Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Свидетелства за управление на МПС

  1. #1
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default Свидетелства за управление на МПС

    Свидетелства за управление на МПС
    Last edited by mitaka_cs; 19-05-2016 at 13:36.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Е те това за загубване ми е било трън в гъза.Привеждам следната ситуация.Аз служител на авиобаза и отговарям за въоръжението на самолетите,но се оказва,че съм си загубил картончето за 6-разрят ел.техник и самолетите няма как да излетят.Те и не излетяха,мене ме наказаха,ама какво ви бърка вас,че сме се осрали.После се изяснихме ,но...
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Утре ще си сменям свидетелството, та ме интересува, когато подаваш документите, старото свидетелство кога се предава в КАТ?Тоест, като подам документи и докато чакам да излезе новото, ще мога ли да карам?
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Утре ще си сменям свидетелството, та ме интересува, когато подаваш документите, старото свидетелство кога се предава в КАТ?Тоест, като подам документи и докато чакам да излезе новото, ще мога ли да карам?
    Я се обади и питай дали не можеш да изчакаш до края на месеца и да вземеш от новите направо
    имаше някаква подобна врътка.
    Освен тва и да не може аз лично бих изчакал направо новите - най-много да ти треснат акт за изтекло - ако не бъркам е 20 лв
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5
    ☆☆☆☆☆ kokless's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Hansestadt Bremen;DE
    Posts
    671

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Утре ще си сменям свидетелството, та ме интересува, когато подаваш документите, старото свидетелство кога се предава в КАТ?Тоест, като подам документи и докато чакам да излезе новото, ще мога ли да карам?
    Аз преди 20 дни подадох документи за подновяване на шоф. книжка.И тогава разбрах (след като си бях платил таксата в банката), че мога да карам още 6 месеца след изтичането ѝ, а именно заради новите свидетелства с биометрични данни.Когато си получиш новото свидетелство им даваш старото.
    Last edited by kokless; 04-03-2010 at 19:46.

  6. #6
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Е да, ама то все тая ще бъде и това ще ми важи 10 г., а може да я поръчам като бърза поръчка, отделно се надявам да има по малко хора.
    Иначе, старите ги удължиха с 6 месеца, та утре ще ходя да видя, ама просто се чудех дали някой скоро е сменял.

    Quote Originally Posted by kokless View Post
    Аз преди 20 дни подадох документи за подновяване на шоф. книжка.И тогава разбрах (след като си бях платил таксата в банката), че мога да карам още 6 месеца след изтичането ѝ, а именно заради новите свидетелства с биометрични данни.Когато си получиш новото свидетелство им даваш старото.
    Но и това ти важи 10 години, ако че не е с биометрични данни де.
    Last edited by fred; 04-03-2010 at 19:55.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #7
    ☆☆☆☆☆ kokless's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Hansestadt Bremen;DE
    Posts
    671

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Е да, ама то все тая ще бъде и това ще ми важи 10 г., а може да я поръчам като бърза поръчка, отделно се надявам да има по малко хора.
    Иначе, старите ги удължиха с 6 месеца, та утре ще ходя да видя, ама просто се чудех дали някой скоро е сменял.


    Но и това ти важи 10 години, ако че не е с биометрични данни де.
    Не знам.Така трябва да е.Освен, ако не им хрумне нещо друго.

    п.п.Старата ми шоф. книжка важеше (изтече на 20/02/2010) 8 години

  8. #8
    Запален алфист Иво Кръстев's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София-Люлин
    Age
    32
    Posts
    112

    Default

    Здравейте,колеги!

    Искам да питам нещо по повод новия тип книжки.

    Има ли промяна в документите,които се подават за придобиване на СУМПС?

    И това: "Ако при подаване на документи за издаване на свидетелство за управление на МПС, са минали повече от 06 месеца от издаването на последния документ за самоличност, е необходимо да се попълни "Заявление за издаване на документ за самоличност" с поставена на него актуална снимка / направена до шест месеца преди подаването на заявлението" как да го приемам? Значи ли,че трябва да си вадя нова лична карта или съм се объркал нещо?

    Мислех този понеделник да ходя,но прочетох,че спират да приемат документи (от днес) за свидетелства стар тип и ще ходя на 29.

    За първоначално издаване на свидетелство за управление на МПС:

    * документ за самоличност по ЗБДС;
    * документ за платена такса;
    * карта за медицински преглед на водач на МПС или протокол от ТОЛЕК* или ТЦЛЕК*;
    * удостоверение за завършен курс по обучение за водач на МПС;
    * удостоверение за завършен курс за долекарска помощ от БЧК;
    * Диплом /оригинал и копие / за завършено основно, средно или висше образование ;.


    Това ли само да нося? За снимки нищо не пише,предполагам там ще ме снимат.

    Ако има нещо ново,което да се представи ще се радвам да кажете,за да не се разкарвам до КАТ 10 пъти,заради нещо,което не съм знаел,че трябва

    Извинявам се,ако въпросите са глупави,но ми е за пръв път и чакам този момент от три месеца,та питам за да нe объркам нещо.
    Last edited by Иво Кръстев; 25-03-2010 at 16:35.

  9. #9
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Иво Кръстев View Post
    Здравейте,колеги!

    Искам да питам нещо по повод новия тип книжки.

    Има ли промяна в документите,които се подават за придобиване на СУМПС?

    И това: "Ако при подаване на документи за издаване на свидетелство за управление на МПС, са минали повече от 06 месеца от издаването на последния документ за самоличност, е необходимо да се попълни "Заявление за издаване на документ за самоличност" с поставена на него актуална снимка / направена до шест месеца преди подаването на заявлението" как да го приемам? Значи ли,че трябва да си вадя нова лична карта или съм се объркал нещо?

    Мислех този понеделник да ходя,но прочетох,че спират да приемат документи (от утре) за свидетелства стар тип и ще ходя на 29.

    За първоначално издаване на свидетелство за управление на МПС:

    * документ за самоличност по ЗБДС;
    * документ за платена такса;
    * карта за медицински преглед на водач на МПС или протокол от ТОЛЕК* или ТЦЛЕК*;
    * удостоверение за завършен курс по обучение за водач на МПС;
    * удостоверение за завършен курс за долекарска помощ от БЧК;
    * Диплом /оригинал и копие / за завършено основно, средно или висше образование ;.


    Това ли само да нося? За снимки нищо не пише,предполагам там ще ме снимат.

    Ако има нещо ново,което да се представи ще се радвам да кажете,за да не се разкарвам до КАТ 10 пъти,заради нещо,което не съм знаел,че трябва

    Извинявам се,ако въпросите са глупави,но ми е за пръв път и чакам този момент от три месеца,та питам за да нe объркам нещо.
    Значи ако сменяш книжката носиш само медицинското, а снимки по новите документи се правят в МВР.
    Имай предвид, че книжките които изтичат в момена важат още 6 месеца, но само на територията на България разбира се.
    Изброените от теб документи се носят, когато книжка се издава за пръв път изобщо, тоест изкарал си курсове и отиваш да си подадеш докуменити за първа книжка.Иначе никакви дипломи и други не се носят, освен старата книжка и талон само за сверка /и лична карта/.
    Освен това, ако сменяш и други документи - лична карта и прочее,всичко това можеш да направиш с едно ходене само в районното, а ако сменяш само книжката, тогава отиди в КАТ.
    Last edited by fred; 25-03-2010 at 16:01.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  10. #10
    Запален алфист Иво Кръстев's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София-Люлин
    Age
    32
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Изброените от теб документи се носят, когато книжка се издава за пръв път изобщо, тоест изкарал си курсове и отиваш да си подадеш докуменити за първа книжка.
    Може би не съм се изразил правилно...

    Точно така е ,миналата седмица си взех изпита по кормуване,БЧК и трябваше в понеделник да отида да си пусна документите. Сега ще изчакам до 29-ти за да подам за нов тип

    Въпросът беше дали има промени и в документите,които се подават и какво значи това със зеленото.

  11. #11
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ясно, ти си за пръв път, ами то документите ги пише, не знам тая долекарска помощ дали се иска, но ако се иска явно трябва да платиш някъде нещо, защото то това е и целта-да ти вземат парите.А ако някой може да се научи на нещо за формална лекция от един час си е негова работа.
    Другите са си дипломата, документите от изпита, лична карта и т.н, медицинско от личния лекар, ако не си професионалист.Снимка вече няма нужда да носиш-ще се правят на място.За всеки случай носи една
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #12
    Запален алфист Иво Кръстев's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София-Люлин
    Age
    32
    Posts
    112

    Default

    Да разясня сега,ако някой друг като мен има въпроси.

    Преди малко се врънах от КАТ. Документите са същите,които пише в първото мнение(незнам защо си мислех,че може да има промени).

    От скромния ми ~ 6 часов опит ще се опитам да кажа каква е схемата сега.

    1. Отивате в КАТ и се нареждате на едно от гишетата 32-37 БЕЗ да теглите номер.

    2. Чакате да ви дойде реда (към час и половина в моя случай)

    3. Давате личната си карта,за да може служителката да въведе данните на компютъра,след което да ви даде заявлението,което попълвате където е нужно.

    4. Отивате на касата и заплащате съответната услуга (28 лв. е обикновената услуга)

    5. Теглите номерче и изчаквате пред стаичките 26-30 за снимка. Ако няма проблеми със системата ви снимат и получавате едно листче,с което ще си получите готовото СУМПС след определения от услугата срок.

    Номерчетата се теглят СЛЕД като си вземете заявлението! Днес една камара народ натегли още сутринта,след което им мина реда докато чакаха заявление и тези които имаха вече заявления бяха принудени да изтеглят по-голям номер и да чакат "кухите" места преди тях.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Тия на които сега ще вземат книжките заради корупционния скандал, не следва ли да носят и някаква наказателна отговорност затова, че са си ги купили?

    В корупционната схема винаги има поне 2 страни. И двете следва да носят вина.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Ще "носят" де.
    Ама не за корупция.
    Ще "отнесат" по някое обвинение за документно престъпление.
    Но няма да са всички според мен, а само "най-драстичните" случаи- хора които няма как да вземат правоспособност по законния начин- поради причини от физиологично естество или поради това че нямат необходимото изискуемо по закон образование - обикновено последните си плащат и за фалшиви дипломи.В Пазарджик имаше замесено ръководство на цяло училище + няколко учителя.При проверка се установи, че в книгата -регистър на издадените от това училище дипломи има дублиране на номера-това се установи след "засечка" с изпратеното на Министерство на образованието, тъй като всяка година всяко едно училище прави заявка за бройка дипломи за средно и изпраща предварително имената на завършващите успешно средно образование и тогава от министерството срещи името на всеки завършващ ученик се записва номера на дипломата му за средно образование.

    А, бре тази година кога започва "Играта на тронове"?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #15
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Некъф легнал на операционната маса да му оперират апандисита и взел да се озърта уплашено, па доктора му вика - нема страшно бе, тва е лека операция - Абе лека,лека ама като знам аз как си взех дипломата....
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •