Page 39 of 44 FirstFirst ... 293738394041 ... LastLast
Results 571 to 585 of 651

Thread: Нов софтуер за връзка с ECU - FiatECUscan

  1. #571

    Default

    Здравейте,
    ще си спестя отварянето на нова тема и ще задам въпросите си тук.
    Закупих си кабел VAG-com преправен. Без проблеми разчетох данните от Двигателя, ABS и Airbag. Въпросът ми е данните от менютата:
    Табло
    Body
    Сервизен инт.
    Климатик
    Фарове
    Други

    има ли как да ги проверя с този кабел и ако да - кои с кой пин трябва да погледна. Благодаря много за съдействието.
    Поздрави!

  2. #572
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Здравейте,
    ...Закупих си кабел VAG-com преправен. Без проблеми разчетох данните от Двигателя, ABS и Airbag. Въпросът ми е данните от менютата:
    Табло
    Body
    Сервизен инт.
    Климатик
    Фарове
    Други...
    Бе то не беше лошо да кажеш и ква е колата и къв е софтуера, ама явно ползваш MultiEcuScan и явно колата е няква 147

    Първо за всичко което си изброил, без сервизния интервал ти трябва пълната версия на MultiEcuScan, не безплатната.
    Второ, за всичко което си изброил, без "Фарове" ти трбява стандартен (немодифициран, непреправен) ELM 327 интерфейс. С VAG-COM KKL, тия за модули няма да се закачиш, независимо стандартен или модифициран.

    За фаровете ти трябва или модифициран VAG-COM KKL или модифициран ELM-327, на които пише, че K-линията трябва да им е закачена на пин 12. Това би трябвало да го имаш на твоя модифицирания VAG-COM KKL - ако е от тия с ключето на 4 степени - последната дето не пише за кво е трябва да пише pin 12/13 - цъкни на нея и ако имаш модул за фарове в колата изобщо, трябва да се закачи. Иначе ако го нямаш на щракалката на кабела, как се прави на практика с поялника нямам представа, по-добре потърси адаптер или готов кабел.
    Ама и честно казано тия модули за фарове, пише че са за Bosch или Valeo Xenon, така че ако колата няма фабричен ксенон, няма кво да се мъчиш да се закачаш към тях ми се струва

    Тия неща ги пише ей тука, има и схеми как да свържеш адаптерен кабел:
    http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx
    Най-добре обаче да провериш на тоя адрес за точно твоята кола, кое как е, щото аз погледнах набързо за първите 147 в списъка, ама може да има разлики според модификациите
    Last edited by Sm0k; 04-05-2015 at 18:48.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  3. #573

    Default

    Благодаря за светкавичния отговор! Колата е 147 1.9 JTD 115 к.с. Значи с ELM 327 Bluetooth ще стане без проблем гледането на вс. елементи без фаровете?

    пп - Само да попитам и кой ELM ще ми свърши работа:

    http://olx.bg/ad/bluetooth-interfeys...tml#bcfa0c4e3f

    http://olx.bg/ad/elm327-bluetooth-vg...tml#bcfa0c4e3f

    http://olx.bg/ad/elm-327-obdll-bluet...tml#bcfa0c4e3f
    Last edited by MJ23; 04-05-2015 at 19:01.

  4. #574
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Благодаря за светкавичния отговор! Колата е 147 1.9 JTD 115 к.с. Значи с ELM 327 Bluetooth ще стане без проблем гледането на вс. елементи без фаровете?

    пп - Само да попитам и кой ELM ще ми свърши работа:

    http://olx.bg/ad/bluetooth-interfeys...tml#bcfa0c4e3f

    http://olx.bg/ad/elm327-bluetooth-vg...tml#bcfa0c4e3f

    http://olx.bg/ad/elm-327-obdll-bluet...tml#bcfa0c4e3f
    Да, с ELM-327 стандартен можеш да се закачаш на всички модули (включително и Engine/ECU), без ABS, Airbag и фарове. За тия последните три можеш да се закачаш със модифицирания VAG-COM с ключето.

    От тия трите не знам кой ше стане - ама ако са немодифициран ELM-327 трябва да стават и трите, пък то не пише да са модифицирани.
    Моя ELM изглежда ей-така, само че моя е с кабел а тоя е bluetooth, иначе кутийката на интерфейса абсолютно същата - оранжево и жълто с пет диода мигат там, така че за тоя знам със сигурност че бачка:
    http://olx.bg/ad/pro-a-bluetooth-elm...tml#a793b49601
    Малко е по-голяма кутията, ама мисля че пак в таблото на 147 се събира и даже можеш да затвориш капака и да го оставиш там и да си караш така, ма не съм сто процента сигурен де, ако държиш да караш с него ако може за всеки случай да вземеш някой от тия по-малките Тоя първия, белия пише че бачкал с MultiECUScan, така че сигурно е стандартен и с него трябва да става.
    Last edited by Sm0k; 04-05-2015 at 19:14.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  5. #575

    Default

    Благодаря за изчерпателните отговори и отделеното време!

  6. #576

    Default

    Здравейте, отново. Моята Алфа 147 1.9 JTD 2003 пишеше , че е на 193 000 км по километраж, но диагностиката показа 293 000. Баща ми има 1.9 JTDm от 2006 и на километража пише 130 000 км, а в програмата 23077,7 км. Нещо никак не ми се връзва. Второ - при диагностициране на ABS има графа Стартирания, която аз си превеждам брой пъти, в която колата е запалена. При моята за 293 000 км са 10 490 пъти, а при неговата са 25 513. Какво трябва да значи това стартирания и дали наистина колата му е на дооооста километри над въпросните 130 000.
    Благодаря!

  7. #577
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    виж колко пъти е програмирвано ЕКУто,но явно са връщани назад
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  8. #578

    Default

    Здравейте,
    на баща ми на алфата си показва Корекция на впръскването, докато при моята 1.9 JTD 2003 липсва.
    Двигателят е BOSCH EDC15C7 CF3/EOBD Diesel Injection

    Опитах и с MultiECUScan и с FiatECUScan, но не става.

    Благодаря!

  9. #579

    Default

    Никой ли няма идея

  10. #580
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Ямбол
    Posts
    6

    Default

    здравейте с този кабел http://sklad66.com/cms/VAG-COM.html и fiatecuscan мога ли да изчистя грешка на дюзите?

  11. #581
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Здравейте, отново. Моята Алфа 147 1.9 JTD 2003 пишеше , че е на 193 000 км по километраж, но диагностиката показа 293 000. Баща ми има 1.9 JTDm от 2006 и на километража пише 130 000 км, а в програмата 23077,7 км...
    Благодаря!
    Ми значи че са връщани и двете - на твоята съвсем стандартно са й върнали 100 000 км На баща ти не е ясно колко. Тва колко пъти е палена не е критерий (ако тоя показател изобщо това значи, щото не съм сигурен) - може просто едната да е карана на по-къси разстояния и за това да е палена повече. Ма със сигурност трудно 9-годишна дизелова кола да е на 130 К
    Влез в сервизния модул и виж на колко последно е била като е обслужвана от предния й собственик преди да я купите, това е най-лесния начин да добиеш представа на колко е била навремето, щото джамбазите там обикновено не пипат

    При всички положения не знам какво те учудва - никой в Европа не си купува дизелова кола за да я кара 10 хиляди км на година - то икономически не ти излиза сметката. Както казва един приятел в който живее в Германия "за по-малко от 20 хиляди на година, тука има чудесен обществен транспорт"
    Дизелова кола на около 10 години е съвсем нормално да е между 200 и 300 хиляди.

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Здравейте,
    на баща ми на алфата си показва Корекция на впръскването, докато при моята 1.9 JTD 2003 липсва.
    Двигателят е BOSCH EDC15C7 CF3/EOBD Diesel Injection ...
    Ми аз не съм сигурен старите JTD-та, дали имат корекции на дюзите изобщо, само на MultiJet съм гледал. Някой дето е правил диагностика на първите JTD-та да каже, ма може и да е нормално - те са малко по-прости от второто поколение и може изобщо и да нямат такъв механизъм за корекции. Пък и щом програмата не го показва, явно няма.

    Quote Originally Posted by rijaka View Post
    здравейте с този кабел http://sklad66.com/cms/VAG-COM.html и fiatecuscan мога ли да изчистя грешка на дюзите?
    Можеш, ама ако пак се появи, ще е по-добре да видиш от кво е и да оправиш колата все пак
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  12. #582

    Default

    Не знам вече колко имам да те черпя за отговорите на всичките ми въпроси, голяма част от тях елементарни. Сега друго питане, възможно ли е с тези програми някъде да се видят т. нар. допустими стойности? Като гледам някой компонент например "Регулатор за налягане на горивото" или "Напрежение от дебитомер", да ми показва някъде от колко до колко е номално да бъде, защото не ми говорят нищо тези цифри. Благодаря отново!

    пп - А също така нормално ли е в графата "Километри при последно обслужване", КМ до следващо обслужване, % на маслото и т.н. да не ми показва нищо?
    Last edited by MJ23; 17-05-2015 at 22:58.

  13. #583
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    ...възможно ли е с тези програми някъде да се видят т. нар. допустими стойности? Като гледам някой компонент например "Регулатор за налягане на горивото" или "Напрежение от дебитомер", да ми показва някъде от колко до колко е номално да бъде, защото не ми говорят нищо тези цифри...

    пп - А също така нормално ли е в графата "Километри при последно обслужване", КМ до следващо обслужване, % на маслото и т.н. да не ми показва нищо?
    Еми в тая специално програма не показва допустимите стойности. И в нета съм търсил ама не мога да намеря.

    "Километри при последно обслужване", ако говориш за сервизния модул, не не е нормално. Трябва да показва на колко е била колата при последното обслужване. Не знам що показва празно, освен някой да го е бъзикал нещо преди теб... Ама нямам представа де.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  14. #584
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default


    колеги как мога да си чета живите данни (fuel from the ecu) Понеже седи на 0% и ако ECU не го поддържа поне можете ли да помогнете как да си изведа нивомера за горивото на колонката?
    Last edited by vernibgs; 25-05-2015 at 11:21.

  15. #585
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Добър вечер колеги.
    Искам да си reset-на адаптивните параметри на ECU-то, обаче при мен не ми излиза последната опция "Ajustments" в MultiECUScan.
    Прилагам две картинки за онагледяване.
    Чужд screenshot, където опцията я има:

    И моят, където липсва:


    Изглежда, нещо при мен не е както трябва, но освен това, че ползвам регистрирана (по втория начин ) версия, а другият screenshot е от free версията, друго, което евентуално би могло да е проблем, не виждам.

    Ще бъда благодарен, ако някой ме насочи към отговора.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

Page 39 of 44 FirstFirst ... 293738394041 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •