Page 2 of 23 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 338

Thread: След 3 години ...

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Така си е ,
    има дребни забележки предимно козметични ,за някои неща нямам обяснение защо са направени (например белите дръжки на вратите отвътре) ама всеки си има собствен вкус за нещата.
    След боядисването не е сложен външния уплътнител на предното стъкло,защо незнам,поне го има та ще се опитам да го сложа дайте идея как става.Утре като я взема ще информирам за подробности и какво ще трябва ,защото немога да търпя неизправни неща по колата,все пак съм си я взел за глезене и кеф.
    Last edited by staiger; 12-11-2009 at 00:04.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Здравейте колеги ,
    от днес вече сам собственик на червената АЛФА РОМЕО ,така че официално се завръщам в сектата.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  3. #18
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Пусни една-две снимки на колата, кажи също кво има да се прави по нея.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    тези дни ще дам информация че сега нямам време
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    слагам снимки които е правил предишния собственик защото са актуални
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=38998 (от обявата са)

    Като за на4ало ще ми трябава :
    #1:уплътнение за около предния прозорец , не е сложено след боядисването
    #2:спира4ките ми се сториха 4е не хващат много добре,май не е обезвъздушена или си въобразявам ама много надолу слиза педала кат натисна а накладки уж има.
    3# халогените не6то не светят ,ще турся бушона или повреда в ключа или някои кабел
    4#Амортесиор4етата на задната врата са за смяна
    5#високо отделя съединителя май
    6#топка за скоростния лост ,4е тази която е сега е метална и не струва студена и хлъзгава и неудобна

    за момента е това не е кои знае какво но като прегледам вси4ко 6те се отстраняват един по един "проблемите"
    Last edited by staiger; 13-11-2009 at 11:14.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  6. #21
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    #1 Мисля, че уплътнението на прозореца го имам цяло някъде.
    #2 Обезвъздуши ги, ако ти изпуска педала на място, значи имаш и помпа за смяна.
    #3 Мойте не светеха също, оказаха се две изгорели крушки. Бушона и релето са в малкия кош до спирачната помпа. Също провери буксите към халогените дали са там изобщо.
    #4 Около 30-40 лева са нови комплект.
    #5 Ако не буксува, не е толкова спешно.
    #6 Имаш я.

    Ще те помоля само вместо 4 и 6, да използваш ч и ш
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  7. #22
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    и по 2-ра виж как са накладките от вътрешната страна на дисковете.
    точка

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Благодаря колеги

    ---------- Post added at 17:18 ---------- Previous post was at 17:13 ----------

    КРИС

    имащ лично съобщение
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  9. #24
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    То май навсички ни отделя много нагоре !
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    колеги днес разглеждах пак колата и предните ел. прозорци много бавно се движат явно уплътненията са много стегнати,или нещо е клеясало.ще опитам да ги смажа с нещо, оше не съм измислил как ще сваля фолиото май ще се копува пистолет за горещ въздух
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  11. #26
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Значи тия прозирци са си малко шибани ,трябва да разглобиш вратата и да почистиш сичкити клеми и да смажеш с грес не с Вд40 жилата

  12. #27
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Бе да ти кажя и тва неоправя нещата , аз го правих смазах навсякъде дето има достъп и уплатненията даже напръсках двугото яко грес ама пак същата работа няма изкривяване по шейната явно моторчето трябва да се сваля за да стане сичко както трябва но няма смисъл
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Здравейте колеги.

    Днес огледах алфата по-обстойно:
    Бушона на халогените е изгорял ,ще проверя кабелите и защо е изгорял.Предния плафон вътре нещо неще да свети а лампата е здрава трябва да проверя бутоните по вратите защото задния свети ама само от дясна задна врата .

    1# ще се сменя масло на хидравликата ,защото е мътно и гадно,

    2# трябва да се смени спирачната течност и да се провери спирачната система , защото спирачки почти няма и незнам как е карана така иначе си варви доста колата пробвах да спра рязко ама нъцки ,няма никой иначе ръчната държи.
    3#въздушния филтър е спортен и трябва да го почистя с някакъв спрей(нямам опит с това чудо)
    4# ще я карам да оправят синхронизатора да не ми ръмжат скоростите (имаше тема за проблема с превключването на скоростите ама не я намирам)
    5# най-гадното трябва да се закърпят нови ламарини отдолу под шофьорското място и на пътника то4но където е мястото за крика даже едното е изкривено , ръждата го е изяла тва ме скофти много.

    Общо взето това е други неща има дребни които не са проблем и ще си ги направя сам,но останах малко разочарован ,защото останах с убеждение че някои неща са сменени ,а май не е съвсем така явно съм много наивен и доверчив ,но лека полека ще се оправи,неискам да ви отегчавам ама ми се скофти настроението днес заради това че трябва да се кърпи отдолу поне не е много де.

    ---------- Post added at 23:59 ---------- Previous post was at 23:58 ----------

    Ще се радвам ако помогнете с някакви съвети и препоръки.
    Благодаря.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  14. #29
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Моя съвет е направо вземай друга тея неща ще ти стъпят 1000 че и косур пари , 2-3 месеца ако се работи упорито и мн мн нерви . ти си прецени струва ли си , аз ся съжелявам че съм вложил толкова пари време и нерви в мойта кошница , мъгариите никога неспират едно оправяш друго се чупи
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  15. #30
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR View Post
    Моя съвет е направо вземай друга тея неща ще ти стъпят 1000 че и косур пари , 2-3 месеца ако се работи упорито и мн мн нерви . ти си прецени струва ли си , аз ся съжелявам че съм вложил толкова пари време и нерви в мойта кошница , мъгариите никога неспират едно оправяш друго се чупи
    Не се обиждай, ама тва са глупости
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

Page 2 of 23 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •