Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Субуфер Alfa 147

Болен алфист Kamen666's Avatar

Идеално е станало,поздравления от мен
    Правя темата важна
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

AO member Dodo 155's Avatar

Quote Originally Posted by mboge View Post
    Сложихме басрефлектора и ето как стои в колата
    Браво, колега
    Станало е заводски
    Евала за труда!

THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar

Ашшкосум колега и 3 пъти машалллла
    Мисля и аз да минавам по твоите стъпки,но къде мислиш да закрепиш усилвателя?
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

Нафта юзер mboge's Avatar

Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    Ашшкосум колега и 3 пъти машалллла
    Мисля и аз да минавам по твоите стъпки,но къде мислиш да закрепиш усилвателя?
    Ето тук ще бъде
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P1030211.jpg  
    Alfa GT 2.0JTS '05, Alfa 159SW 1.9JTDM 150hp+ ex, Alfa 156SW 1.9JTD FL '04ex, Alfa 156 2.0 TS 16V 155hp '99 ex, Alfa 147 1.9JTD 115hp+ '04ex

Браво...ето най-накрая и работещ линк;

http://kgb.clubalfaromeo.com/gotcha/...er%20Guide.pdf

Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

Болен алфист Sergey_gigov's Avatar

колега браво за ентусиазма добре се е получило - красиво е
    можеш ли да дадеш малко данни за кутията - колко се поучи дебелината на стената - колко е литража или поне приблизително
    не че правя забележка -просто ми се струва че и фазичката е много малка (ако говорителя е 12-ка )
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    колега браво за ентусиазма добре се е получило - красиво е
    можеш ли да дадеш малко данни за кутията - колко се поучи дебелината на стената - колко е литража или поне приблизително
    не че правя забележка -просто ми се струва че и фазичката е много малка (ако говорителя е 12-ка )
    Дебелината на стените от смола и разните му там китове и асвалтови пасти да е около половин сантиметър , но е дотатъчно твърда , отпред е 2 см. MDF , обема е приблизително 30 литра , фазоинвертора е 8 см. , не съм специалист и не твърдя че е перфекна откъм ефективност , за мен беше важно да е естетически издържана и уникална а и не свири лошо да ти кажа не е като без нея

П.С Някой беше написал ''Кеф цена няма" това беше водещото при мен за парите , които дадох по изработката можех да си взема всякаква кутия , но ...
    Alfa GT 2.0JTS '05, Alfa 159SW 1.9JTDM 150hp+ ex, Alfa 156SW 1.9JTD FL '04ex, Alfa 156 2.0 TS 16V 155hp '99 ex, Alfa 147 1.9JTD 115hp+ '04ex

Болен алфист Sergey_gigov's Avatar

относно касата - стига да няма резонанс самата смола не е никакъв проблем -важно е предния панел дае неподвижен -изглежда наистина добре а за 12-ка наистина е малко фазоинверторчето - ако ти се занимава сложи му едно Ф 10 см с дължина около 20 25 см и ше усетиш разликата
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

Conquestador bokota's Avatar

БРАВО!
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar

Колега за изпълнение получаваш "6" !

Нооо какъв е крайния ефект и заслужава ли си наистина или целия труд е = на най-обикновен прост монтаж на 2 елипси на кората?!
    Last edited by ЗМЕЯ!; 19-02-2010 at 10:22.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

Лично мен резултата ме утройва напълно , тествахме го когато го поставих с друго CD , защото фабричното няма AUX , от няколко дни вече и аз не съм с оригиналното и при първото затопляне на времето ще бъде окончателно подвързан (не искам да претупам момента с окабеляването) , що се отнася до резултата от положеният труд както вече казах аз съм доволен и определено не се срамувам от него

Турболентен ShoxXx's Avatar

В темата отдавна не е писано, но е доста полезна. Започнах и аз с моето начинание - музика в Alfa Romeo GT. Пространството лично според мен е по-голямо от това в 147. Работата върви малко по-бавно имайки предвид, че нямам гараж и е средата на зимата, но със старание всичко се получава.
    След като положих фолиото за говене, сложих върху сериозно количество хартиен скоч. И без да нанасям смолата и фибростъклото, само по фолио и хартиен скоч, вече се усещаше твърдост, но не е за предпочитане да се вади в този вид. Хубаво е да се нанесе поне един слой фибростъкло.

Начина на работа с фибростъклото е специфична, но като цяло е добре да си намерите един пластмасов съд, сравнително голям и да сипете в него епоксидна смола и втвърдител в правилното съотношение. Аз винаги слагам малко повече втвърдител, за да нямам притеснение дали е точно съотношението. Хубаво е да имате ръкавици и да потопите фибостъклото в съда със смола. То трябва да попие, за да стане лесно нанасянето му. При студена температура смолата се втвърдява за около 12-15 минути и не е желателно да сипвате цялата смола наведнъж, защото тръгне ли да стяга няма какво да се направи. За сега съм сложил част от смолата и фибростъклото, но ще сложа снимка чак като го направя цялото. За сега качвам само снимка на облепената кухина в лявата част на багажника на GT-то.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0739.jpg  

Турболентен ShoxXx's Avatar

Мисля, че вече съм свършил на 75-80% работата с нанасянето на смола и първи слой фибростъкло върху отливката. Сега го чакам да изсъхне добре 1-2 дни, че е студено и сега съхне по-бавно.

Ако имате съмнения, че не сте сложили достатъчно втвърдител и не стяга добре смолата, може да потопите четката в малко втвърдител и да разнесете равномерно върху отливката.

Ето и нови снимки:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails SAM_0325.jpg   SAM_0326.jpg   SAM_0327.jpg   SAM_0328.jpg   SAM_0329.jpg  

започва да се пристрастява georgievd's Avatar

Аз предлагам да прекръстим темата на най-красив басбокс.

Quote Originally Posted by mboge View Post
    ...от което до голяма степен зависи и крайният резултат и външен вид на буфера...

Има една програмка басбокс, не е като в на Алпин лабораториите, ама върши работа.
    Поне споделяйте по колко литра ги правите кутиите
    I came, I saw, I ran away screaming

Ще е полезно да знаем

Page 2 of 2 FirstFirst 12