Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Спуках картер на Alfa 147 моля за мнение и съвет

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Дам направо ти го изписва.....и то наистина когато вече картера е сух...С ФЕРАРИСТ-а говорихме...Неговото масълце било изтекло до дупка и пустата лампа даже не благоволила да "светне"...
    Имаше към 700 грама, или поне толкова изтекоха след като спрях колата, но дотогава лампата не светна, по допълнителния уред видях че налягането го няма......така като гледам как са се развили събитията, вероятноста да има нещо прецакано в двг, е голяма, надявам се да не е така, и дори сега да не се прояви нищо, за в бъдеще.....затва човек трябва постоянно да си следи параметрите, а не като стане нещо да не знае промяна има ли или не.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Колеги отдавна не съм писал, но сега и аз имам същия проблем! Завъртях се на леда и се озовах в канавката. Когато изтеглих колата с Пътна помощ, тя запали и се прибрах до вкъщи на ход, не повече от 5км. На сутринта обаче, без да забележа че е изтекло нещо, запалих колата и като чух как трака я изгасих, но да са минали към 40сек до минута запалена. Накрая ми светна и Low Oil Pressure.
    За щастие или нещастие ДЗИ поемат такава щета и сега е в "доверен сервиз" където ще го запоят/заварят/залепят, но няма да бъде сменен. Притеснява ме само че запалих мотора на сухо и дали няма да има последствия. Само чакам да се обадят от сервиза че е готова и да я закарам при Радо в Поморие, че тези "доверените" са ми много мътни...
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    На сутринта обаче, без да забележа че е изтекло нещо, запалих колата и като чух как трака я изгасих, но да са минали към 40сек до минута запалена. Накрая ми светна и Low Oil Pressure.
    А в крайна сметка беше ли изтекло нещо вечерта, и как и колко беше пукнат или счупен картера?????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Беше изтекло всичко!!! После като я дръпнаха с репатрака, отдолу имаше огромна локва. А и по тракането на двигателя усетих че е сух. Иначе в сервиза ми показаха къде е счупен картера - явно при навлизане в канавката съм ударил болта/пробката и от силния удар тя е отчупила парче от картера, може би 2 сантиметра от ъгъла. Сега, незнам дали това нещо може да се завари, но ми казаха че така щели да го правят, после щели да го пускат под налягане и на рентген и чак тогава масло.

    Как мислите?
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    Беше изтекло всичко!!!

    Как мислите?
    Мислим че може и да не си голям късметлия, или да е въпрос на време.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Quote Originally Posted by Forza View Post
    Да аз съм със стария дисплей малкия където показва само час и километри...2002 година
    Няма стар и нов дисплей, а малкия дисплей е на 1.6 105к.с! Тоест колата ти е 105к.с!??
    Last edited by rady156; 18-02-2010 at 22:37.
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  7. #22
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    Според мен тази лампа трябва да я префасонират на "game over".
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  8. #23
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    хеххе нали Много вече плакаха от нея И аз от както съм с 40/40мм пружини съм от застрашените...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #24
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    Беше изтекло всичко!!! После като я дръпнаха с репатрака, отдолу имаше огромна локва. А и по тракането на двигателя усетих че е сух. Иначе в сервиза ми показаха къде е счупен картера - явно при навлизане в канавката съм ударил болта/пробката и от силния удар тя е отчупила парче от картера, може би 2 сантиметра от ъгъла. Сега, незнам дали това нещо може да се завари, но ми казаха че така щели да го правят, после щели да го пускат под налягане и на рентген и чак тогава масло.

    Как мислите?
    Ако смяташ да я караш дълго колата по добре и смяни лагерите на вала за да си сигурен че нама да прехлопа ненадейно е смяната няма да е евтина 150лв някъде лагери около 150лв труд.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ако смяташ да я караш дълго колата по добре и смяни лагерите на вала за да си сигурен че нама да прехлопа ненадейно е смяната няма да е евтина 150лв някъде лагери около 150лв труд.
    Колко дълго имаш в предвид???

    Току ще взех колата изглежда да е добре. Няма някакви звуци, тракания, въври си нормално. Мисля обаче да я закарам до Радо в Поморие да я поогледа.
    Много кофти са ми направили боядисването на предната маска - цялото на капки! ама това е за без пари и в "доверен сервиз"
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  11. #26

    Default

    Мда, закарай я, така никой нищо не може да ти каже, уж съществува някакъв начин тренирано ухо да чуе дали има тракане в лагерите, но така или иначе при отваряне става най ясно какво е дереджето.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •