Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с паленето и налягането в гумите :(

  1. #1

    Default Проблем с паленето и налягането в гумите :(

    Здравейте,
    Бих искал да ви попитам няколко въпроса, които ме тормозят от известно време. Имам ГТВ 96 2.0 150кс от около година и е минала към 10 000км. Като я взех, смених ремъци, ролки, масло и филтри. Имаше някакъв проблем - трудно палеше и не работеше равномерно. От Александър ауто ми казаха, че при свещите(те не са сменяни) имало вода(която махнали) и за това така правела. Оправи се неравномерното работене но и до сега не пали както трябва. какво имам предид - без значение работила или не, като дам на контакт и изчакам малко( да качи малко бензин, нз) после завъртя пали, но ак одиректно тръгна да паля или задържа на контакт малко повече и после завъртя почва едно въртене до утре и няма палене. Следващия опит ако не завъртя директно да запаля ами изчакам на контакт пак не пали - само върти. По-нататъшните опити става още по-зле защото като запали започва да държи високи обороти- към 3000 и се форсира сама(имам чувството че се дави или подаденото гориво е в повече или не подава кокото трябва, нз) В общи линии съм и хванал цаката на палене но е дразнещо...много при това Та към въпроса, има ли някой идея от какво е това и срещали ли сте подобен приблем. ще се оправи ли ако сменя свещите?

    Другата гадост е свързана с гумите- предните не спират да спадат от 2.7 до 5 дена са почти до долу. Джантите са изправяни, 3 комплект сменям, не са спукани. В гумаджииницата пича пред мен я топи в казана и не може да хване от къде изпуска, исках да ми сменят винтилите но ме увериха, че не е от тях(пак ги пробваха с вода) Побърквам се направо, абонат станах на компресорчетата с въздух Дайте акъл моля ви

    Толкова за сега, ще ви бъда благодарен ако споделите малко опит и знания

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by IceCoolRP View Post
    Другата гадост е свързана с гумите- предните не спират да спадат от 2.7 до 5 дена са почти до долу. Джантите са изправяни, 3 комплект сменям, не са спукани. В гумаджииницата пича пред мен я топи в казана и не може да хване от къде изпуска, исках да ми сменят винтилите но ме увериха, че не е от тях(пак ги пробваха с вода) Побърквам се направо, абонат станах на компресорчетата с въздух Дайте акъл моля ви
    Колега, да не ти ги спадат комшиите, бре
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #3

    Default

    Хахаа
    Не вярвам освен ако не го правят равномерно помалко в продължение на няколко дена

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Да не са ти сложили камъчета в капачките и така леко да си изпускат...
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  5. #5
    душманин mayhem's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ню йорк
    Age
    46
    Posts
    55

    Default

    относно паленето-аз имах същия проблем, чипосах я при лисан и го помолих да изключи имобилайзъра и оттогава нема ядове....и тва го правеше и на трите оригинални ключа, просто нещо имобилайзера не сработваше...
    блаженни са низшите духом...

  6. #6

    Default

    хмм..това е много интересно, но нямам имобилайзер. Мислиш ли, че алармата може да ме ебава нещо? А ако сменя свещите?

  7. #7
    душманин mayhem's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ню йорк
    Age
    46
    Posts
    55

    Default

    щом откакто са ти подсушили свещите двг работи равномерно ти остава проблема с паленето.а тва дето се форсира сама може да има много причини а аз не съм разбирач. алармата също може да прави бели...най-добре я закарай при лисан или бобо в екстриим да я барнат и да не се занимаваш с нерви. и мисля, че трее да имаш имобилайзер-оранжева лампа на таблото индикира и като угасне палиш, освен ако не е изгоряла...
    п.с. пишете от кой град сте в профила си за по-лесно насочване относно сервизи, магазини за части и т.н....
    блаженни са низшите духом...

  8. #8
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    И на мен ми спадаше така едната гума ама за 2 седмици и се оказа сцепена джанта.
    И първият път гумаджията като я топна във вода не може да види мехурчетата, бяха много дребни и съвсем малко.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •