Results 1 to 10 of 10

Thread: Малко помощ относно Alfa Romeo 145 1,4 боксер

  1. #1

    Default Малко помощ относно Alfa Romeo 145 1,4 боксер

    Здравейте колеги ! От скоро имам един проблем, който се състои в следното - когато колата не е загряла няма никакъф проблем но след като стигне около 50-60 градуса все едно губи цялата си мощност почва да са дави, да угасва, като подам газ реагира след около 1-2 секунди и са чува някакво как да го кажа, нещо като балбукане. Колага има също газова уредба не е ГИ, на нея вари без никакъф проблем. Забелязах че на таблото ми свети постоянно индикатор, които наподобява дюза преди само угасяше но сега постоянно свети. Казаха ми че може да е грешка в компютъра и махнах акумулатора изчаках малко но този индикатор пак си свети постоянно.
    Някои може имал ли е подобен проблем да сподели. Благодаря предварително

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by bass123 View Post
    Здравейте колеги ! От скоро имам един проблем, който се състои в следното - когато колата не е загряла няма никакъф проблем но след като стигне около 50-60 градуса все едно губи цялата си мощност почва да са дави, да угасва, като подам газ реагира след около 1-2 секунди и са чува някакво как да го кажа, нещо като балбукане. Колага има също газова уредба не е ГИ, на нея вари без никакъф проблем. Забелязах че на таблото ми свети постоянно индикатор, които наподобява дюза преди само угасяше но сега постоянно свети. Казаха ми че може да е грешка в компютъра и махнах акумулатора изчаках малко но този индикатор пак си свети постоянно.
    Някои може имал ли е подобен проблем да сподели. Благодаря предварително
    Ланда сонда откачи я и виж без нея как ще е...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3

    Default

    ще пробвам, само че незнам каде се намира

  4. #4
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    На изпускателния колектор се намира.
    Буксата трябва да се пада някъде от дясната страна на двигателя, под съда за спирачна течност.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #5
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Аз, като не знам кое къде е, ходя на сервиз и гледам. Наи-добре ходи на диагностика.

    Щом на гас си работи, значи има нещо по бензиновите истории, или по-точно не се е преебал двигателя.

    Може да е някои датчик дето не мери правилно температурата(щом проблема е като загрее) и от там горивната смес не е подходяща и се дави.

    Това са си моите разсъждения не съм много компетентен, ама това показва
    логиката.

    Дано проблема се разреши бързо и евтино.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  6. #6

    Default

    благодаря за инфото в най-кратък предиод ще го закарам на диагностика стига да намеря някои по подходящ сервиз в Русе

  7. #7
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Колега, вероятно са ти запушени дюзите - щом на газ върви добре според мен проблема може да е само там. Индикацията (лампата, която ти свети) показва точно такъв проблем - писано е по темата, пусни си една търсачка.
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  8. #8

    Default

    колеги, и аз имам подобен проблем, но на мен ми го прави и на газ и на бензин. Понякога така се дави колата, че не може да потегли. Излагам се по светофарите. За да потегли нормално, трябва да съм на поне 2000 оборота. Има и някакво притрисане на двигателя на обороти. Понякога пък доста си тресе. И мощността никаква я няма.
    145 1.3 boxer 96г.

  9. #9
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 22:18.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #10

    Default

    Аз го имах същия проблем но преди около месец се нагърбих и отидох да ми изчистят дюзите и проблема се реши срещу 40 кинта.
    п.п На индикатора на таблото ясно е обособено че нещо не е наред с горивната система....вие както искате го смятайте,дали са кабели ,свещи.....ДЖАНТИ,СТЪКЛА

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •