Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Масло за доливане

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default Масло за доливане

    сега карам със селения 20к и ми се налага да долея около 300,400 гр интересуваме мога ли да долея с титан пак 10w-40.Да не се пресече нещо,така или иначе след 2,3 хиляди км трябва да го сменям на цяло,също така дали има някои наблюдения за маслата тутела 10w-40 мисля да пробвам следващата смяна с това че излиза доста тънко,а разбрах че е разработка на селения и още не са го развалили и съм питал приятели само че с фиат и ми казват че са доволни

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by kavalista View Post
    сега карам със селения 20к и ми се налага да долея около 300,400 гр интересуваме мога ли да долея с титан пак 10w-40.Да не се пресече нещо,така или иначе след 2,3 хиляди км трябва да го сменям на цяло,също така дали има някои наблюдения за маслата тутела 10w-40 мисля да пробвам следващата смяна с това че излиза доста тънко,а разбрах че е разработка на селения и още не са го развалили и съм питал приятели само че с фиат и ми казват че са доволни
    Имам около половин литър Selenia 20К for Alfa Romeo. Няма да ти струва нищо. Пиши ми на лично, ако искаш да го вземеш.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #3
    подпален алфист qkimov's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Ст.Загора/ Велинград
    Age
    38
    Posts
    277

    Default

    здрасти колега.специално от тутелата съм доволен.вече правя втора смяна на маслото и пак си сложих тутелка 10w40. първия път за около 13 000км съм долял точно 0 грама (макар че тези заслуги може да се дължат и на двигателя).незнам всичко е на лична предценка и избор.Иначе и аз съм чувал че е разработка на Селения ама гарантира ли ти някой,пък и щом втори път и слагам на колицата значи и харесва иначе да го е изплюла вече
    Алфа 155 1.8 16V 96г.
    Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    Мерси на колегата Pepo за масълцето,а колкото до тутелата колега ти режиш ли я много щото и аз като не дигам над 4000 оборота абсолютно нищо не доливам ама вече на горе малко го гори макар че наистина мисля да пробвам тоя път тутела да видя как се държи и как го гори.Ако някои друг има наблюдения ще помоля да сподели и най-вече господата маслари

  5. #5
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    колега ако имаш малко повече пари на сърце за масло опитаи със CASTROL 10w 60 малко е скъпо но си е с 10 гъстота и нема го бута като селенията и е повече от добро,щом е удобрено за M-seria BMW и API-международа агенциа за такив продукти,просто почети малко за това масло.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #6
    подпален алфист qkimov's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Ст.Загора/ Велинград
    Age
    38
    Posts
    277

    Default

    в интерес на истината рядко вдигам над 4000 оборота понеже я карам почти само градско но пък на дълго си я понастъпвам
    Алфа 155 1.8 16V 96г.
    Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    то хубу ама не ми се дават 150 лв за масло със смяна гледам нещо на по достъпна цена и да е що годе добро масло и аз знам че кастрола много добро ама нема кинти за него 5 литра

  8. #8
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    пробваи с политрон дават му 15000км пробег поне и си избива парите а и е около 70 и няколко лева,а още е истинско о щатите нее менте засега
    Last edited by don_pepone; 15-11-2009 at 20:17.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  9. #9

    Default

    Днес забелязах, че нивото на маслото е спаднало доста, а нямам за доливане.
    В момента карам с това , може ли да долея от това ?
    Принципно знам, че едното е 20к за Алфа Ромео, а друго е просто 20к, но има ли някаква опасност ако се смесят.
    Идеята е да карам още 1 500 км и после да сменя маслото, че в момента нямам възможност?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  10. #10
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Днес забелязах, че нивото на маслото е спаднало доста, а нямам за доливане.
    В момента карам с това , може ли да долея от това ?
    Принципно знам, че едното е 20к за Алфа Ромео, а друго е просто 20к, но има ли някаква опасност ако се смесят.
    Идеята е да карам още 1 500 км и после да сменя маслото, че в момента нямам възможност?
    според мен лично ако и двете са 10-40, няма да има проблем. Важното до колкото знам е да не се смесват масла с различни параметри. Тези двете са доста еднакви и според описанието им - имаше тема какви видими разлики има по параметрите на 20к и алфаромео20к...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #11
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Важно е да се спазва вискозитета да е 10на40.
    Преди бях умешал Кастрол с Мобил 1+ Аджип+Приста ,но всичките бяха 10на40.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  12. #12
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Aз в моя мотор го смених с 10-40 страшно гадно масло гореше го като бензин доливах после с 15-50 после с 15-40
    Проблеми не съм имал.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Днес забелязах, че нивото на маслото е спаднало доста, а нямам за доливане.
    В момента карам с това , може ли да долея от това ?
    Принципно знам, че едното е 20к за Алфа Ромео, а друго е просто 20к, но има ли някаква опасност ако се смесят.
    Идеята е да карам още 1 500 км и после да сменя маслото, че в момента нямам възможност?
    Специално тези двете доколото знам са с идентични параметри, да не кажа че са еднакви, та идеята ми е че няма никакви проблеми да доливаш.
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  14. #14
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Селения, Тутела НИКАКВИ проблеми за доливане...Едва ли ще стане някакъв проблем за доливане и от другите, но еднаквите вискозитети са само 10% от еднаквостта на маслата...Аз лично не бих мешал много марки масла...Просто многоо различни базови масла, присадки и т.н. За доизкарване на смяната -добре, ама за нормално/стабилно каране си трябва хубаво масълце...

    Иначе какво мога да кажа...Кастрол е най-доброто "10 гъстота", "М-серия сертификат" пък и даже "API агенциА за такива продукти", неща които нито едно друго масло няма на пазара...(особенно това "М-сериес")


    Иначе проблема изобщо не е във вискозитет 10w40...проблема е в двигателите ни момци...бавно и славно вървят към своя край Аз лично и с 5w40 бих карал...даже се надявам до 2-3 месеца да събера кинти за такова
    Last edited by VFTI; 13-03-2010 at 01:13.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    слагай колега няма да имаш проблеми и аз направих по същия начин като тебе

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •