Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Бял пушек,мирис на сурова нафта....

  1. #1

    Default Бял пушек,мирис на сурова нафта....

    Здравейте,карам Алфа Ромео 166, 2.4, JTD, '99 г.,симптомите на болеста са следните-бял пушек,докато колата загрее и мирис на сурова нафта,предположението-проблем с дюзите или сегменти(за сегментите разбрах,че ако проблема е в тях,колата трябва да има ниска компресия,при мен този проблем го няма),въпроса ми е-сменя ли се разпръсквача на дюзата или се сменя цялата дюза и ориентировъчна цена на дюза,дочух нещо от рода на 400-600 лева на дюза,благодаря Ви предварително за вниманието!
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Белия пушек ми мирише на турбина която гори масло...Но това е само според мен.

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Я загледай по-внимателно да няма лек синкав отенък белия пушек. Някой да я форсира и се взираш. Че по-скоро черния пушек е характерен за наще колици
    166, 2.4 JTD'00

  4. #4

    Default

    Има син отенък,да,за черен съм гледал,не се появява или трябва много да я презоря за да пусне малко черно,но пък мириса на сурова нафта се долавя без проблем,и то доста осезаемо,иначе компресия си има,човека при когото си правя колите от години и ми е личен и много добър приятел е на мнение,че ако белия пушек си стои при загряла кола-са симерини,ако е само при студена,а после намалее или изчезне-дюзи,които не разпръскват качествено горивото,и пропускат малки капчици необработена нафта,която на свой ред излиза през аспуха като бяло-синкав пушек и мирише много,има още един вариант-проблем с аспуха или катализатора?!Та за това питах и за разпръсквачите-сменят ли се отделно или трябва цялата дюза,на 156-ците е цялата дюза и е около 500 лева едната.
    Last edited by vnimavai; 11-11-2009 at 09:50.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Ми аз до колкото знам синия пушек не е на нафта. А иначе дюзите се рециклират, че нови са цифра. Пробвай с търсачката, има писано. Ако мислиш, че може да е от тях можеш да пробваш с някаква добра добавка за почистване на дюзи
    Last edited by Chimev; 11-11-2009 at 10:14.
    166, 2.4 JTD'00

  6. #6
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Турбо recycle
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  7. #7
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Ново "Garett"-че...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #8

    Default

    Пробвах с добавка,една американска Lucas,пак си остана пушека,само не разбрах-турбо ли е проблема или дюзи?
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Имаше една тема на колега с прецакана дюза и доколкото си спомням колата пушеше много черно. Потърси в раздела
    166, 2.4 JTD'00

  10. #10
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by vnimavai View Post
    Пробвах с добавка,една американска Lucas,пак си остана пушека,само не разбрах-турбо ли е проблема или дюзи?
    Виж тази тема може да ти е полезна. http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E1%E8%ED%EA%E0
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  11. #11
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    А как е антифризът?Държи ли ниво?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #12
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    И последно - от сурова нафта или масло? Е пушека?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    Турбо recycle
    Точно чета темата и ми се въртеше в главата турбо и ето че ти си го споменал...
    Май на там отива работата колега...
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #14
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Точно чета темата и ми се въртеше в главата турбо и ето че ти си го споменал...
    Май на там отива работата колега...
    Питай патило
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  15. #15

    Default

    Колеги,антифриз налях на 7000 км половин литър,а масло-за същите 7000 км 1 литър,и като имате впредвид,че е на макс сега,прегледах всички теми по този въпрос но пак не става ясно,а знаете че проверяването на всички възможни неща ще отнеме доста време(и не малко пари).Значи до тук-възможните проблеми може да са-сепаратор на маслените пари,турбо,гумички на клапаните,гарнитура на главата,свещ,аспух(катализатор).От мен-за антифриза и маслото казах,подгряваща свещ имам със сигурност,поне една за смяна-ще ги сменя и петте,спрях се на Denso,турбото се включва след около 1500-1600 оборота,колата си върви много добре,разхода на дълго ми е 5.8-6.3 на сто,за мириса всички ми казват,че е на сурова нафта,не вода,не масло,тва дето връща част от необработените газове,обратно в двигателя за дообработка не ми работи със сигурност,съветват ме да не го оправям,доста хора са си го спрели умишлено,та по тези факти можем ли да изключим някой от предположенията,да останат поне 1-2?!Благодаря пак на всички!
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •