Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 84

Thread: Алфа Ромео 145 1.3 боксер - малко разяснение, ако е възможно ...

  1. #61
    Младши алфист Nikola_ss's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    15

    Default

    Вече доиде зимата и разхода стана още по висок! Направих и поредната диагностика и ми казват че явно било нормално за тези коли с което още повече ме ядосаха! Честно казано вече ми писна и мисля да си сменя тези датчици сам.Както казах погоре сменил съм ламда, кабели, свещи, датчика за температурата си го купих, но ако може да ми кажете къде се намира този ТПС сензор, този инжектор и регулатора. Колата е страхотна, запазена е и всичко друго по нея е супер и не искам да я продавам но ако продължава да гори като камион няма да ми остане избор. Благодаря предварително колеги!!!

  2. #62
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Така, тука една табличка да препиша от книжката на колата, да докажа, че мордохай говори глупости

    Prestazioni 1.3 1.6 1.7 16v TD

    Velocita Massima 178Km/h 185Km/h 200Km/h 178Km/h

    Accekerazione Da 12.5 s 11 s 9.8 s 12 s
    0-100 km/h

    Chilometro Da Fermo 34 s 32.8 s 31 s 33.9 s

    Consumo Si Percorso 10.1 10 10.8 6.9
    Urbano*

    Consumo A Velocita 6.3 6.1 6.3 5.0
    Constante Di 90 km/h*

    Consumo A Velocita 8.2 8.2 8.4 6.8
    Constante Di 120 km/h*

    (*) secondo norme CEE, litri/100 km



    Та, тая кола за 5/100 и в завода никой не я е мислил. Особено пък в Силистра при 3-4 км макс на едно палене, на газ. На 200-300 кг по-лекото трийстройково купе вероятно е различно, но тук е така
    Все пак, ако не си я оправил до пролетта, може да я закачим и погледнем, като идвам до там, ако искаш
    Преди това, каква ламбда сложи?


    PS За друг колега. Haters gonna hate... Поне гледай да е конструктивно, като се заяждаш :P
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  3. #63
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Pinky View Post
    Така, тука една табличка да препиша от книжката на колата, да докажа, че мордохай говори глупости

    Prestazioni 1.3 1.6 1.7 16v TD

    Velocita Massima 178Km/h 185Km/h 200Km/h 178Km/h

    Accekerazione Da 12.5 s 11 s 9.8 s 12 s
    0-100 km/h

    Chilometro Da Fermo 34 s 32.8 s 31 s 33.9 s

    Consumo Si Percorso 10.1 10 10.8 6.9
    Urbano*

    Consumo A Velocita 6.3 6.1 6.3 5.0
    Constante Di 90 km/h*

    Consumo A Velocita 8.2 8.2 8.4 6.8
    Constante Di 120 km/h*

    (*) secondo norme CEE, litri/100 km



    Та, тая кола за 5/100 и в завода никой не я е мислил. Особено пък в Силистра при 3-4 км макс на едно палене, на газ. На 200-300 кг по-лекото трийстройково купе вероятно е различно, но тук е така
    Все пак, ако не си я оправил до пролетта, може да я закачим и погледнем, като идвам до там, ако искаш
    Преди това, каква ламбда сложи?


    PS За друг колега. Haters gonna hate... Поне гледай да е конструктивно, като се заяждаш :P

    Не съм писал 5, а 5.5!
    Като умножиш килата на 145 по посочения разход, а резултата разделиш на килограмите на 33-ката, ще получиш, горе-долу посоченото от тебе!
    И не се заяждай, защото първо, знам ти маршрута, второ ми донесоха един аргумент , бая дебел, за спорове, с една гиздава яребица на етикета и трето ще хвърчи перушина!
    Извън майтапа, колега, на всмукателния колектор имаш три сравнително тънки маркуча и един по-дебел.Той е за сервото и не ни интересува.
    От тънките, два са един над друг, от страната на купето. Те са за регулатора на налягането и бензиновите пари от въгленовия поглъщател.
    Те също не ни интересуват.
    От предната страна на колектора е третото маркуче. Ако го проследиш, ще видиш, че влиза в една пластмасова плочка с размери приблизително 4х5х1 см. В нея влиза и букса. Това е МАП сензора. Все пак, проследи всички маркучета, защото може и да са го вързали на друго място.
    Имам такъв, с гаранция, че работи и ако искаш, дай адрес да ти го пратя!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #64
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    От предната страна на колектора е третото маркуче. Ако го проследиш, ще видиш, че влиза в една пластмасова плочка с размери приблизително 4х5х1 см. В нея влиза и букса. Това е МАП сензора. Все пак, проследи всички маркучета, защото може и да са го вързали на друго място.
    Имам такъв, с гаранция, че работи и ако искаш, дай адрес да ти го пратя!

    Абе тоя МАП на 145/6 1.3 няма нищо общо със тоя на 33 1.3
    При 145/6 си седи на самия колектор, без маркучи и е около 5 пъти по-малък от тоя на 33
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #65
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Абе тоя МАП на 145/6 1.3 няма нищо общо със тоя на 33 1.3
    При 145/6 си седи на самия колектор, без маркучи и е около 5 пъти по-малък от тоя на 33
    Нещо почваш да ме дразниш и тебе ще те посетя, като Пинки, ама с един аргумент, дето пише на него 12.
    Знам разликата и точно от 145 1.3 съм го свалил, барабар с дросела, който замина за В Търново!
    Що си мисля, че като ги гледам двата, тоя на 145 е малко по-голям!!!
    Около 5 пъти е по-малък ТПС
    Аха! Сега виждам, кога си го поснал!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #66

    Default

    колеги за да не пускам нова тема с такова елементарно питане ще попитам тук...кажете ми моля ви как се изважда пепелника заедно сас запалката на моята алфа ромео 145 1.3 боксер.Вътре е със старите въздуховоди не от тея новите краглите.Значи има 2 винта и на там какво?? В смисъл видя ми се,че е закрепено заедно с конзолата за часовника и авариините,но не ми се вярва кажете как да го извадя тоя пуст пепелник,че да не го счупя...намислил съм да вграждам нещо там и искам да го премахна затова ме интересува благодаря много за отговорите

  7. #67
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Отвиваш двата винта в пепелника и дърпаш смело. Ще излезе, на две щипки е
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #68
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Нещо почваш да ме дразниш и тебе ще те посетя, като Пинки, ама с един аргумент, дето пише на него 12.
    Знам разликата и точно от 145 1.3 съм го свалил, барабар с дросела, който замина за В Търново!
    Що си мисля, че като ги гледам двата, тоя на 145 е малко по-голям!!!
    Около 5 пъти е по-малък ТПС
    Аха! Сега виждам, кога си го поснал!
    Пак си в грешка,най малкият мап е на 1,3 145/6,а и не се сваля с дросела,защото мапа стои на самият колектор ,а не на дросела или около него.

    И друго ще те информирам,тая 12 не ми я хвали,земи си 16,по точни са и стрелят по далече.

  9. #69
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Мда!
    Сега виждам, че може и да бъркам, щото тоя дето ми беше пред очите и се валя в багажника може и да е от 1.6.
    А за второто не си прав!
    Има 14 и е драмско узо, всъщност чиста драмска препек анасонлийка. Оная, дето се пее в песента и Цариградското узо 12!
    Първото верно стреля много яко!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #70

    Default

    Да измолзвам темата за още едно питане... може ли на моята алфичка (от подписа 1995 набор е ) да свяля водния радиатор без да свалям радиатора за климатика и да източвам фреона и ако да как ???
    Помагайте колеги,че радиатора се спука и губя антифриза като за световно и не става да се кара така..

  11. #71
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Може!
    Само го разкачаш и го оставяш да си виси на маркучите. Така няма да изгубиш фреона.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #72

    Default

    на щипки ли е на болтове ли е ?? И къде да ги търся? Не става работа току-що долях 2 литра и 700-800 грама..ма мн студено времето да я правя сега кучи студ е.
    Благодаря

  13. #73
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Като свалиш бронята ще видиш, с рапидки е хванат към водния.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  14. #74

    Default

    Благодаря за отговора видях как е захванат Имам обаче друг въпрос. Гледам и чета форума и търся решение или поне отговор на моя проблем, но не мога да го открия затова ще попитам. На моята колица нещо и става , проблем ,който е неведнъж дискутиран.Значи студена забива моцуната,гърми,патка , глъхне въобще не върви(това на бензин).Когато загрее малко се оправя и може да се кара , но докато не двигне температура не иска да върви.Разхода ми е всеки път различен(това вече на газ на бензин не я карам мн мн ).Веднъж разстоянието Петрич-Благоевград и обратно го взимам с 20 лева (16 литра) при нормално каране , вендъж 30 лева не ми стигат (пак при нормално каране). В града веднъж с 10 лева минавам 20км , друг път 60км много странно , та чета,чета и почвам да се замислям дали някоя бобина не ми прави мизерия.От прочетеното от форума разбрах,че на колега разхода му бил скочил 15/100 градско от неизправна бобина , сменил я и разхода паднал на 10-11/100. Другото което забелязвам е,че на бензин колата ми люлее всеедно карам 8000кубика мустанг, а на газ до към 3-4 хиляди оборота няма никой,ма найстина никой и след това се развъртва като луда всеедно има турбо.Дали проблема не е в някоя бобона и колата да работи на 3 или по-малко цилиндъра и да включва когато си поика?? И другият ми въпрос, как да проверя дали бобините ми са изправни и работят коректно,че имам едни бобини от стария двигател,който блокира, и се чудя дали да не ги сменя.Стария двигател преди да блокира с 10 лева газ минах около 110-120 км градско каране в Петрич сам не можах да повярвам(при цена на газта товага от 0.90лв). Дайте малко акъл какво да направя.Благодаря
    п.с Забравих да добавя колата се опитах да я продухам на бензин с добавка и яко юркане, но като че ли ефекта не беше особено голям
    Last edited by doomy; 05-07-2011 at 17:29.

  15. #75

    Default

    някой нещичко да сподели.....

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •