Page 3 of 23 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 338

Thread: След 3 години ...

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    колега не е чак толкова страшно положението и чак пък 1000 пари едва ли .И няма да я правят в София ,където незнаят цената на парите все пак.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  2. #32
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by staiger View Post
    Здравейте колеги.

    Днес огледах алфата по-обстойно:
    Бушона на халогените е изгорял ,ще проверя кабелите и защо е изгорял.Предния плафон вътре нещо неще да свети а лампата е здрава трябва да проверя бутоните по вратите защото задния свети ама само от дясна задна врата .

    1# ще се сменя масло на хидравликата ,защото е мътно и гадно,

    2# трябва да се смени спирачната течност и да се провери спирачната система , защото спирачки почти няма и незнам как е карана така иначе си варви доста колата пробвах да спра рязко ама нъцки ,няма никой иначе ръчната държи.
    3#въздушния филтър е спортен и трябва да го почистя с някакъв спрей(нямам опит с това чудо)
    4# ще я карам да оправят синхронизатора да не ми ръмжат скоростите (имаше тема за проблема с превключването на скоростите ама не я намирам)
    5# най-гадното трябва да се закърпят нови ламарини отдолу под шофьорското място и на пътника то4но където е мястото за крика даже едното е изкривено , ръждата го е изяла тва ме скофти много.

    Общо взето това е други неща има дребни които не са проблем и ще си ги направя сам,но останах малко разочарован ,защото останах с убеждение че някои неща са сменени ,а май не е съвсем така явно съм много наивен и доверчив ,но лека полека ще се оправи,неискам да ви отегчавам ама ми се скофти настроението днес заради това че трябва да се кърпи отдолу поне не е много де.

    ---------- Post added at 23:59 ---------- Previous post was at 23:58 ----------

    Ще се радвам ако помогнете с някакви съвети и препоръки.
    Благодаря.
    Колеги,

    какви 1000лв ?!! Вие изкарахте колата едва ли не за скрап. Преди по-малко от 300 км! е правен ремонт в Лисан сервиз /т.е гаранция за качество/ за 500лв! - нова водна помпа, ангренажи, ролки/хубави/, свещи/беру/, семеринги и още куп дребни неща. Преди няма и 50 км е сменена чисто нова предна дясна главина с лагер! и таво са само нещата които са сменени най-отскоро.
    Колега steiger - ти сам погледна колата отдолу, видя и халогените, амортисьорчетата на задната врата и всички забележки които си изброил. Не съм крил нищо и ще се убедиш че нещата които иначе биха могли да се скрият /например по двигателя/ просто няма такива /например валове, клапани и т.н)! Всичко изброено в обявата е сменяно с ново /освен изрично нещата които съм описал че са на старо /например оледалото от Крис което взех и мигача в калника/.
    Съединителя отделяше на това мястои когато я взех преди ок 15 хил км. Прозорците /особено десния/ се движеха също бавно. Да, халогените не работят, но ти го знаеше това /просто все нямах време да проверя от какво е/. Да, спирачките са меки - възбожно е или да трябва обезвъдушаване или нова предни накладки /задните са сменени преди 15 хил км, а спирачната помпа преди ок 20 хил/. Педал НЕ изпуска на място - това е сигурно. Спирачната течност е сменяна преди ок. 15 хил когато сменихме задните накладки, жилана ръчната, спирачните цилинърета и гайките на главините).
    Скоростите - да втора ръмжи, просто трябва по-към шофьора да се вкарва лоста (не съм ходил да ги правят - това си болка на 33-те и просто свикнах).
    Обещах ти уплътнението на предния прозорец - просто не мога да го намеря (ако не успея да го намеря мога да ти поръчам от Крис или друг колега такова, но мисля че това не е сериозен проблем като цяло - аз я карах така 2 години и нито е текло нито нищо).

    Просто коментара на колегата да взимаш друга ....нямам думи!
    Last edited by Filinatora; 15-11-2009 at 19:52.
    имаше доскоро Alfa 33 1.7 IЕ '91

  3. #33
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Quote Originally Posted by Filinatora View Post
    Колеги,

    какви 1000лв ?!! Вие изкарахте колата едва ли не за скрап. Преди по-малко от 300 км! е правен ремонт в Лисан сервиз /т.е гаранция за качество/ за 500лв! - нова водна помпа, ангренажи, ролки/хубави/, свещи/беру/, семеринги и още куп дребни неща. Преди няма и 50 км е сменена чисто нова предна дясна главина с лагер! и таво са само нещата които са сменени най-отскоро.
    Колега steiger - ти сам погледна колата отдолу, видя и халогените, амортисьорчетата на задната врата и всички забележки които си изброил. Не съм крил нищо и ще се убедиш че нещата които иначе биха могли да се скрият /например по двигателя/ просто няма такива /например валове, клапани и т.н)! Всичко изброено е сменено с ново /освен изрично нещата които съм описал че са на старо /например оледалото от Крис което взех и мигача в калника/.
    Съединителя отделяше на това мястои когато я взех преди ок 15 хил км. Проорците /особено десния/ се движеха също бавно. Да халогените не работят, но ти го знаеше това /просто все нямах време да проверя от какво е/. Да спирачките са меки - възбожно е или да трябва обезвъдушаване или нова предни накладки /задните са сменени преди 15 хил км, а спирачната помпа преди ок 20 хил/. Педал НЕ изпуска на място - това е сигурно. Спирачната течност е сменяна преди ок. 15 хил когато сменихме задните накладки, жилана ръчната, спирачните цилинърета и гайките на главините).
    Скоростите - да втора ръмжи, просто трябва по-към шофьора да се вкарва лоста (не съм ходил да ги правят - това си болка на 33-те и просто свикнах).
    Обещах ти уплътнението на предния прозорец - просто не мога да го намеря (ако не успея да го намеря мога да ти поръчам от Крис или друг колега това, но мисля че това не е сериозен проблем като цяло - аз я карах така 2 години и нито е текло нито нищо).

    Просто коментара на колегата да взимаш друга ....нямам думи!


    Незнам как стоят нещата и не искам да се меся ама специално за тази кола съм следил темата с любопитство и знам че сичко по нея е правено с любов и желание и не само козметично малко хора са толкова зарибени че да тръгнат да си играят да си изграждат прагове само защото много харесвали тези на КУВЕ-ТО (аз примерно избрах по лесния вариянт да си ги купя е пак имаше доста за ремонтиране по тях но са зети от донор се пак!!! ) И така и с боядисването беше голям филм (поне на мен ми беше итнтересно да следя темата де ) и както да е за колата са полагани доста грижи поне според мен.И това че имало нещо си за ремонт че това е 33-ка се пак ние не ги обичаме за това че са много здрави или че постоянно има нещо за правене по тях а за това което ни дават докато ги караме за осещането за тръпката е за тва си я обичам аз моита.Така че на новия колега сектант мога да кажа батка добре дошъл в лудницата
    Last edited by TishO; 15-11-2009 at 17:39.
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Хора спокойно , всичко е ОК,и ще се оправи .това каето каза колегата Filinatora е истина ,просто някои нещя трябва да се подменят и да се пипнат.Даже и майстор сам уговорил за ламарините отдолу оказа се малко по изгнило от колкото се вижда, но не е много така че без кавги моля ви .

    Колега Filinatora всичко е 6+ така че не се притеснявай,а това за 1000-та лева го забрави.

    Колега Realsex несъм от най-новите сектанти ,просто ме нямаше известно време,и колата гарантирам че ще се отглежда много добре ,и аз съм и следил историята още в началото иначе защо бих я купил дори без да я кача на канал за оглед.

    Лека вечер и спете спокойно.

    ---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 23:06 ----------

    И още нещо Огледалото вече е готово само трябва да го монтирам,също и халогените една жица беше направила мизерия ,във вторник ще правя спирачките ако не вали
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Колеги здравейте,
    от днес алфата е с нов номер регистрациатя в кат мина сравнително бързо,и я оставих на един приятел да изкърпи пода отпред,след това 6те прегледам всички кабели .тези които минават по пода ще се изолират допълнително че като вдигнах мокета беше страшно.Ватата отдолу мокра и направо малак ужас,ама ще се оправи и обработи всичко.Та проблема сега е с какво да заменя тази вата (изолация),продават ли някаде такава за автомобили,също трябва да сложа и пластмасовите преходи(извитите шлаухи с правоъгълното сечение) за кабелите между вратитв и купето защото ще се скъсат кабелите ама ги нямам и май ще правя самоделни някак.
    Ще се сменя тампон на двигател отпред ( отлепил се е)и на скоростите при лоста който е отдолу че мърда целия двигател ,и тук ще помоля за савети относно чалъмите за смяната на тия тампони ако има де(винаги има май )) )
    Засега е това.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  6. #36
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    За пода отвътре най-добре след заварките излъскване до ламарина и нанасяне на студено подцинковане най-добре със Ziga ili zinga беше не си спомням вече, но върши чудеса .Тогава вместо вата слагаш изолация за въздуховодите на климатиците,тя направо се залепя,тая с алуминиевото фолио отгоре е най-добрата.Под колата пак подцинковане и BODY за подове 911 майче беше.След тая защита няма гниене ,преди 12 години,правих така едно BMW още пода е като нов.За тампоните няма чалъми,сваляш предната броня и радиатора за капаците на ремъците не съм сигорен/мойте отдавна ги свалих и от тогава не съм ги слагал/.Подпираш двигателя леко с ктрик,отвиваш 2-та предни болта за двигателя и 2-та долни за моста слагаш новия тампон и по обратния ред и си готов,задния си е така се мандахерца не го закачай,но провери как е горния който държи двигателя и скоростите за купето.
    Last edited by sciiv; 24-11-2009 at 02:01.
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  7. #37
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега , проблема с прозорците тръгва от захранването и по- точно от таблото на бушоните и свършва с клемите на бутончетата и почистването на моторчето и механизма!
    Колкото за спирачките и потъването на педала,не са виновни нито помпата , нито течността или обезвъздушаването.Писали сме много пъти и сигурно ще намериш темата за спирачките,но ще ти поясня пак!
    Проблема е в регулировката на задните накладки!Автоматите,които трябва да вършат тая работа са явно неотзивчиви и пълен боклук!Накладките стоят много свити и обема на помпата не стига.За това се налага ,ръчното им регулиране.Сваляш барабана и започваш да въртиш винта на регулатора,до като започне да влиза трудно барабана.Поставяш го и натискаш спирачката няколко пъти,за да се наместят накладките и пак на ново.Идеята е да са колкото се може по-разпънати,без да търкат!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Благодаря колеги ,mordohy и sciiv за съветите и информацията,ще се постарая да ги приложа максимално качествено,след като се снабдя с нужните материали и инструменти в близките дни.
    Колега Мordohy ,за проблема по инсталациатя и окислението по клемите си напълно прав ,след порядъчен оглед се вижда че всичко си е за почистване ,аз започнах с по достъпните места ,все пак си и иска време за разглобяване ,така че продължавам без изгледи за отказване .
    Приятен ден.
    Last edited by staiger; 24-11-2009 at 13:01.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  9. #39
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by sciiv View Post
    .Подпираш двигателя леко с ктрик,отвиваш 2-та предни болта за двигателя и 2-та долни за моста слагаш новия тампон и по обратния ред и си готов,задния си е така се мандахерца не го закачай,но провери как е горния който държи двигателя и скоростите за купето.
    Ако дигне леко с крик двигателя, мисля че ще го свали без да сваля цялата греда. Самия тампон е хванат на две болчета. Абе хубаво да го огледа, преди да сваля.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    Quote Originally Posted by Kris View Post
    Ако дигне леко с крик двигателя, мисля че ще го свали без да сваля цялата греда. Самия тампон е хванат на две болчета. Абе хубаво да го огледа, преди да сваля.
    говорех за 2-та болта които държат тампона за моста,а не да го сваля целия.
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Колеги нова информация -ламарините на пода са закърпени и обработени за баснословната сума от 20 лева ,а не както се коментираше преди време" за 1000 пари" ,следва полагане на антикорозии и изолацията, мокета на пода.и т.н.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  12. #42
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Като стигнеш до изолацията дай малко подробности като цена,материал,магазин и има ли положителен ефект.

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    колеги за момента това намерих има и звукоизолациони материали

    http://www.isoline.bg/viewpr.php?w=30
    http://catalog.bg/product.php?company=28366&id=51243

    http://www.dek.bg/main.php?action=ca...ucts&pid=briad

    сега остава да го намеря "наживо "
    Last edited by staiger; 24-11-2009 at 23:51.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  14. #44
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Колега това последното най-много ми прилича на това коет ооригинално се слага на пода да бабичките. Полагането ми мисля, че е с горелка, такаче да залепне хубаво за пода, или с пистолет за горещ въздух евентуално.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  15. #45
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by staiger View Post
    колеги за момента това намерих има и звукоизолациони материали

    http://www.isoline.bg/viewpr.php?w=30
    http://catalog.bg/product.php?company=28366&id=51243

    http://www.dek.bg/main.php?action=ca...ucts&pid=briad

    сега остава да го намеря "наживо "
    Колега махай тея лайносъбирачи и слушай гласа на боксера! Едно, че събират влага, друго че тия парички които ще дадеш за "изолация" можеш спокойно да ги нагласиш на друго място в колата. Ако пък толкова ти е зор ела ще ти дам моята изолация, преди 2 години когато я сложих беше като нова, оригиналната за 33.

Page 3 of 23 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •