Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: Бял пушек,мирис на сурова нафта....

  1. #16
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    При положение,че ЕГР-ра е затапен или повреден,нормално е да попушва повече.А миризмата може и от самата нафта да е,зависи от къде зареждаш.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  2. #17
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    При положение,че ЕГР-ра е затапен или повреден,нормално е да попушва повече.А миризмата може и от самата нафта да е,зависи от къде зареждаш.
    Ако е затапен причина да пуши няма ако е повреден може
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #18

    Default

    ЕГР-ра не е затапен,а някакво гумено уплатнение е извън строя,зареждам от Петрол по често,но от коментарите разбрах,че тва май не е удачен избор и започнах от Лукойл,иначе мириса е постоянно,независимо дали колата е загряла или студена,а пушека е повече когато е студена,като е загряла е по малко.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  4. #19
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Те и Лукойл са голяма стока пък аз да ти кажа....

  5. #20
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Не знам какъв е тоя мирис на сурова нафта, но няма логика колата да харчи нормално, да няма колебания в оборотите и да хвърля сурова нафта през ауспуха. да не би да става дума за сурово масло случайно?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #21
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Кото не ти се прави,затапи ЕГР-ра.Ще припушва повечко като я згазиш,ма голем праз.Иначе аз зареждам само от ЕКО и в екстренни случаи от големи Лукойлски,кадето зареждат автобуси и тирове.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #22
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Кото не ти се прави,затапи ЕГР-ра.Ще припушва повечко като я згазиш,ма голем праз.Иначе аз зареждам само от ЕКО и в екстренни случаи от големи Лукойлски,кадето зареждат автобуси и тирове.
    Колега моля те не пиши такива глупости за ЕГР-а защото изобщо не ти е ясно как работи
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #23
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Гледам че темата е активна, та да използвам случая.При диагностики постоянно ми дава грешка EGR и прекалено дълго време за подгряване(вече 4-5 пъти).След стартиране на двигателя сутрин при по студено време ми се включва и премигва лампичката за подгрев (реотанчето на таблото).Тъй като колата има печка,ако сутрин печката е включена и съответно двигателя е загрял, лампата за подгрева не се включва(не премигва).От вчера ми светна и дюзата на таблото,което свързвам с проблем индикиран от тази лампичка.Ясно ми е че трябва да отида на истинска диагностика в истински сервиз,но тук при мен няма такъв,а да отида в друг град за сега нямам време.Обаче като гледам, май в края на краищата ще се наложи да намеря и да отида.

  9. #24
    Запален алфист hamel1's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    51
    Posts
    269

    Default

    Какво значи според теб истинска диагностика.
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD ' 99
    LANCIA THESIS 2.4 JTD ' 03

  10. #25
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Според мен,истинска диагностика означава, освен изчистване на грешки,изолиране и на причините за тези грешки а също така предприемане съответни и точни действия за отстраяване на въпросните причини.И всичко това без използване на боб,карти таро,кафе и други видове ясновидства.

  11. #26

    Default

    Ами на сурова нафта си мирише,не на масло,а пък и 1л за 7000 км.....колкото до оборотите,като се загледахме и заслушахме-леко тресе на празен ход,а пък тампоните на двигателя са си добре,лампата на дюзата ми светка от време на време,но може да е от ЕГР-ра.Тия дни ще сменям подгряващи свещи,въздушен и горивен филтър....
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  12. #27
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    При мен пък се появи още по-странно явление, пуши на място но след десетата минута. Вчера запалих в гаража - нито изпуши, нито мирише - изкарах я на улицата и запалих една цигара докато гледам комшията как се мъчи с ключалката на фиестата.
    До тоя момент колата си работи като часовник и на около десетата минута започна да пуши и да мирише осезаемо и даже комшията ме пита "Кво стана с тая кола бе, кво се разпуши?".
    Излиза синкав пушек все едно гори масло, отворих вратата, никаква предупредителна лампа не свети. Натиснах и бутона Check и всичко си изгасна, обаче продължава да прави димна завеса отзад.
    Мен най-много ме притеснява това, че започва да пуши след десетата минута работа, защото все си мисля, че ако има нещо скапано е нормално да пуши още като я запаля, а тя обратно на всякаква логика.
    Маслото според щеката не е мръднало, антифриза си е точно посредата между минимума и максимума, EGR-а е затапен и хардуерно и софтуерно.
    Катализатора го махнах миналото лято и оттогава си мирише леко, но никога толкова много и никога с цвят, ремапа ми е от блак ейнджълс, маслото е на 6 000км, MOTUL 8100 X-cess 5W-40 от Проспийд та предполагам, че е истинско, въздушния филтър също е на 6000км от последното (то му беше и първото) "пране".
    Изобщо в пълен шах съм и аз, и единствения монтьор, който питах дали е попадал на такъв случай.
    166 2.4 JTD

  13. #28
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by vnimavai View Post
    Ами на сурова нафта си мирише,не на масло,а пък и 1л за 7000 км.....колкото до оборотите,като се загледахме и заслушахме-леко тресе на празен ход,а пък тампоните на двигателя са си добре,лампата на дюзата ми светка от време на време,но може да е от ЕГР-ра.Тия дни ще сменям подгряващи свещи,въздушен и горивен филтър....
    защо не погледнете и дюзите? Имаше една тема с показан прост метод за проверка.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  14. #29
    Запален алфист alex37's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Силистра
    Posts
    211

    Default

    [QUOTE=SoHm;612793]При мен пък се появи още по-странно явление, пуши на място но след десетата минута. Вчера запалих в гаража - нито изпуши, нито мирише - изкарах я на улицата и запалих една цигара докато гледам комшията как се мъчи с ключалката на фиестата.
    До тоя момент колата си работи като часовник и на около десетата минута започна да пуши и да мирише осезаемо и даже комшията ме пита "Кво стана с тая кола бе, кво се разпуши?".
    Излиза синкав пушек все едно гори масло,QUOTE]

    Турбо двигателите на празни обороти не е добре да работят много , това правило важи и за бензиновите и за дизеловите турбо мотори , преди 2 години аз през зимата 30 мин загрявах V6 turbo to след 2 3 седмици пак тъй 20 30 мин загрявам , и дойде един топъл ден излаязох на магистралата на 3 км една димна завеса (аз го виждам през огледалото) ширина 10 метра височина 5метра дължина 50 метра тъкмо в овербоост ускорявах, че ме схвана страх другите след мен дане правят катастрофа ---- след туй от западни веб сайтове разбрах че на празни обороти ако работи много време чрез Вакума
    -1 бар отрицателно налягане се измуква доста солидно масло от оста на турбото което изгаря при първа възможност , затова палиш колата и след 20 30 сек тръгваш аз тъй правя вече и немам проблеми
    1. Alfa Romeo 164 v6 2.0 TB средно 10л/100км

  15. #30
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Мирисът на сурова нафта може да няма общо с пушекът от ауспуха
    Виж си все пак за течове в двигателния отсек
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •