Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Спирачни дискове

  1. #16
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Освен това не спират по-добре и са шумни. Говорим само за нормални.
    Това изобщо не е така ако го твърдиш моля дай физични закони според които това е така?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    Мда аз за това тогава си го взех това феродо, защото гиги ми каза че и ти го ползваш и си доволен... само дето Бобо ми каза: "Колата ти не спира както трябва"... аз разлика не намирам...
    Тя може да не спира от друго, а не че накладките са калпави.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Това изобщо не е така ако го твърдиш моля дай физични закони според които това е така?
    Предположих, че ще ми опонираш, щото не се изразих добре.

    Ами според физичните закони, ако площта е една и съща, следва да спират еднакво, но по-доброто охлаждане на перфорираните води до по-добро спиране при определени условия, а именно след много употреба на спирачките обикновените ще ги прегрееш и ще спират по-зле, а перфорираните по-трудно ще ги прегрееш и ще продължат да спират нормално.

    Мисълта ми е, че при нормално каране на нормална кола няма да има чак такава разлика, особено като има и АБС.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    [QUOTE=oem;593158]Тя може да не спира от друго, а не че накладките са калпави.[/QUOTE

    Дай пример???

    За мен или дисковете са калпави.. което ме съмнява... или накладките са менте (щото до колкото знам има доста ментета феродо) или най вероятно съм ги прегрял в началото когато трябва да се внимава до падането на абразивния слой (или там както се казва) които ги пригажда към диска. Идеята ми е че най вероятно съм ги прегрял щото се пак си ги зех от човек а като гледам и ти си с същата конфигурация и най вероятно сме ги купували от едно и също място. При теб спира при мен не(според трети лица на които може да се има доверие). Та ще се радвам да ми кажеш евентуално друга причина за да не купя пак накладки и да стане същата работа.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    [QUOTE=p3shku;593173]
    Quote Originally Posted by oem View Post
    Тя може да не спира от друго, а не че накладките са калпави.[/QUOTE

    Дай пример???

    За мен или дисковете са калпави.. което ме съмнява... или накладките са менте (щото до колкото знам има доста ментета феродо) или най вероятно съм ги прегрял в началото когато трябва да се внимава до падането на абразивния слой (или там както се казва) които ги пригажда към диска. Идеята ми е че най вероятно съм ги прегрял щото се пак си ги зех от човек а като гледам и ти си с същата конфигурация и най вероятно сме ги купували от едно и също място. При теб спира при мен не(според трети лица на които може да се има доверие). Та ще се радвам да ми кажеш евентуално друга причина за да не купя пак накладки и да стане същата работа.
    И райкам да сложиш разлика в спирането съм сигурен, че няма да усетиш! Разликата ще я усетиш при продължително спиране. Едните ще спират добре за по-дълго време от другите.

    Какви то и накладки да вземеш все така ше си спира. Та причината е друга. Каот да речем помпа, спирачни цилиндърчета, раздути маркучи... въздух в системата... все такива неща дето може да не спира колата.

    Това за накладките съвсем сериозно. Освен, че няма да усетиш разликата м/у хубавата и лошата в спиране ще я усетиш като си видиш дисковете колко бързо се износват с лошите накладки. И на продължително спиране ще усетиш примерно че лошата на кладка не може да спира.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    [QUOTE=oem;593182]
    Quote Originally Posted by p3shku View Post

    И райкам да сложиш разлика в спирането съм сигурен, че няма да усетиш! Разликата ще я усетиш при продължително спиране. Едните ще спират добре за по-дълго време от другите.

    Какви то и накладки да вземеш все така ше си спира. Та причината е друга. Каот да речем помпа, спирачни цилиндърчета, раздути маркучи... въздух в системата... все такива неща дето може да не спира колата.

    Това за накладките съвсем сериозно. Освен, че няма да усетиш разликата м/у хубавата и лошата в спиране ще я усетиш като си видиш дисковете колко бързо се износват с лошите накладки. И на продължително спиране ще усетиш примерно че лошата на кладка не може да спира.
    Аз пак казвам разлика с старите накладки и старите дискове не виждам. Но ми правеше впечатление че не спира мн мн добре. Но Бобо ми каза: "Пич колата ти не спира като хората". Питах го той каза че дисковете са хубави и предположи че може да е от накладките. А аз съм си технически лаик отвсякъде, но маркучите са ми нови, смених си изцяло спирачната течност (не съм доливал) и съм сигурен че не са оставили въздух в системата. Та при какви условия може да си запалиш накладките и колко експлоатация трябва за да си легнат хубаво и да може да спираш интензивно без притеснения че ще ги прецакаш. Аз мойте ги пазих две ходения до Варна. Тоест 2000+ километра. Много внимателна употреба на спирачката без да я задържам ненужно дълго.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    [QUOTE=p3shku;593186]
    Quote Originally Posted by oem View Post

    Аз пак казвам разлика с старите накладки и старите дискове не виждам. Но ми правеше впечатление че не спира мн мн добре. Но Бобо ми каза: "Пич колата ти не спира като хората". Питах го той каза че дисковете са хубави и предположи че може да е от накладките. А аз съм си технически лаик отвсякъде, но маркучите са ми нови, смених си изцяло спирачната течност (не съм доливал) и съм сигурен че не са оставили въздух в системата. Та при какви условия може да си запалиш накладките и колко експлоатация трябва за да си легнат хубаво и да може да спираш интензивно без притеснения че ще ги прецакаш. Аз мойте ги пазих две ходения до Варна. Тоест 2000+ километра. Много внимателна употреба на спирачката без да я задържам ненужно дълго.
    100 - 200 км.

    Ми незнам брато. Пир мен спира перфектно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    [QUOTE=oem;593187]
    Quote Originally Posted by p3shku View Post

    100 - 200 км.

    Ми незнам брато. Пир мен спира перфектно.
    След проба на спирачките ми от друг собственик на параход се оказа че спират... цитирам: "супер" ... така че истината е някъде там
    Last edited by p3shku; 23-11-2009 at 15:35.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  9. #24
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    [QUOTE=p3shku;596534]
    Quote Originally Posted by oem View Post

    След проба на спирачките ми от друг собственик на параход се оказа че спират... цитирам: "супер" ... така че истината е някъде там
    Скоро и аз ще разбера!!!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  10. #25
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    [QUOTE=nvladev;596832]
    Quote Originally Posted by p3shku View Post

    Скоро и аз ще разбера!!!
    Оригиналния пост не е моя!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #26
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    PLOVDIV
    Age
    55
    Posts
    18

    Default

    Колега аз си сложих дискове БРЕМБО и накладки ТЕКСТАР и съм много доволен,
    някъде около 150-200 километра леко приплъзваше но сега всичко е наред .
    Всичко ми излезе 320 лева при положение че монтьора ми е приятелче.
    Когато са нови накладките и дисковете известно време се внимава защото се нагаждат едни към други !
    Alfa romeo 156 1.8TS
    Alfa romeo 166 2.0TS

  12. #27
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    48
    Posts
    389

    Default

    Темата е старичка обаче е точно по въпроса ми. Пукна ми се единият диск. Реших че ще изкара с накладките които бяха ама не. От прочетеното се коментират само дискове МЕТЕЛИ твърдо не, БРЕМБО и ЩТАЙНХОФ. Дайте други предложения. За накладки съм се ориентирал към QH.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •