Results 1 to 8 of 8

Thread: Помощ! свети ми индикатора на предната лява врата

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default Помощ! свети ми индикатора на предната лява врата

    Помощ! Свети ми индикатора на предната лява врата дори и когато вратата е затворена. При това положение не мога да включа алармата защото показва, че има отворена врата. Колко ще миструва ремонта според Вас ? Друг проблем. Когато е влажно времето алармата започва ненадейно да вие. Кошмарът е пълен. Без аларма съм сега. Неказвайте на никой Шшшшшшшът !!!
    146 1.6 TS 01.97

  2. #2
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Колега провери някъде да не е клеясъл или да са пркъснати връите някъде.Може да се е намокри или навлажнил.
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

  3. #3
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Проблема може би е във бравата защото там се намира датчика. Лошото е че трябва да се разглоби кората на вратата и после бравата. Но нека все пак и някой друг да каже. Иначе датчика е една пластинка която явно се е изметнала.

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Проблема може би е във бравата защото там се намира датчика. Лошото е че трябва да се разглоби кората на вратата и после бравата. Но нека все пак и някой друг да каже. Иначе датчика е една пластинка която явно се е изметнала.
    Да а може и вратата леко да е увиснала и датчика да не сработва
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5

    Default

    виж багажникът дали ти е затворен

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Винаги когато алармата започне да вие поглеждам първо багажника и предния капак. Някой беше писал за размразяването на ключалките. Сега си спомням, че веднъж като валя сняг размразявах ключалката. Явно тази течност после прави други пакости. При нашите коли индикаторите са в ключалките и тези които слагат алармите не могат да направят нищо в моя сучай. Просто не допускам проблемът да е в алармата. Все още не съм ходил на сервиз защото нямам време. Благодаря на всички които се включиха по темата.
    146 1.6 TS 01.97

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    Колега намокрил ти си е прекъсвача, случва се след автомивка ,понякога. Той се задейства от механизма на вратата.Вратата ти работи със сигурност просто трябва да изчакаш да изсъхне след време. А през това вреше ще береш ядове с алармата. Имай в предвид че неможеш да изключиш прекасвача от системата. Алармата пак ще се задейства
    Alfa Romeo 146/1.4 TS

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Докато намеря време да отида до сервиз времето се оправи. Слънчево е! И алармата ми е ОК! Не светят никакви индикатори за отворени врати.
    Това обаче не е решение на проблема, защото пак ще имам главоболия като завали.
    Благодаря на всички които се включиха по темата.
    146 1.6 TS 01.97

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •