Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 74

Thread: Обезвъздушаване спирачки на 156

  1. #31
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Те не са са се напаснали още задните накладки с дискове. Още не са се полирали. Предните са готови, но задните не. Аз рядко карам и по-малко километри минавам и като излизам да карам примерно удрям един зъб на ръчната и карам 100-тина метра така, пускам я, след малко пак я двигам ама то иска километри. То пък и ги пазя да не ги прегрея... нека минат няколко дни още и ще обезвъздуша пак. Защото още в самото начало педава потъваше доста повече. Сега доста по-малко... в събота ще пусна по-малко течност пак.
    Ненапаснати накладки-оставете тия простотии.Това не може да е основателна причина.Странника каза нещо за обезвъздушаването,чрез развиване и оставяне на самотек да се обезвъзушат.Тая система не е много приложима,защото винаги има проблеми с гумичките.Приложима е само,когато системата е напълно изправна и е брилянтна.С това отговарям на обвиненията за гумичките и простотиите,а това е сериозно.Надуят ли се гумичките,те запушват отворите на цилиндъра за казанчето.Така,че Странника ви каза добре нещата.Понякога бърза и дрънка глупости,но е прав.Всички го правим!Ако не се обезвъздушават на самотек,има един лек.Макар и временен.Слагаме една помпа ,горе на казанчето и подаваме налягане.Идеята е течността да преодолее запушването от разложената гумичка.Някой го беше казал и преди,мисля Хтрим,но и аз съм го използвал и действа.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #32
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Освен това ясно е казано, че проблема не се е появил сега. Не разбирам защо четете едностранно понякога.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Системата се обезвъздушава сама много лесно даже. Не капе, а тече направо като развия пробката от апарата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Е сега де, глупости не съм дрънкал. Във виртуалното понякога нещата се разбират погрешно, понякога четящия недоусмисля и т.н. Не ми пука, че ме обиждате понякога - аз съм над тия неща. Важното е Алфите да вървят и да има по-малко проблеми.
    А колкото за ненапаснатите накладки - това има значение при високи скорости и рязко спиране. Обикновено казват все пак първите 500км. карайте по-внимателно. М/у другото аз като си сменя накладките излизам на правата, газ, спирачка до дупка та да поускоря процеса

  5. #35
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Е сега де, глупости не съм дрънкал. Във виртуалното понякога нещата се разбират погрешно, понякога четящия недоусмисля и т.н. Не ми пука, че ме обиждате понякога - аз съм над тия неща. Важното е Алфите да вървят и да има по-малко проблеми.
    А колкото за ненапаснатите накладки - това има значение при високи скорости и рязко спиране. Обикновено казват все пак първите 500км. карайте по-внимателно. М/у другото аз като си сменя накладките излизам на правата, газ, спирачка до дупка та да поускоря процеса
    Дрънкаш и аз дрънкам.За някои!Но напоследък пишеш по четивно.Радвам се,защото четеш много,но напоследък и го обосноваваш добре и няма как да се заяда с тебе.Разбрал си,че едно е да ми го напищещ на мене или Хтрим или Лисан и съвсем друго,на нашего брата,дето се чуди от каво му се ебава кочината.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #36
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не може само с четене брато. Майстор с четене само не се става. Трябва си и практика. Практиката прави майстора. не учебника. Разбира се, че понякога ще казва и вярни неща. Просто го е прочел така и го казвам по случайност когато трябва. Но на много места твоя странник говори несигурни неща или пълни глупости.

    Нищо лично, но това съм забелязал аз и такова ми е мнението за него.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #37
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Прав си,но аз винаги съм бил на приципа,че не трябва да изхвърляме цялата ябълка,само защото е гнила от едната страна.Срангер,чете много и има познания.Увазжавам това.Пише и простотии,като мене,но има и брилянтни постове.Строго погледнато,отдавна да съм го банналЗаяжда и се с мене.Това,обаче няма значение,ако го погледнеш глобално.Другите нишо не пишат и казват: елате в сервиза ни
    абе да се изповръщаш.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тези дискове според вас в правилната посока ли са монтирани?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 01112009546.jpg  
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Според мен посоката е обърната.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  10. #40
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Значи ние 3-ма души се чудихме как да ги монтираме. Другите двама казаха така както са монтирани. И аз на края видях на кутията, че са нарисувани по същия начин на колата която е изобразена там и ги сложихме така. А и в сервиза им има една бегачка дето бяга на рали България и на нея така са монтирани, само че там дисковете са друга марка.

    И никъде в интернет не мога да намеря инфо. Гледам снимки на коли в гугъл и някои са монтирани така, на други са монтирани на обратно... казах на вносителя да пита във вабриката на Стейнхоф как точно е посоката им. Щото на дисквете не пишеше нищо. Кой ляв, кой десен...
    Last edited by oem; 06-11-2009 at 11:06.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #41
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ейййййй вярно съм ги обърнал...

    http://forums.racingbrake.com/showthread.php?t=74
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не може само с четене брато. Майстор с четене само не се става. Трябва си и практика. Практиката прави майстора. не учебника. Разбира се, че понякога ще казва и вярни неща. Просто го е прочел така и го казвам по случайност когато трябва. Но на много места твоя странник говори несигурни неща или пълни глупости.

    Нищо лично, но това съм забелязал аз и такова ми е мнението за него.
    Всеки има право на мнение. Ти също пишеш глупости от време на време нямащи нищо общо със здравите съждения. Лошото е това, че ги пише човек дето разглабя коли и се има за майстор. Но имаш и много истински неща.
    А колкото до моята практика - аз се занимавам само с моите алфи и всичко за което пиша ми е минало през ръцете. Никога не съм писал за карета например, щото не се занимавам с тях
    Също така не преписвам, определено

  13. #43
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Значи да имаш мнение е едно, а да помогнеш адекватно на някого е съвсем друго. Разграничавай ги двете неща малко.

    И незнам къде си го прочел това, но аз ня разглабям коли и не се имам за майстор. Разглабям си само моите коли. И още 4, 5 приателски. Нямам сервиз или подобно и не си изкарвам хляба с това.
    Last edited by oem; 06-11-2009 at 13:22.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Ами аз се стремя да помагам адекватно, но ако оставам неразбран, то явно този човек трябва да се обърне към специалист, защото няма да се справи сам и има опастност да объркат още нещата. А освен това много като описват даден проблем не споменават други особености, имащи отношение към даден проблем (ел инсталациите, например)

  15. #45
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    За обезвъздушаването доколкото знам аз, първо задно дясно, задно ляво, после предно дясно, предно ляво. От най-далечното до най близкото. И аз смених накладки, на 70км са вече, още се напасват.

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •