво.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    По мои впечатления последици за дюзите има дори когато всяко палене е на бензин. Затова в горивото слагам добавка на Техасо, на едната диагностика показа адски бедна смес на бензин и перфектна на газ. На тая добавка пише на всеки 15000км, т.е. сложил съм 2 тази година. Малко е набутка, но поне не гледам всяка сутрин трагедии докато обърне на газ. Като ще е двугоривен автомобил да си върви и на 2-те перфектно.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Аз проблеми с дюзи нямам и не слагам никакви добавки. Както работи на газ, така и на бензин. Само че бензина който ползвам е 100 октанов (до колкото знам той има някакви добавки) и от време на време си карам малко и на бензин именно с цел малко и бензиновите дюзи да се размърдат
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •